Uncategorized

Centrum Wiesenthala

Nadeslalo FZP

fzp

 

 

Centrum Wiesenthala oburzone włoskim winem z Hitlerem na etykiecie

 

Centrum Szymona Wiesenthala wzywa do bojkotu włoskiej winiarni Vina Lunardelli. Wszystko przez kontrowersyjną etykietę z wizerunkiem Adolfa Hitlera – informuje “The Times of Israel”.

wino hitler

Firma Vina Lunardelli została założona w 1967 roku, a od połowy lat 90. sprzedaje wina w ramach swojej “historycznej serii”. Na etykietach można zobaczyć m.in. Józefa Stalina, Karola Marksa, Antonio Gramsciego, Josipa Broz Titę, Benito Mussoliniego i Adolfa Hitlera. W ich internetowym sklepie można kupić też wina z “hajlującymi” dziećmi.

Centrum Wiesenthala protestuje przeciwko etykietom z Hitlerem już od 1995 roku. Teraz jego oburzenie wywołały wprowadzone nowości. “Rozszerzona seria win prezentowana na stronie internetowej poniża i kpi z ofiar nazizmu” – podkreślają jej przedstawicie w oficjalnym oświadczeniu.

Szczególne kontrowersje wywołują etykiety z podobizną Hitlera i nazistowskim hasłami: “Mein Fuehrer”, “Seig Heil” i “Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuehrer”.

“Odrzucamy cyniczne tłumaczenia właścicieli, że to wino jest sprzedawane jako “śmieszny prezent” – czytamy w oświadczeniu Centrum Wisenthala.

“Zgadzamy się z odczuciami jednego z norweskich turystów, którego zszokował widok tego wina w Rimini we Włoszech. Mogą być tylko dwa rodzaje ludzi, którzy je kupują: ci, którzy indentyfikują się z tego typu ideologią lub młodzi, którzy nie przeżyli wojny i uważają to za dobry żart” – głosi oświadczenie..

Przedstawiciele Centrum wzywają też dystrybutorów win do odmowy przewozu produktów Vina Lunardelli.

Centrum Szymona Wiesenthala to międzynarodowa organizacja założona w latach 70. Jej siedzibą jest Los Angeles, a do najważniejszych zadań należy ochrona praw człowieka i zachowanie pamięci o Holokauście. Od ponad 10 lat Centrum wydaje coroczny raport z najbardziej poszukiwanymi zbrodniarzami nazistowskimi.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.