Uncategorized

MZHP galeria LAS

 

 

polin_mhzp_logo

Na dwa miesiące przed planowanym otwarciem Muzeum Historii Żydów Polskich prezentuje  pierwszą galerię wystawy głównej, uruchomia nową platformę crowdfundingową, a także lekko modyfikuje swoje logo i tym samym zmienia nazwę Muzeum.

Od teraz w logo instytucji, która oficjalnie otworzy się 28 października 2014, pojawi się na widocznym miejscu napis „Polin”. Bez zmian pozostają poprzednie elementy: symbol „P” będący połączeniem łacińskiej litery „P” i hebrajskiej „pej” i napis Muzeum Historii Żydów Polskich. Jak tłumaczył dyrektor Muzeum Dariusz Stola, za zmianą logotypu stoją głównie względy związane z wygodą użycia. Nowa identyfikacja pozwoli mówić o Muzeum Historii Żydów Polskich po prostu jako o Muzeum Polin. – Chodzi o to – jak tłumaczył Stola – by można było używać nazwy „Muzeum Polin”, tak by każdy wiedział, że to Muzeum Historii Żydów Polskich.

Wprowadzenie słowa „Polin” – w języku hebrajskim i jidysz oznaczającego Polskę – dookreśli też symbol „P” (=Polin),  który do tej pory nie był zapewne dla wszystkich jasny.

Galeria „Las”

Galeria las

Caly artykul

KLIKNIJ TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.