Uncategorized

Wiadomosci z Izraela 29 .9 – 2. 10

29 września 2015 r. Palestyńczycy wszczęli rano zamieszki na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Obrzucono kamieniami i fajerwerkami izraelskich policjantów, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu. Na Starym Mieście doszło do kilku przypadków nękania Żydów przez Palestyńczyków. Ogółem policja zatrzymała 13 Arabów, którzy dopuścili się naruszeń porządku publicznego.
  29 września 2015 r. palestyńscy terroryści wystrzelili wieczorem ze Strefy Gazy 2 rakiety, które leciały w kierunku miasta Aszdod. System antyrakietowy Iron Dome zestrzelił obie rakiety.

29 września 2015 r. Palestyńczycy wszczęli po południem zamieszki przy Ramallah w Samarii, kierując się w stronę przejścia granicznego Jerozolimy. Obrzucono kamieniami i bombami zapalającymi izraelskich żołnierzy, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu. Do starć doszło także w rejonie Hebronu w Judei.

30 września 2015 r. izraelskie siły powietrzne zbombardowały nad ranem cztery cele terrorystyczne w Strefie Gazy. Był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium Izraela.

1 października 2015 r. Palestyńczycy obrzucili po południem kamieniami żydowski samochód przy osiedlu Tekoa w Judei. Lekko ranna została Izraelka i dziecko. W celu odwrócenia uwagi Palestyńczyków, koordynator bezpieczeństwa z Tekoa oddał kilka strzałów w powietrze, umożliwiając samochodi wydostanie się i dojechanie do osady. Sprowokowało to wybuch strać między Arabami a osadnikami żydowskimi. Przybyli na miejsce izraelscy żołnierze rozdzielili obie strony.

    1 października 2015 r. palestyńscy terroryści ostrzelali wieczorem żydowski samochód w pobliżu Nablusu, w Samarii. Zginęło 2 Izraelczyków.

1 października 2015 r. premier Benjamin Netanjahu przemawiał na forumZgromadzenia Ogólnego ONZ. „W ciągu ostatnich sześciu miesiący od zawarcia w Lozannie ramowej umowy jądrowej, Iran zwiększył dostawy niszczycielskich broni do Syrii; wysłał więcej żołnierzy do Syrii, aby w ten sposób podtrzymać brutalny reżim Assada; i zaledwie kilka dni temu dostarczył broń rebeliantom Huti w Jemenie. Hezbollah przemyca rakiety SA-22, aby zestrzeliwać nasze samoloty i zatapiać nasze statki. Iran przemyca rakiety dla i Hezbollahu, aby dokładnie trafić każdy cel w Izraelu. Wspomaga Hamas i Islamski Dżihad dostarczając uzbrojone samoloty bezzałogowe do Strefy Gazy i na Zachodni Brzeg. Na Wzgórzach Golan irańscy agenci wystrzelili ostatnio rakiety na Izrael. Izrael nadal będzie zdecydowanie reagować na jakiekolwiek ataki z Syrii, i będzie blokował transfer broni dla Hezbollahu poprzez Syrię. Wiem, że uniemożliwienie Iranowi rozwijania broni jądrowej pozostaje oficjalną polityką społeczności międzynarodowej. Ale nikt nie powinien kwestionować determinacji Izraela do obrony przed tymi, którzy starają się o naszą zagładę. W każdym pokoleniu byli tacy, którzy powstawali, aby zniszczyć nasz naród. Babilonia i Rzym; Inkwizycja i wydalenia; w czasach nowożytnych pogromy i Holocaust. Jednak Żydzi wytrwali. A teraz powstał inny system, zaklinający się, że zniszczy Izrael. Byłoby mądre, aby reżim rozważył to: Stoję tu dziś reprezentując Izrael, młody kraj istniejący od 67 lat, ale starego narodu o historii blisko 4000 lat. Jednak na tej sali nie są reprezentowane imperia takie jak Babilon i Rzym. Nie ma tysiącletniej Rzeszy. Nie ma tych pozornie niezwyciężonych imperiów, ale lud Izraela żyje. Am Izrael Chai! Jeśli Iran chce być traktowany jak normalny kraju – niech zachowuje się jak normalny kraj. Transakcja jądrowa pozwala, aby był traktowany jak normalnym kraju, nawet jeśli działa jak ciemna teokracja szerząca terroru i skandująca: śmierć Izraelowi, śmierć Ameryce. Czy ktoś wierzy, że udzielając pieniędzy radykalnej teokracji, ograniczy ich apetyt na broń? Bardziej prawdopodobne jest, że będą mieli jeszcze ostrzejsze kły i pazuty. Wszyscy powinniście wiedzieć, że kiedy nagradza się złe zachowanie, to jest coraz gorzej … ONZ starając się narzucić rozwiązania lub poprzez zachęcanie palestyńskiego reakcjonizmu, nie pomoże pokojowi. ONZ powinno zrobić jeszcze jedną rzecz: wyzbyć się w końcu obsesyjnej walki z Izraelem. Oto tylko jeden absurdalny przykład ten obsesji: podczas czterech lat straszliwej przemocy w Syrii życie straciło ponad ćwierć miliona ludzi, to dziesięć razy więcej niż połączona suma Izraelczyków i Palestyńczyków, którzy stracili życie w wielu konfliktach między nami. Jednak w zeszłym roku ONZ przyjęło 20 uchwał przeciwko Izraelowi. Policzcie je! Dwadzieścia. Podyskutujmy na temat dysproporcji.
    1 października 2015 r. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans powiedział, że „od kilku lat obserwuję jak ten odwieczny potwór antysemityzmu ponownie pojawia się w Europie. Jest to nie do przyjęcia … Agencja Podstawowych Praw Unii Europejskiej mówi, że antysemickie stereotypy są rzeczywistością w wielu krajach i że niektóre partie polityczne w Unii Europejskiej są jawnie antysemickie. Ważnym pytaniem dotyczącym przyszłości Europy jest, czy społeczność żydowska czuje się całkowicie swobodnie, bezpiecznie w Europie.”

2 października 2015 r. agencja bezpieczeństwa Szin Bet poinformowała, że wczorajszy atak terrorystyczny był przeprowadzony przez zorganizowaną komórkę terrorystyczną, a nie „samotnego wilka„.

2 października 2015 r. Siły Obronne Izraela skierowały rano dodatkowe cztery bataliony do Judei i Samarii, aby wzmocnić siły bezpieczeństwa i zapobiegać dalszej eskalacji napięcia. Dodatkowe siły będą wspierać prowadzenie akcji poszukiwawczej sprawców wczorajszego ataku terrorystycznego.

2 października 2015 r. około 200 Palestyńczyków wszczęło po południem zamieszki przy grobowcu Racheli na przedmieściach Betlejem. Obrzucono kamieniami i bombami zapalającymi izraelskich żołnierzy. Do podobnych incydentów i palenia opon doszło w Hebronie w Judei, oraz w pobliżu osiedla Beit El w Samarii.

2 października 2015 r. premier Benjamin Netanjahu spotkał się w Nowym Jorku z sekretarzem stanu USA Johnem Kerry. Na początku spotkania Netanjahu wyraził rozczarowanie faktem, że Mahmoud Abbas nie potępił wczorajszego zamachu terrorystycznego, w którym na oczach dzieci zginęło 2 Izraelczyków. „Chciałbym przekazać moje kondolencje rodzinie. To morderstwo nie przejdzie bez odpowiedzi. Zwiększyliśmy obecność naszych wojsk na terytoriach i zmieniamy aktywność sił. Znajdziemy tych morderców i pociągnięmy ich do odpowiedzialności, a przede wszystkim, będziemy podejmować działania, aby upewnić się, że rozumieją, że nie ma nagrody za terroryzm. Doceniam potępienie wydane przez Departament Stanu. Muszę powiedzieć, że nie słyszałem żadnego potępienia od Abbasa i innych przywódców palestyńskich. Co gorsza, słyszałem pochwały ze strony urzędników al-Fatahu. Powiedzieli, że należy takie rzeczy robić. Nie jest to właściwe.”

Przyslal Efraim

z ostatniej chwil

 

reunion-691.jpg

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.