Uncategorized

Rada Praw Człowieka musi przestać cenzurować UN Watch

Przyslal Adam Mer


UN WATCH

Rada Praw Człowieka ONZ jest teraz w trakcie sesji, ale sfałszowała listy mówców, aby niezależna grupa UN Watch i jej dyrektor Hillel Neuer nie mogli zabrać głosu.

Podczas debaty na temat Iranu w dniu 5 lipca 2023 r. Rada udzieliła głosu licznym dyktaturom i trzem organizacjom “pozarządowym”, które w rzeczywistości są grupami reprezentującymi Teheran, z których wszystkie chwaliły reżim.

Jednak UN Watch, który jest głosem dysydentów i ofiar, jest cenzurowany.

Kiedy Rada debatowała nad Iranem w listopadzie, interwencja pana Neuera była najczęściej oglądana podczas całej sesji. Dyktatorzy chcą go więc uciszyć.

A my wiemy, kto im w tym pomaga. Według zeznań informatora z wewnątrz ONZ, to szef sztabu Rady, Eric Tistounet, wydaje rozkazy manipulowania listami, aby uniemożliwić UN Watch wypowiadanie się, a konkretnie celować w Hillela Neuera.

Wyciekłe e-maile ujawniają, że Eric Tistounet poinstruował swoich pracowników, aby anonimowo publikowali w Internecie fałszywe i zniesławiające informacje na temat Neuera. Napisał: “Pytanie brzmi: jak umieścić to na YouTube bez pozostawiania śladów. Byłoby miło, gdyby ktoś (oczywiście spoza ONZ i, jak ostatnio sugerowano, na przykład z kafejki internetowej) mógł dyskretnie umieścić to obok swoich filmów dotyczących Rady…”.

Ten najwyższy urzędnik UNHRC spiskował również ze swoim personelem, w jaki sposób zorganizować z ochroną ONZ próbę uniemożliwienia Neuerowi wejścia do Rady.

Postępowanie Erica Tistouneta wobec Hillela Neuera wyraźnie i jednoznacznie stanowi wykroczenie i narusza zakaz ONZ, zgodnie z którym pracownicy “nie mogą dyskryminować żadnej osoby ani w inny sposób nadużywać powierzonej im władzy i autorytetu”.

W związku z tym w październiku UN Watch złożyła skargę prawną wzywającą Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa do zawieszenia Tistouneta za jego korupcyjne i obraźliwe działania.

Jednak dziewięć miesięcy później ONZ nie zrobiła nic. Eric Tistounet czuje się bezkarny, więc robi to ponownie.

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, państwa członkowskie UE i inni muszą zabrać głos. Nadszedł czas, aby ONZ zawiesiła Tistuneta, wszczęła pełne dochodzenie w sprawie jego niewłaściwego postępowania, nadużyć i dyskryminacji wobec UN Watch i Hillela Neuera oraz przywróciła im prawo do wypowiadania się w ONZ.

Rada Praw Człowieka musi przestać cenzurować UN Watch

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Wszystko się zgadza, ale mimo tych wszystkich przekrętów i jawnych paradoksów – w Radzie Praw Człowieka w Genewie zasiadają przedstawiciele dyktatur – jest to jedyne Gremium międzynarodowe. Fakt że nikt nie rezygnuje z członkostwa…

  2. Mam lepszy pomysl: niech sie cale ONZ po prostu rozwiaze. Nie ma z niego zadnej korzysci tylko klopoty z ta do szpiku kosci skorumpowana i skompromitowana organizacja. Sa tacy idioci, ktorym sie wydaje, ze glosowanie ONZ-tu jest odpowiednikiem najwyzszej sprawiedliwosci na ziemi. Poniewaz wiekszosc krajow na swiecie nie mozna nawet nazwac demokratycznymi to rezultat takiego glosowania jest oczywiscie kretynski – i czesto z gory przesadzony. I wiekszosc krajow – w tym demokratycznych – rezultat takiego glosowania po prostu olewa. Gdyby n.p. wszystkie kraje niedemokratyczne wpadly na pomysl ustalenia, ze ziemia jest plaska, to by to tez przeszlo. Suma sumarum: lepiej wydawac forse na jakies szczytne cele niz ladowac ja w ONZ-towskie kieszenie bez dna.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.