Uncategorized

Gretel Bergman

Nadeslal Roman Wroblewski

roman wroblewski

reunion 68 do zdjec

 

Gretel Bergmann i niemiecki antysemityzm – Olimpiadaw w Berlinie w 1936 roku.

Stany Zjednoczone zagroziły bojkotem Olimpiady w Berlinie w 1936 roku o ile z niemieckiej drużynie zostaną usunięci żydowscy sportowcy. Wtedy naziści ściągają Gretel Bergmann z powrotem do Niemiec by brała udział w skoku wzwyż.  Gretel którą rodzice wysłali do Anglii po dojściu Hitlera do władzy w 1933 roku wraca do Niemiec.  Gretel zaczyna przygotowania do Igrzysk Olimpijskich.Gretel Bergmann wygrywa Württemberg mistrzostwo w ​​skoku w zwyż w 1935 roku. Dwa miesiące przed igrzyskami ona bije rekord niemiecki skacząc 1,60 metrów .
http://jimbaotoday.blogspot.se/

Naziści nie poddają się. Dwa tygodnie przed otwarciem igrzysk olimpijskich dostaje Gretel Bergmann list od niemieckich władz sportowych że jej wyniki są niewystarczające. Jej nowy rekord 160 cm zostaje wykreślony a ona sama usunięta z reprezentacji Niemiec.

Gretel Bergmann zostaje zastąpiona przez  Dora Rajten która (który) jednak później okazuje się być meżczyzną.

Niestety,  świat sportu będzie pamiętać zdarzenie z Gretel Bermann głównie z powodu Dory Rajten która naziści zastąpili Gretel Bermann. Dora Rajten która później okazała się być meżczyzną. Tak więc, nie jako wydarzenie związane z nazizmem i antysemityzmem.

Ibolya Csák, węgierska Żydówka, zdobyła wtedy złoty medal w skoku wzwyż. Dora Rajten (właściwie Heinrich lub Heinz Rajten) którym naziści zastąpili Gretel Bermann uplasował się na czwartej pozycji.

Gretel Bermann mieszka nadal w Nowym Jorku i niedawno skonczyla 100 lat.

wziete z

http://jimbaotoday.blogspot.se/

 

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.