Uncategorized

Kiedy, jeśli nie teraz ?!

Przetlumaczyla i przyslala Olga Degani

cropped-reunion-69-1.jpg
Przypuszcza się, że ponad 5 000 olim* (imigrantów wg. Prawa Powrotu) ma przybyć w tym roku z Francji. Ponad 1000 olim, którzy przybyli w czasie wojny z Gazą pobudzili już do działania Ministerstwo Imigracji. Ale potencjał aliji jest wielokrotny .

Fale antysemityzmu w Europie – z wielowiekowymi korzeniami, oraz masywny napływ muzułmanów grożący wartościom europejskim, zmusza państwo żydowskie, poprzez aktywną politykę imigracyjną pod kierownictwem premiera, do skupienia sił i do kreowania (nie tylko do przyjęcia) fali olim, która zmieni reguły gry.

W przeciwieństwie do premierów po 1992 roku, dla poprzednich premierów: Ben Guriona, Eszkola i Szamira, alija była oczkiem w głowie – inicjowali aktywną politykę imigracji, pomimo sprzeciwów wewnętrznych i międzynarodowych. Oni spowodowali masywna aliję, a nie kroplówkę po kilkadziesiąt tysięcy rocznie.

Aktywna polityka imigracyjna jest trafnym następstwem wojny w Gazie, akcentuje optymizm i stanowczość, przeciwstawia się groźbom, demonstruje potencjał, kreatywność i wiarę w afirmację istnienia Izraela w przyszłości. “im bardziej gnębiony, tym bardziej się rozmnażał i rozrastał”, (księga wyjścia, 1, 12)

Na oścież otwarło się okno możliwej imigracji 500 000 olim w przeciągu 5 lat z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Francji, Anglii, Belgii, Holandii, Węgier, Argentyny, USA, Kanady, Australii i jeszcze innych państw z powodów: wzrostu antysemityzmu, otrzeźwienia z iluzji demokracji w Rosji i na Ukrainie, rozprzestrzeniania się agresywnego islamu w Europie, względnej przewagi ekonomicznej Izraela, końca iluzji “łatwych pieniędzy” w Europie i w USA i systemu wychowania judaistycznego/syjonistycznego, kultywującego intencje proemigracyjne. Konwersja 300 000 imigrantów z ZSRR, uznanych za Zydów według “Prawa Powrotu”, ale nie według orzecznictwa religijnego nadmie żagle emigracji z Rosji i z Ukrainy. Aleokno możliwości nie będzie otwarte przez długi okres czasu, należy działać natychmiast.

Aby zmobilizować środki finansowe (na tle wydatków na wojnę w Gazie), premier, na alarmowym kongresie biznesmenów żydowskich z USA, Kanady, Australii, Rosji, Brytanii, Francji, Niemiec, Panamy, Brazylii i Argentyny, przedstawi aktywną politykę aliji, jako najwyższy cel narodu żydowskiego. Aktywność polityczna jest konieczna z powodu niebezpieczeństwa w jakim znajdują się gminy żydowskie i historycznej okazji na dramatyczne udoskonalenie obronności państwa żydowskiego.Także “Israel Bonds” jest w stanie pomnożyć o miliardy dolarów rozmiary inwestycji instytucji finansowych, politycznych, związków zawodowych i indywidualnych inwestorów poprzez obligacje państwowe o najatrakcyjniejszym procencie.

Premier stworzy aktywne grupy wykonawcze pracujące przez okrągłą dobę 24/7 – odpowiednio do miejsc w których znajdują się imigranci, dla urzeczywistnienia potencjału aliji, włącznie z ustaleniem potrzebnych profesji, takich jak lekarze, siostry, inżynierowie infrastruktury, komputerów, rakiet i jąder atomowych, gazu naturalnego, technicy i jeszcze inne profesje. Następne grupy wykonawcze działające przez okrągłą dobę 24/7, przygotują zarządzenia, tymczasowe przepisy i ustawodawstwo dla skrócenia procedur biurokratycznych dla szybkiego i korzystnego przyjęcia nowych olim. Ministerstwa przygotują plany dla rozbudowy infrastruktury dla przyjęcia olim w zakresie : zatrudnienia, lokum (wykorzystując inicjatywę zrewolucjonizowania czynników konkurujących w zakresie ceny, czasu i jakości budownictwa), komunikacji, oświaty, lecznictwa, zdrowia, energii, technologii, akademii jeszcze w innych.

Fala imigracji 500 000 olim w ciągu 5 lat będzie dodatkowym motorem rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwa i polityki, który podniesie Izrael na bezprecedensowe wyżyny. Nie wykorzystanie tego okna możliwości i nałóg kroplowania imigracjibędzie płaczem na wieki.

17.8.2014

Obrazek

amb. ret. Yoram Ettinger
Tłumaczenie stąd, z hebrajskiego, przez Olgę Degani
Edycja angielska tutaj.

http://www.fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=9601

Wszystkie tlumaczenia Olgi

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.