Uncategorized

Zaproszenie na XI edycję festiwalu Warszawa Singera

Nadeslala Golda Tencer

golda

Drodzy Przyjaciele,

Już niedługo spotkamy się na jedenastej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, która odbędzie się w dniach: 23 sierpnia – 31 sierpnia 2014 roku.

Zapraszam Was do przedwojennego sztetlu rozkołysanego muzyką, śpiewem kantorów i zapachami żydowskiej kuchni. Dołączcie do tańczącego, kolorowego korowodu, prowadzonego przez klezmerskich grajków ulicami Śródmieścia Warszawy, Muranowa i Pragi!

Jak co roku czas upłynie nam wśród najlepszych koncertów, spektakli, wystaw, długich rozmów i ciekawych spotkań. Na XI Festiwalu wystąpią takie gwiazdy jak: Alan Bern (USA/Niemcy), Daniel Khan (Niemcy), Paul Brody (Niemcy), Frank London (USA), Yakkov Lemmer (USA), Trio Yas (Niemcy/Anglia), Harold Rubin (Izrael), Daniel Zamir (Izrael), Dawid Do’r (Izrael), Simone Pergman (Austria), kantorzy Elazar Vinograd (Izrael), Moshe Fishel (Austria), Avreymi Kirshnboum (Izrael) z towarzyszeniem Chóru z Jerozolimy, Maja Morgensztern (Teatr Żydowski z Rumunii), Shmuel Acmon (Teatr Żydowski z Izraela), Kapela ze Wsi Warszawa, Maria Pomianowska, Dima Gorelik, Kuba Stankiewicz, Jarosław Pietrzak, Teatr Formy z Wrocławia oraz wielu innych wybitnych artystów.

 

Dzięki długoletniej współpracy z Hotelem Westin również w tym roku udało nam się wynegocjować preferencyjną cenę za pokój jednoosobowy – 210 zł oraz pokój dwuosobowy – 240 zł.  Prosimy  o jak najszybsze zgłaszanie chęci  przyjazdu na festiwal ze względu na ograniczoną ilość miejsc w hotelu. Tylko wcześniejsza rezerwacja gwarantuje otrzymanie pokoju.

Festiwal Warszawa Singera jest dla wszystkich jego uczestników sercem kultury żydowskiej. A wy, moi Przyjaciele jesteście jej nieodłączną częścią. Każdy z Was jest również Strażnikiem Pamięci, zapraszam więc do naszej wspólnej ojczyzny, ojczyzny pamięci.

Czekamy na was!

Gołda Tencer

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.