Uncategorized

Yoram Ettinger – Zderzenie cywilizacji w Gazie

ettinger-350-235x300

Yoram Ettinger, ambasador emeryt, ekspert polityki USA, stosunków amerykańsko- izraelskich, konfliktu arabsko izraelskiego i spraw mizrach ha’tichon*

Wojna Izraela przeciw Hamasowi jest kolejnym rozdziałem w zderzeniu cywilizacji demokracji zachodniej i terroru islamskiego.

Wojna pokazała, że Izrael jest przyczółkiem stabilności i technologii Stanów Zjednoczonych w miejscu newralgicznym dla interesów amerykańskich, ich bezpieczeństwa i ekonomii. Rola Izraela w stabilności i jako producenta hi-techu jest dla USA ważna wielokrotnie, wobec ekonomicznego i militarnego wycofywania się Stanów Zjednoczonych.

Izrael w oczach Hamasu, OWP i większości reżimów islamskich jest pojmowany jako “mały Szatan” ze względu na styl życia i bezwarunkowy sojusz z “wielkim Szatanem”, USA. Izrael jest w zasadniczym konflikcie z Hamasem który – jak cały arabski Mizrach ha’Tichon * – charakteryzuje się wzrastającą dominacją fanatyzmu islamskiego VII-go wieku. Arabska ulica w Gazie, Ramallah, i na obszarach Mizrach ha’Tichon* staje się coraz bardziej muzułmańska i coraz mniej demokratyczna. Społeczeństwo arabsko-islamskie na Mizrach ha’Tichon* przygarnia zasady dżihadu, karę śmierci dla przeniewierców, morderstwa kobiet w imię “honoru rodziny” i klitoridektomię młodych kobiet (90% Egipcjanek). Hamas i OWP, w przeciwieństwie do demokracji zachodnich uświęcających życie, poświęcają samobójców, czczą terror systematycznie skierowany przeciw cywilom i adorują “ludzką tarczę”.

Uwazasz ze artykul jest interesojacy to reszte artykulu znajdziesz

Klikajac tutaj

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.