Uncategorized

Szokujące!

 Palestyńscy Arabowie zniszczyli grobowiec biblijnego Józefa

ogienMordowanie Żydów nie wystarcza. Wściekły tłum palestyńskich Arabów podpalił dzisiaj w nocy grób biblijnego Józefa w mieście Szchem (Sychem), które po arabsku nazywa się Nablus.

Motłoch został rozgoniony przez policję Autonomii, która nie potrafiła zapobiec zniszczeniom starożytnego miejsca pochówku, ale w Izraelu krytykuje się, że władze w Jerozolimie nie wysłały tam izraelskiego wojska.

To nie pierwsza dewastacja tego świętego miejsca. Kewer Josef (Grobowiec Józefa) został niemal doszczętnie zniszczony przez palestyński motłoch kilkanaście lat temu po tym jak ówczesny premier Ehud Barak podjął jednostronną decyzję o całkowitym wycofaniu stamtąd izraelskiego wojska. W budynku palono opony, a grobowiec podpalono i zdemolowano. Po tym akcie wandalizmu tuż obok wzniesiono meczet, co miało podkreślić islamską dominację. Zdewastowany grobowiec pomalowano na zielono – kolor islamu.  Sam grób w środku obiektu pokryto swastykami, a miejsce służyło de facto jako szalet. Do podobnych ataków wandali dochodziło potem cyklicznie, ale dzisiejszy atak poraża swoją skalą.

josephstombW 1996 r. bojówki Fatahu próbowały siłą przejąć obiekt i zaatakowały strzegących go żołnierzy. W ataku zginęły dziesiątki żołnierzy i studentów jesziwy, którą doszczętnie zniszczono 4 lata później w 2000 r. przy okazji demolowania Grobowca Józefa.  Do 2007 r. izraelskie wojsko nie dopuszczało Żydów do obiektu w obawie przed linczami.

Zgodnie z porozumieniami z Oslo obiekt miał był dostępny całą dobę dla żydowskich i chrześcijańskich pielgrzymów. Przez ostatnie lata prowadzono starania, by budynek wrócił pod izraelską jurysdykcję, co przewidywały porozumienia między Izraelem a Autonomią Palestyńską, podobnie jak Grobowiec Racheli w Betlejem czy Machpela (Grobowiec Patriarchów) w Hebronie. Do Grobowca Józefa Żydzi mogą teraz wchodzić tylko nocą.

Od listopada 2007 r. co miesiąc izraelskie wojsko organizuje nocne autobusowe konwoje dla żydowskich wiernych.

Biblia opisuje jak Jakub, ojciec Józefa, kupił ziemię w Szchem. Został tam pochowany Józef, który zmarł w Egipcie, a także jego synowie – Efraim i Manasses.  Kości Józefa zabrał ze sobą Mojżesz.

Księga Jozuego 24:32:

לב וְאֶת-עַצְמוֹת יוֹסֵף אֲשֶׁר-הֶעֱלוּ בְנֵי-יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרַיִם, קָבְרוּ בִשְׁכֶם, בְּחֶלְקַת הַשָּׂדֶה אֲשֶׁר קָנָה יַעֲקֹב מֵאֵת בְּנֵי-חֲמוֹר אֲבִי-שְׁכֶם, בְּמֵאָה קְשִׂיטָה; וַיִּהְיוּ לִבְנֵי-יוֹסֵף, לְנַחֲלָה.

A kości Józefa, które synowie Izraela zabrali ze sobą z Egiptu, pochowano w Sychem, na części pola, kupionego przez Jakuba od synów Chamora […]

Archeolodzy potwierdzają autentyczność tego miejsca.

Z Portalu
logo.erec.israel

 

 

http://izrael.org.il/news/4726-szokujace-palestynscy-arabowie-zniszczyli-grobowiec-biblijnego-jozefa.html

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

 1. Absolutnie zgadzam się komentarzem Janiny i popieram Jej stanowisko. Od dawna jestem zdania, że Izrael powinien odebrać obywatelstwo lub status rezydenta Arabów izraelskim, zarządzać całkowicie Judę i Samarią, albowiem są to od zarania nasze ziemie. Liczenie się z Europą przyniosło jedynie zło, ponieważ tak jak w dalszym ciągu Europa nie lubi Żydów, tak samo nie znosi Izraela (poprawka : większość, gdyż nie wolno generalizowac). Spójrzec tylko na rozdane wszystkim uczniom w szkolach we Francji na początku bieżącego roku szkolnego kalendarzyki z mapą, gdzie „zapomniano” umieścić Izrael !!! O Obama nie chce mi się pisać, bo szkoda mi czasu i laptopa, by poświęcać uwagę muzułmańskiej tlumokowi. Najwyższy czas, by Izrael zrobił porządek z całą tą holotą.

 2. Niewyobrażalny wandalizm. Więcej – zbrodnia. Sa ludzie , którzy przestali nimi być.

 3. Zachodzę od lat w głowę czy aby napewno nie można sobie z nimi poradzić?
  Niepokoje w latach 80 które miały miejsce w IL i libaninem spowodowały nasz odlot do Europy.Niemniej jednak nasza córka wróciła,założyła rodzinę,teraz po latach znowu drżymy o bezpieczeństwo wnuka na którego czekaliśmy ponad 20 lat…dzisiaj każdy niepokój na terenie IL doprowadza nas nieomal do obłėdu,,,
  Myślę że Israel powinien napluć na opinię światową i zrobić z nimi koniec zabawy.
  Sluchając co i jak mówią na temat Israela powiem krótko,niech świat i Obama zaczną patrzeć w stronę swoich grzechów i brudu do czego doprowadzili,a nas Żydów prosze zostawić w spokoju,bo to nigdy izraelskie wojska nie zaczęły na nich napadać,zawsze było i jest dokładnie odwrotnie!!!
  Mam nadzieję że nikt moim wpisem nie czuje się obrażony.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.