Uncategorized

ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay


Południowoafrykańska prawniczka Navi Pillay


Przyslala
Katharina Dr.Gasinska-Lepsien

Navi Pillay będzie przewodniczyć Komisji Dochodzeniowej Rady Praw Człowieka ONZ, której zadaniem jest ogłoszenie Izraela państwem „apartheidu”.

Trzyosobowa komisja Pillay ma rzekomo przyjrzeć się “podstawowym przyczynom” konfliktu między Izraelem a Palestyńczykami.

Nienawiść Pillay do Izraela jest wielokrotnie potwierdzona i jest ona także apologetką zarówno terroru, jak antysemityzmu. Należała do głównych organizatorów niesławnej konferencji z 2001 roku w Durbanie, która zamieniła się w antysemickie święto nienawiści, niemniej broniła jej i później organizowała obchody jej rocznic w 2009 i 2011 roku, które potwierdziły jej antyizraelską agendę i które zbojkotowało wiele krajów zachodnich.   

Podczas Durban II słuchała z szacunkiem przemówienia irańskiego prezydenta, Mahmouda Ahmadineżada, poświęconego zaprzeczaniu Holocaustu, choć wielu przedstawicieli wyszło z sali, a Pillay miała już wcześniej wydruk tego przemówienia.

W raporcie z wojny z Gazą w 2009 roku napisała bez cienia sceptycyzmu: “Hamas publicznie oświadczył, że respektuje międzynarodowe prawa człowieka i prawa humanitarne”.

Nie została wybrana na przewodniczącą tej komisji pomimo jej nienawiści do Izraela, ale z powodu tej nienawiści.

Ta komisja nie znajdzie żadnego systemowego antysemityzmu po stronie arabskiej, ale niemal z pewnością ochoczo dołączy do tłumu oskarżającego Izrael o systemowy rasizm i apartheid wobec Palestyńczyków.

Celem tej komisji nie jest wydanie jednego raportu, jak wszystkich innych komisji śledczych. Nie, kiedy chodzi o Izrael, ONZ tworzy nowe reguły. To jest permanentna komisja, która będzie składała ONZ raporty co roku, na zawsze, a jej jedynym celem jest mówienie, jak okropny jest Izrael.

Mandat komisji czyni oczywistym, że jej misja jest jednostronna. Zaczyna się tak:

Zbadanie na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich, włącznie z Wschodnią Jerozolimą i w całym Izraelu wszystkich domniemanych naruszeń międzynarodowego prawa humanitarnego i wszystkich domniemanych naruszeń i złamań międzynarodowych praw człowieka przed i po 13 kwietnia 2021 roku

Co jest takiego specjalnego z 13 kwietnia i dlaczego musi zostać wspomniany, skoro dochodzenie obejmuje wszystkie wydarzenia przedtem i potem? 

To jest data, o której Palestyńczycy twierdzą, że Izrael rozpoczął wszystkie wydarzenia, które doprowadziły do wojny. Był to pierwszy dzień ramadanu, a także izraelski Dzień Pamięci i prezydent Rivlin wygłaszał doroczne przemówienie przy Ścianie Zachodniej. Izraelska policja odłączyła elektryczność do głośników minaretów na Wzgórzu Świątynnym, ponieważ iż wezwania do modlitw zagłuszały jego przemówienie. Palestyńczycy byli rozsierdzeni i Mahmoud Abbas nazwał to  “rasistowskim przestępstwem nienawiści”.

ONZ przyjęła palestyńską narrację jako własną przy tworzeniu mandatu dla tej komisji. Jeśli nie było to oczywiste z pierwszego paragrafu, kolejne są specjalnie zaprojektowane, by uznać Izrael za winnego apartheidu i zbierać dowody na to do zaprezentowania przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, zanim nawet komisja rozpocznie działalność:

Zbadanie wszystkich leżących u podstaw przyczyn powracających napięć, niestabilności i  przedłużania się konfliktu, włącznie z systemową dyskryminacją i represjami w oparciu o narodową, etniczną, rasową lub religijną tożsamość;  


Ustalenie faktów i okoliczności, które mogą być równoznaczne z takimi naruszeniami i złamaniami i dokonanymi przestępstwami;  


Zebranie, konsolidacja i analiza dowodów takich naruszeń i złamań i dokonanych przestępstw, oraz systematyczne zanotowanie i zachowanie wszystkich informacji, dokumentacji i dowodów, włącznie z wywiadami, zeznaniami świadków i materiałem  ekspertyzy sądowej zgodnie ze standardami prawa międzynarodowego w celu zmaksymalizowania dopuszczalności w postępowaniu prawnym;


Dokumentowanie i weryfikowanie istotnej informacji i dowodów, włącznie z pracą w terenie i współpracą z sądowymi i innymi jednostkami, gdzie to właściwe;


Zidentyfikowanie, gdzie to możliwe, odpowiedzialnych w celu zapewnienia, że sprawcy naruszeń zostaną pociągnięci do odpowiedzialności;

Cały ten język jest zaprojektowany tak, by potępić Izrael i postawić go przed sądem, zanim jeszcze komisja zbierze się po raz pierwszy. Nie ma na celu ustalenie czy Izrael jest winny apartheidu – stworzono ją po to, by znalazła dowody na to, jak Izrael jest winny i ignorowała wszystko, co temu zaprzecza. 

Niewątpliwie w ich pierwszym raporcie będzie symboliczny akapit, w którym wspomną, że rakiety Hamasu naruszyły międzynarodowe prawo, zagrzebany pośrodku 200 stron oskarżeń Izraela o wszystkie możliwe zbrodnie z dodatkiem kilku niemożliwych. Widzieliśmy to już wcześniej.

Choć na początku roku B’Tselem oskarżyła Izrael o apartheid, dopiero Human Rights Watch otworzył bramy, by pozwolić oskarżeniu na wejście do głównego nurtu i przyjęcie go jako „faktu”. Ta narracja przeważa nad dowodami, mimo że od dziesięcioleci nic fundamentalnie nie zmieniło się w Izraelu. ONZ idzie teraz za tym trendem.  

Nowocześni antysemici ustawiają scenę do prawnego ataku na samo istnienie Izraela.   

UN starts up a permanent, ongoing “bash Israel” commission of inquiry led by known Israel hater and apologist for antisemitism Navi Pillay

Elder of Ziyon, 23 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon
Amerykański bloger dostarcający niesłychanie rzetelnych informacji  o nierzetelnych i uprzedzonych.   

ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. ONZ jest znana z solidnosci informacji i liczeniem sie z dobrem obywateli swiata…NIE. Teraz oprocz nienawisci do Zydow, Izraela, oprocz mianowania Iranu, Iraku, Syrii jako czlonkow komisji do spraw praw czlowieka i pokoju na swiecie – teraz ta sama organizacja okazuje sie byc wyksztalcona w sprawach klimatologii, fizyki i matematyki. Wlasnie oglosili, ze temperatura kuli ziemskiej wzrosla o 2 stopnie w zwiazku z tym jest kryzys i tylko pieniadze na ONZ pomoga temu strasznemu problemowi. Teraz juz chyba wszyscy widza ta organizacje w odpowiednim swietle.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.