Uncategorized

4 miliardy dolarów dla Autonomii? nie od Arabów !

Ptrzetlumaczyla i przyslala

Olga Degani

reunion 69 .1

Sekretarz Stanu John Kerry mylnie przypuszcza, że suma 4 miliardów dolarów przyspieszy proces pokojowy. Kerry unika zwrócenia uwagi na postępowanie Palestyńczyków począwszy, co najmniej od porozumień w Oslo w 1993 roku.

Kerry ignoruje wpływ rocznych dotacji 400 milionów dolarów dla OWP pomimo że zwiększyły korupcję, wychowanie w nienawiści, terror, podżeganie przeciw Ameryce, gnębienie, nienawiść do chrześcijan i zblżenie Autonomii do rywali i do wrogów Stanów Zjednoczonych, jak bin Laden, Saddam Hussejn, Rosja, Chiny, północna Korea, Wenezuela Kuba i Iran. Palestyńskie Władze kontynuują dziedzictwo popierania nacistów, bloku komunistycznego i Humeiniego.

Dlaczego państwa posiadające naftę – otrzymujące po 100 dolarów za baryłkę – nie darują 4 miliardów dolarów Władzom Palestynskim?

W przeciwieństwie do Kerry, widzącego w kwestii palestyńskiej przyczynę wstrząsow blisko-wschodnich i oczko w głowie państw arabskich, dla przywódców arabskich kwestia palestyńska jest podrzędna i sypią sloganami, ale nie pieniędzmi. Państwa arabskie koncentrują się na reperkusjach wewnętrznych burzliwej zimy arabskiej, a one nie mają powiązań z kwestią palestyńską.

Przywódcy arabscy są świadomi szkodliwej działalności Palestyńczyków począwczy od lat 50-tych – w Egipcie, Syrii, Jordanii, Libanie i w Kuwejcie. Na przykład, przywódcy Zatoki Perskiej nie wybaczają i nie zapominają że w czasie inwazji Iraku do Kuwejtu Mahmud Abbas i Arafat stanęli po stronie Iraku pomimo, że Kuwejt przyjął 300 000 Palestyńczyków zwolenników OWP.

26 grudnia 2012 Sekretarz Ligi Arabskiej oświadczył że “Arabowie nie dotrzymali zobowiązania z marca 2012 pomocy pieniężnej dla Władz Autonomii w wysokości 100 milionów dolarów miesięcznie”. 9-go grudnia 2011 turecki dziennik Hurriyet cytował Bank Światowy: pomoc Arabska Władzom Palestyńskim została znacznie obcięta – “mniej niz 80 milionów dolarów w pierwszej połowie 2011 roku, w porównaniu z 231 milionów w 2010, $462 miliony w 2009 i $446 milionów w 2008”

Amerykański Instytut Badań Bliskiego Wschodu informował w 2005 roku, że Zjednoczone Emiraty Arabskie nie wywiązały się z zobowiązania pomocy w wysokości 43 milionów dolarów, z zysków z nafty w wysokości 30 miliardów dolarów. W 2004 roku państwa wytwarzające naftę zobowiązały się do pomocy w wysokości 999 milionów dolarów ale przekazały tylko 170 milionów pomimo, że ceny nafty wzrosły dramatycznie.

Z poparcia udzielanego dla OWP widzimy, że kwestia palestyńska jest na dalszym miejscu w arabskim porządku dziennym – w latach 80-tych Arabowie udzielali Palestyńczykom poniżej 10% pomocy finansowej udzielanej przez nich powstańcom muzułmańskim w Afganistanie przeciw władzy pro sowieckiej. Arabowie zobowiązali sie do 2 miliardów dolarów na poparcie 1-szej intifady, ale do Palestyńczyków dotarło mniej niż 500 milionow . Z 500 milionów które zobowiązali się na szczycie arabskim w 2010 dotarło poniżej 7% tej sumy.

W 2013 Liga Arabska nie zajmowała się okrucieństwem powstańców syryjskich wobec Palestyńczyków, popierających Asada. Nie wtrącała się w 2007 roku, gdy wojsko Libanu wyrządzało ciężkie szkody skupiskom palestyńskim w Bejrucie, Tripoli i w Cidonie jako odwet za morderstwo żolnierzy libańskich. W 2003 nie powstrzymała aktów zemsty w Iraku przeciw Palestyńczykom popierającym Saddama. W 1991 nie interweniowała gdy wypędzono prawie 300 000 Palestyńczykow z Kuwejtu. W 1982/3 Liga Arabska nawet nie zwołała zgromadzenia aby nie dopuścic do wyrzucenia OWP z Bejrutu i z Tripoli po zniszczeniach jakie sprowadziła na Liban. Po 1970 nie pomogła OWP gdy wyrzucono ich z Jordanii po zasianiu terroru w królestwie. W 1966 i w koncu lat 50-tych nie sprzeciwiała się wyrzuceniu Arafata i Mahmuda Abbasa z Syrii i z Egiptu po ich działalności wywrotowej.

4 miliardy dolarów zapomogi z USA – i dalsza pomoc dla OWP – jest ignorowaniem wniosków wynikających z dominującego wśród Arabów zachowania się wobec Palestyńczyków i uparte powracanie do uczenia się historii poprzez powtarzanie – zamiast unikania – własnych krytycznych błędów.

11.7.2013

Obrazek
amb.ret.Yoram Ettinger

WSZYSTKIE TLUMACZENIA OLGI UMIESZCZONE NA BLOGU ZNAJDZIESZ NA STRONIE POLITYKA

KLIKNIJ TUTAJ

tłumaczyła stąd Olga Degani
edycja angielska

http://fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=9481

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.