Uncategorized

Wywiad z Doroteą Bromberg , GW

Nadeslala Katarzyna Tubylewicz

tubelewiczjpg

http://www.katarzynatubylewicz.pl/

http://ktubylewicz.natemat.pl/

Tata chciał lasy zamieniać w książki

Dorotea Bromberg to marcowa emigrantka, która stała się jedną z najważniejszych postaci szwedzkiego rynku wydawniczego. W 45 rocznicę wydarzeń marcowych warto posłuchać opowieści o jej losach.

DoroteaBromberg-z-ojcem-Adamem

Tata chciał lasy zamieniać w książki. Bo bez Spinozy nie bylibyśmy ludźmi. Rozmowa ze znaną szwedzką wydawczynią, emigrantką z Polski Doroteą Bromberg

Spotykamy się dzień przed świętem Midsommar, nocą świętojańską. Wielu mieszkańców Sztokholmu jest w drodze do swoich letnich domów, ale Dorotea Bromberg jeszcze pracuje. Odwiedzam ją w siedzibie wydawnictwa Brombergs, które założyła w Szwecji ze swym ojcem Adamem Brombergiem, kiedy po Marcu ’68 znaleźli się na emigracji. Owalny pokój szefowej znajduje się w niemal bajkowej wieży, z okien widać dachy szwedzkiej stolicy.Dorotea Bromberg  jest czołową postacią szwedzkiej branży wydawniczej i osobowością medialną. Prowadzi spotkania literackie, na które przychodzą setki ludzi. Ale zaczynamy nie od literatury, tylko od wydarzeń, które 42 lata temu zmusiły rodzinę Brombergów do wyjazdu z Polski.

Caly artykul jak

KLIKNIESZ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.