Uncategorized

Pardes Festival – Kaziemierz Dolny

Nadeslala

fodz

Lokalne smaki na żydowska nutę, opowieści z walizki i koncert Meadow Quartet w willi Ima w Czerniawach zakończyły I Pardes Festiwal – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.

103-pardes-festival-tych-miasteczek
111-pardes-festival-tych-miasteczek

Zakończył się I Pardes Festiwal – Spotkania z Kulturą Żydowską organizowany przez Fundację Spichlerz Kultury. Ostatnim festiwalowym spotkaniem był kameralny wieczór w Willi Ima w Czerniawach. Nie brakowało tu utrzymanej w żydowskim klimacie strawy i dla ducha i dla ciała – ustawiony na tarasie willi Ima stół uginał się od przygotowanych przez gospodarzy pyszności, między zebranymi snuły się duchy Gronama Woła, Trejtela Głupka, Sendera Osła, Szmendryka Durnia, Cajnwela Fujary czy Lekisza Kiepa – postaci z pełnych swoistego humoru opowiadań Singera przywoływane opowieścią artystów: Joanny Sarneckiej, Macieja Harny i Aleksandry Rózgi.

113-pardes-festival-tych-miasteczek

Wieczór, którego gościem honorowym był wiceambasador Niemiec Joachim Bleicker, zakończył koncert gromko oklaskiwanego podczas piątkowego wieczoru w Synagodze zespołu Meadow Quartet.

Zobacz także

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.