Uncategorized

Netanjahu: John Kerry chciał „modelu Afganistanu” dla Palestyńczyków, odmówiłem

Przetlumaczyl Sir Google Translate


Kerry chciał, aby Izrael i Palestyńczycy poszli za przykładem Ameryki w Afganistanie

Wraz z upadkiem Afganistanu przez talibów, pomimo dziesięciu lat amerykańskich wysiłków zmierzających do zbudowania tam silnego rządu centralnego i sił wojskowych, wielu zastanawia się, jakie są lekcje dla Izraela.

Były premier Benjamin Netanjahu mówi, że nauczył się tych lekcji na długo przed klęską w Kabulu w zeszłym tygodniu i uniemożliwił Amerykanom powtórzenie ich tutaj.

„W 2013 roku, zostałem poproszony przez ówczesnego sekretarza stanu USA John Kerry spokojnie odwiedzić Afganistan, aby zobaczyć, według niego, jak Stany Zjednoczone zbudował lokalnej siły wojskowe, które mogłyby stanąć na własnych z terroryzmem”

Powiedział, że jasnym przesłaniem od Amerykanów było to, że chcieliby powtórzyć „model afgański” wśród Palestyńczyków, jako sposób na ułatwienie ostatecznego porozumienia pokojowego, które Izrael mógłby zaakceptować.

„Grzecznie odrzuciłem ofertę” – kontynuował Netanjahu. „Przewidywałem, że gdy Stany Zjednoczone opuszczą Afganistan, wszystko się zawali . I to jest to, co teraz niestety widzimy, ekstremistyczny reżim islamski, który zagraża pokojowi na świecie, przejął Afganistan”.

Dokładnie to samo stanie się, jeśli Palestyńczykom zostanie przyznana pełna suwerenność, ostrzegł Bibi. „Palestyńczycy nie założą Singapuru. Ustanowią państwo terrorystyczne w Judei i Samarii, niedaleko Tel Awiwu – podkreślił.

Pod koniec dnia Netanjahu nalegał: „nie możemy polegać na innych, którzy zapewnią nam bezpieczeństwo. Tylko my możemy się chronić”.Netanjahu: John Kerry chciał „modelu Afganistanu” dla Palestyńczyków, odmówiłem

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.