Uncategorized

Izrael wyszkoli rosyjskie siły specjalne

Nadeslala Mozna Crawson

mona cravson

Wysocy urzędnicy Rosji i Izraela podjęli decyzję o ścisłej współpracy i regularnej wymianie szkoleniowej w dziedzinie operacji antyterrorystycznych i bezpieczeństwa transportu.

Rosyjski minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew, który przebywa z trzydniową wizytą roboczą w Izraelu, spotkał się ze swoim miejscowym odpowiednikiem Icchakiem Aharonowiczem i kilkoma wysokimi rangą funkcjonariuszami, w tym z dowódcą izraelskiej Policji Granicznej, generałem dywizji Amosem Jaakowem.

– Jesteśmy zainteresowani szczególnie szkoleniem w zakresie przeprowadzania działań antyterrorystycznych przez jednostki specjalne i misji uwalniania zakładników – powiedział Kolokolcew. – W kręgu naszych zainteresowań leży też szkolenie w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprez masowych – dodał.

Według wstępnych ustaleń grupa oficerów z wydziału bezpieczeństwa transportu MSW przybędzie do Izraela na szkolenie w zakresie bezpieczeństwa transportu.

Władimir Kołokolcew, pierwszy od 13 lat szefem rosyjskiego MSW, który przybył z wizytą do Izraela, został zapoznany z najnowszym systemem bezpieczeństwa obowiązującym na międzynarodowym lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie.

Rosja podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy w zakresie szkolenia służb specjalnych po coraz częstszych atakach na urzędników, policjantów i cywilów ze strony bojowników islamskich, głównie z Kaukazu Północnego.

Mimo ogromnych nakładów i wysiłków władz w zwiększenie środków bezpieczeństwa w okolicach Soczi, gdzie 7 lutego rozpoczną się igrzyska olimpijskie, wciąż w regionie tym dochodzi do krwawych zamachów.

Treningi izraelskich sił specjalnych

KLIKNIJ TUTAJ

artykul z www@rp.pl

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.