Uncategorized

Jozef Beck

jozef beckJózef Beck, patriota polski, żydowskiego pochodzenia, który był urodzony w 1894 roku w Warszawie, został  wybrany przez marszałka Józefa Piłsudskiego na wykonawcę jego koncepcji,  polityki zagranicznej niepodległej Polski w niezwykle trudnym położeniu między  dwoma silniejszymi sąsiadami, rządzonymi przez anty-polskich dyktatorów, na  wschodzie przez komunistę a na zachodzie przez rasistę..
Beck, prowadząc polską politykę zagraniczną, dążył do zachowywania równych odległości wobec potężnych sąsiadów II Rzeczypospolitej. Pomimo tego Polska posiadała bliższe relacje z Niemcami niż z ZSRR. Z tego powodu w okresie PRL polski minister był skrajnie niepopularny. Beck pragnął jednak dobrych stosunków z Rzeszą jedynie w celu wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, jak również prowadzenia swoistej dyplomatycznej gry, dzięki której chciał wygrywać jednych europejski ch graczy kosztem innych.
W dniu 26 stycznia, 1939 roku w Warszawie, minister Józef Beck powiedział Joachimowi von Ribbentrop’owi, że Polska do Paktu Anty-Kominternowskiego nie  przystąpi. Tym aktem Polska zniszczyła nadzieje Hitlera na pokonanie Związku  Sowieckiego uderzeniem ze wschodu i z zachodu bez walk na zachodnim froncie  Niemiec. Co więcej Polska spowodowała stratę połowy wojsk, na które Hitler liczył.
Józef Beck był głównym architektem katastrofy Niemiec, ponieważ jego odmowa  przystąpienia Polski do Paktu Antykominternowskiego, 25go stycznia, 1939, pozbawiła Hitlera połowy wojsk, na które liczył Hitler. Polska odmowa zniszczyła  strategię sformułowaną przez generała Haushoffer’a.

Wiecej na wikipedi

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Byl pochodzenia flandryjskiego,o czym mozna przeczytac na polskiej wersji Wiki.Jest dosyc wybitnych Zydow w historii, Beck nie jest potrzebny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.