Uncategorized

Viktor Orban wytłumaczy Żydom, że nie mają racji

Nadeslala

wanda lacrampe

Wanda Lacrampe

Światowy Kongres Żydowski (WJC) zamierza rozpocząć swe obrady w niedzielę ( 5 maja 2013 ) w Budapeszcie gdyż jest zdania, iż na Węgrzech kwitnie antysemityzm

Liczba wystąpień antysemickich jak i przeciwko ludności romskiej wzrosła w ostatnich latach dramatycznie, a autorami niektórych z nich są liderzy partii premiera rządu — oświadczył przed niedzielnym kongresem szef WJC Ronald Lauder. Troska o losy społeczności żydowskiej Węgier skłoniła przywódców organizacji żydowskiej działającej w ponad stu krajach świata do zwołania swego kolejnego kongresu w stolicy Węgier. Do tej pory spotkania takie odbywały się najczęściej w Jerozolimie.

Wiecej jak

KLIKNIESZ TUTAJ

**************************

A to nadeslal

wojciech domalewski

Wojciech Domalewski

Antyżydowska demonstracja skrajnej prawicy w Budapeszcie

Węgierskie skrajnie prawicowe, parlamentarne ugrupowanie Jobbik zorganizowało demonstrację antyżydowską w centrum Budapesztu pod hasłem “upamiętnienia ofiar syjonizmu i bolszewizmu”. W niedzielę w stolicy Węgier odbędzie się Światowy Kongres Żydów. 

Według różnych źródeł w sobotniej demonstracji wzięło udział od kilkuset do około tysiąca osób.

Wiec odbył się na skwerze Vertanuk Tere w centrum Budapesztu. Pod stojącym tam pomnikiem premiera Imre Nagya, straconego po węgierskiej rewolucji 1956 roku, przemówienie wygłosił m.in. przywódca Jobbiku Gabor Vona, a także deputowany z ramienia tej partii Marton Gyongyosi. Ten ostatni był wcześniej potępiany przez międzynarodową opinię publiczną za wzywanie do rejestrowania Żydów jako zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego.

Wiecej

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.