Uncategorized

Osobliwa sytuacja Izraela

Nadeslala Eugenia Pocalun

Genia pocalun

reunion 69 .1

 

26 maja1968 r. “Los Angeles Times” opublikował artykuł Erica Hoffera, byłego dokera i nie-żydowskiego, amerykańskiego filozofa społecznego. Urodzony w 1902 r. Hoffer zmarł w 1983 r. po napisaniu dziewięciu książek i otrzymaniu Prezydenckiego Medalu Wolności. Chociaż ten tekst jest napisany 34 lata temu, jest równie aktualny dzisiaj, jak był wówczas.

 

Żydzi są osobliwymi ludźmi: to, co jest dozwolone innym narodom, jest zabronione Żydom. Inne narody wypędzają tysiące, nawet miliony ludzi i nie ma żadnego problemu uchodźców. Zrobiła to Rosja, zrobiły to Polska i Czechosłowacja. Turcja wygnała milion Greków, a Algieria milion Francuzów. Ale w wypadku Izraela Arabowie stali się wiecznymi uchodźcami. Wszyscy upierają się, że Izrael musi przyjąć z powrotem wszystkich Arabów – do ostatniego.

Arnold Toynbee nazywa rzekome wysiedlenie Arabów potwornością gorszą od jakiejkolwiek popełnionej przez nazistów. (Od tłumacza: W Izraelu, w odróżnieniu od decyzji o wysiedleniach podjętych w krajach takich jak Polska, nigdy nie było żadnych decyzji o wysiedleniu ludności arabskiej, migracje ludności arabskiej były efektem wojny i namawiania przez armie arabskie do chwilowego opuszczenia terenu walk. W kilku sporadycznych przypadkach, oddziały izraelskie, nakazywały opuszczenie domów.)

Kiedy inne narody zwyciężają na polu bitwy, dyktują warunki pokoju. Ale kiedy zwycięża Izrael, musi prosić o pokój. Wszyscy oczekują, że Żydzi będą jedynymi prawdziwymi chrześcijanami na tym świecie.

Inne narody – kiedy zostają pokonane – trwają i odbudowują się, ale jeśli Izrael zostanie pokonany, nastąpi jego zniszczenie. Gdyby Naser zatriumfował w czerwcu zeszłego roku, starłby Izrael z mapy i nikt nie ruszyłby palcem, żeby uratować Żydów. Żadne zobowiązanie wobec Żydów ze strony żadnego rządu, włącznie z naszym, nie jest warte papieru, na którym zostało spisane.
Kiedy ludzie giną w Wietnamie, albo kiedy w Rodezji dokonuje się egzekucji dwóch Czarnych, rozlega się okrzyk oburzenia na całym świecie. Ale kiedy Hitler masakrował Żydów, nikt nie protestował przeciwko niemu. Szwedzi, którzy są gotowi zerwać stosunki dyplomatyczne z Ameryką z powodu tego, co zrobiliśmy w Wietnamie, nie pisnęli nawet, kiedy Hitler zarzynał Żydów. Wysyłali Hitlerowi wysokiej klasy rudę żelaza i łożyska kulkowe i obsługiwali jego pociągi z żołnierzami w drodze do Norwegii.

Żydzi są samotni na świecie. Jeśli Izrael przetrwa, będzie to wyłącznie dzięki wysiłkom Żydów. I żydowskim zasobom. Niemniej w tym momencie Izrael jest naszym jedynym godnym zaufania i bezwarunkowym sojusznikiem. Możemy bardziej polegać na Izraelu niż on może polegać na nas. Wystarczy wyobrazić sobie, co stałoby się zeszłego lata, gdyby Arabowie i ich rosyjscy mecenasi wygrali wojnę, by zrozumieć jak żywotne jest przetrwanie Izraela dla Ameryki i całego Zachodu.

Mam przeczucie, które nie chce mnie opuścić; los Izraela będzie losem nas wszystkich. Gdyby zginął Izrael, nas wszystkich czeka zagłada.
Outstanding_Hoffer
Flame: sierpień 2014
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

http://www.listyznaszegosadu.pl/brunatna-fala/osobliwa-sytuacja-izraela

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.