Uncategorized

Wiadomosci z Izraela 9 – 10 pazdziernika

9 października 2015 r. grupa młodych Izraelczyków obrzuciła rano kamieniami arabskie samochody przy mieście Nazareth Illit w Galilei. Policjanci zatrzymali 2 napastników.

9 października 2015 r. Izraelczyk zaatakował rano nożem grupę arabskich robotników budowlanych w mieście Dimona na Negewie. Rannych zostało 4 Arabów. Policja aresztowała napastnika, który powiedział, że jego atak był aktem zemsty za ostatnią falę arabskiego terroru. Napastnik był w przeszłości leczony psychiatrycznie.

9 października 2015 r. palestyński terrorysta zranił rano nożem 16-letniego Izraelczyka w pobliżu Góry Skopus w Jerozolimie. Policjanci wytropili i aresztowali napastnika.

9 października 2015 r. przywódca polityczny Hamasu, Ismail Hanije nazwał ostatnią falę arabskiego terroru na Zachodnim Brzegu Intifadą, i wezwał do dalszych ataków. „Wzywamy do wzmocnienia i nasilenia Intifady … Jest to jedyna droga prowadząca do wyzwolenia. Gaza spełni swoją rolę podczas Intifady i jest bardziej niż gotowa do nowej konfrontacji.”

9 października 2015 r. tłum około 200 demonstrujących Palestyńczyków zbliżył się rano do bariery granicznej w północnej części Strefy Gazy. Izraelscy żołnierze wezwali ich do zawrócenia i oddali strzały ostrzegawcze, po czym kilka razy wystrzelili do tłumu, raniąc 2 najbardziej agresywnych Arabów.

9 października 2015 r. palestyńska terrorystka usiłowała w południe zaatakować nożem osoby czekające na dworcu autobusowym w Afuli. Ochroniarze postrzelili i aresztowali napastniczkę zanim zdążyła zaatakować pierwszą osobę.

9 października 2015 r. palestyński terrorysta zaatakował w południe nożem izraelskiego żołnierza strzegącego zachodnią bramę wjazdową do osiedla Kiryat Arba, w pobliżu Hebronu w Judei. Zranił żołnierza i próbował uciec ze skradzioną bronią, został jednak postrzelony i aresztowany przez innych żołnierzy.

9 października 2015 r. po południem wybuchły arabskie zamieszki przy mieście Ma’ale Adumim w Judei. Podpalono opony i obrzucono kamieniami izraelskich żołnierzy, którzy starają się uniemożliwić demonstrantom zablokowanie dróg.

9 października 2015 r. palestyńscy terroryści wystrzelili późnym wieczorem ze Strefy Gazy 2 rakiety, które z powodu jakiś wad spadły po stronie palestyńskiej w strefie.

9 października 2015 r. minister obrony Mosze Jaalon w wywiadzie dla telewizji powiedział wieczorem: „Nie chcemy eskalacji, ale jeśli zechcą eskalacji to będziemy odpowiednio reagować. Nie naruszamy status quo – ludność Judei, Samarii i Gazy dużo zyskuje, w Gazie otrzymują profity z naszej gospodarki, jak również ciężarówki z pomocą humanitarną i zaopatrzeniem. To z ich przywódcami mamy napięcia i konfrontację. Jesteśmy w trakcie fali terroru, która w dużej mierze składa się z rzucania kamieni i bomb zapalających. Wynika to z faktu, że podczas operacji Obronna Tarcza w taki sposób zniszczyliśmy ich infrastrukturę terrorystyczną, że nie mogą przeprowadzić innych ataków, i to pomimo nawoływań ze strony Hamasu i Ruchu Islamskiego … Nie musicie mnie przekonywać, że Abbas i Autonomia Palestyńska nie są partnerami dla porozumienia z Izraelem będącym państwem żydowskim. Przeszliśmy długą drogę, aby społeczeństwo doszło do tego zrozumienia, że nie jesteśmy partnerami. Jednak nadal wielu tak wierzy w Izraelu, i poza granicami … Jeśli fala terroru będzie nadal się utrzymywać, to zapłacą tego wysoką cenę, w Strefie Gazy, Samarii i Judei. Oni to wiedzą – czy Abbas został syjonistą, że w zeszłym tygodniu przerwał podżeganie? Zrozumiał, i to go boli.”

10 października 2015 r. palestyńscy terroryści wystrzelili w nocy ze Strefy Gazy rakietę, która spadła w otwartym terenie na Negewie. Nie odnotowano żadnych szkód, jednak spokój nocy zakłócił odgłos syren alarmowych.

10 października 2015 r. prawie przez całą noc trwały arabskie zamieszki w dzielnicy Szuafat we Wschodniej Jerozolimie. Zginął 1 Arab, przy którym znaleziono nóż oraz łuski po nabojach.

10 października 2015 r. Palestyńczycy zorganizowali rano marsz protestacyjny w północnej części Strefy Gazy. Zakończył się on zamieszkami w rejonie przejścia granicznego Erez.

10 października 2015 r. palestyński terrorysta usiłował przeprowadzić atak nożem przy osiedlu żydowskim Negehot, w pobliżu Hebronu w Judei. Ochraniarze go dostrzegli i zastrzelili zanim zdołał zaatakować pierwszą ofiarę.

10 października 2015 r. Siły Obronne Izraela rozlokowały baterie systemu antyrakietowego Iron Dome w rejonie miast Ofakim i Beer Szewa. Jest to wynik wzrostu napięcia w rejonie Strefy Gazy.

10 października 2015 r. około 200 Palestyńczyków wszczęło w południe zamieszki w rejonie Hebronu w Judei.

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.