Viktor Orban wytłumaczy Żydom, że nie mają racji

Nadeslala

wanda lacrampe

Wanda Lacrampe

Światowy Kongres Żydowski (WJC) zamierza rozpocząć swe obrady w niedzielę ( 5 maja 2013 ) w Budapeszcie gdyż jest zdania, iż na Węgrzech kwitnie antysemityzm

Liczba wystąpień antysemickich jak i przeciwko ludności romskiej wzrosła w ostatnich latach dramatycznie, a autorami niektórych z nich są liderzy partii premiera rządu — oświadczył przed niedzielnym kongresem szef WJC Ronald Lauder. Troska o losy społeczności żydowskiej Węgier skłoniła przywódców organizacji żydowskiej działającej w ponad stu krajach świata do zwołania swego kolejnego kongresu w stolicy Węgier. Do tej pory spotkania takie odbywały się najczęściej w Jerozolimie.

Wiecej jak

KLIKNIESZ TUTAJ

**************************

A to nadeslal

wojciech domalewski

Wojciech Domalewski

Antyżydowska demonstracja skrajnej prawicy w Budapeszcie

Węgierskie skrajnie prawicowe, parlamentarne ugrupowanie Jobbik zorganizowało demonstrację antyżydowską w centrum Budapesztu pod hasłem „upamiętnienia ofiar syjonizmu i bolszewizmu”. W niedzielę w stolicy Węgier odbędzie się Światowy Kongres Żydów. 

Według różnych źródeł w sobotniej demonstracji wzięło udział od kilkuset do około tysiąca osób.

Wiec odbył się na skwerze Vertanuk Tere w centrum Budapesztu. Pod stojącym tam pomnikiem premiera Imre Nagya, straconego po węgierskiej rewolucji 1956 roku, przemówienie wygłosił m.in. przywódca Jobbiku Gabor Vona, a także deputowany z ramienia tej partii Marton Gyongyosi. Ten ostatni był wcześniej potępiany przez międzynarodową opinię publiczną za wzywanie do rejestrowania Żydów jako zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego.

Wiecej

KLIKNIJ TUTAJ

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: