Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Podróżująca wystawa plenerowa “Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej” znów wyrusza w trasę. W najbliższych tygodniach zostanie zaprezentowana w Gliwicach, Opolu, Wrocławiu oraz Częstochowie. Za pomocą ponad 30 murali z różnych miejsc Polski opowiadamy o wybranych wątkach historii polskich Żydów.

Wiecej TUTAJ

Organizacja Human Rights Watch (HRW) opublikowała 28 sierpnia raport zatytułowany Zachodni Brzeg: gwałtowny wzrost liczby izraelskich zabójstw dzieci palestyńskich. Głównym zarzutem HRW jest to, że „izraelskie wojsko i policja graniczna zabijają palestyńskie dzieci praktycznie bez możliwości pociągnięcia ich do odpowiedzialności”.

Wiecej TUTAJ

Syria, kraj zgubiony w wiadomościach

“Jesteś tam?” To pytanie zadał mi pewnego dnia syryjski znajomy na Twitterze, po którym nastąpiło ostre przypomnienie: “Hej tam! Wojna w Syrii się nie skończyła!”.

Wiecej TUTAJ

Niekwestionowane błędy w watykańskiej polityce wobec Rosji nie są podyktowane jedynie nieznajomością jej historii i jej niezrozumieniem. Powodów do umizgów pod adresem Moskwy Watykan ma więcej.  

Wiecej TUTAJ

P. S. Wystąpienie Mahmouda Abbasa wywołuje globalne potępienie, włącznie z Departamentem Stanu USA, Kongresem, UE, Francją, Niemcami i Izraelem; jest opisywany i cytowany przez wiodące media, w tym Wall Street Journal w swoim głównym artykule redakcyjnym, a także New York Times, BBC i inne;

Wiecej TUTAJ

Hachszara oznacza po hebrajsku “przygotowanie”. Wraz z rozwojem idei syjonistycznej młodzieżowe organizacje, takie jak He-Chaluc czy Ha-Szomer Ha-Cair, tworzyły w II RP ośrodki szkoleniowe, które miały przygotowywać przyszłych osadników do trudów pionierskiego życia w Palestynie.

Wiecej TUTAJ


  Rozprawa doktorska przygotowana pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Gąsowskiego (promotor) oraz dr hab. Moniki Stankiewicz-Kopeć, prof. AIK (promotor pomocniczy)

Wiecej TUTAJ

Być może z powodu olbrzymiej kampanii propagandowej mają już Państwo dość kolejnych publikacji o nowych błogosławionych. Ale odsunięcie od siebie wiedzy na ten temat byłoby zgodą na niedopuszczalne zawłaszczenie Ulmów. Oni są bohaterami dla wszystkich, a nie dla jednego politycznego „plemienia”.

Wiecej TUTAJ

Izraelska lewica, Unia Europejska i administracja Bidena mają wspólny interes w tłumieniu informacji o nazistowskich korzeniach palestyńskiego nacjonalizmu.

Wiecej TUTAJ

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.