Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 25.11 – 26.11


Adidas AG poinformował że wszczął dochodzenie w sprawie zarzutów przeciwko Kanye West


Ministerstwo obrony przyśpieszyło zakup 50 pojazdów opancerzonych Plasan SandCat ze względu na “wyzwania operacyjne stojące przed siłami w terenie”.


W ostatnim czasie żołnierze polskiego kontygentu sił UNIFIL zorganizowali zajęcia edukacyjne uświadamiające Libańczykom problem choroby cholery w tym kraju.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 2 poszukiwanych Arabów.


Z bazy lotniczej Nevatim na Negewie wystartował oficjalny samolot rządowy “Kanaf Zion” (dosł. “Skrzydło Syjonu”).


Odbyły się duże ćwiczenia służb ratowniczych w rejonie aglomeracji miejskiej Gusz Dan.


W Judei i Samarii zatrzymano 10 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano amunicję. W Nablusie doszło do wymiany ognia z terrorystami.


Gen. Chasan Alian ogłosił, że przejścia Gilboa i Salem zostaną ponownie otwarte, a arabscy pracownicy z rejonu Dżeninu będą mogli udawać się do miejsc pracy w Izraelu.


Ben Gvir otrzyma nowo utworzone stanowisko ministra bezpieczeństwa narodowego w porozumieniu z Likudem


Trwa obława na podejrzanych o zamach bombowy w Jerozolimie


Grupa Peace Now: żądanie Smotricha może doprowadzić do „de facto aneksji” Zachodniego Brzegu


17 stycznia 2023 r. generał broni Aviv Kochavi zakończy swoją służbę jako szef sztabu IDF Tego dnia premier i minister obrony Izraela nada insygnia dla Herzi Halevi. Zaczynał jako spadochroniarz, przeszedł do elitarnej jednostki komandosów wywiadu Sayeret Matkal , po czym został mianowany szefem Dyrekcji Wywiadu IDF i GOC


Whoopi Goldberg jest atakowana po komentarzach, w których zdawała się kwestionować kategoryzację talibów i Hamasu jako organizacji terrorystycznych.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych Autonomii Palestyńskiej oświadczyło w piątek, że powołanie Itamara Ben-Gvira na stanowisko ministra bezpieczeństwa narodowego będzie miało „potencjalnie katastrofalny wpływ na konflikt izraelsko-palestyński” i utrudni wznowienie negocjacji między obiema stronami.


Rosja prawdopodobnie usuwa głowice nuklearne ze starzejących się nuklearnych pocisków manewrujących i ostrzeliwuje Ukrainę nieuzbrojoną amunicją – poinformował w sobotę brytyjski wywiad wojskowy.


Pełna umowa nie została jeszcze podpisana, ale od teraz Itamar Ben-Gvir ( Jest liderem izraelskiej skrajnie prawicowej Otzma Yehudit )będzie sprawował kontrolę nad policją graniczną w Judei i Samarii. 


Chrześcijanie z Betlejem są oburzeni tym, co nazywają próbą Autonomii Palestyńskiej (AP) odsunięcia na bok roli ich miasta w nadchodzących świętach Bożego Narodzenia,


W Kosowie i Albanii powstają domy kultury, synagogi i inne obiekty dla małych społeczności żydowskich. przy entuzjastycznym wsparciu lokalnych burmistrzów.


Jerozolimska policja poinformowała w sobotę, że znalazła podejrzany ładunek wybuchowy przy wjeździe do miasta. Drogi były zablokowane, saperzy prowadzą śledztwo.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.