Uncategorized

Nowosci z MEMRI

Irański Najwyższy Przywódca Chamenei i inni przedstawiciele Iranu wypowiadają się przeciwko zaaprobowaniu JCPOA

memri18 października 2015 r., dzień ustalony jako Dzień Przyjęcia Wspólnego Kompleksowego Planu Działania (JCPOA), kierownictwo irańskie nadal wypowiada się przeciwko zaaprobowaniu tego układu przez Iran.

W ciągu ostatnich kilku dni przedstawiciele Iranu wyjaśnili, że Madżlis, Najwyższa Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Rada Strażników nie zaaprobowały JCPOA; Najwyższy Przywódca, Ali Chamenei, tweetował i zamieścił na swojej stronie Facebooka oświadczenie zatytułowane “Negocjacje z Ameryką są zabronione”; inni funkcjonariusze irańscy mówili, że Iran oczekuje ogłoszenia przez USA o zakończeniu sankcji, nie zaś ich zawieszeniu, jak wymaga JCPOA.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

Abbas: Lud [Palestyny] nadal będzie się opierał; Israel knuje zmianę status quo w Jerozolimie, terroryzuje, zabija dzieci

Autor: C. Jacob*

memriObecną falą terroryzmu, tak jak obie [poprzednie] intifady, wykorzystują palestyńskie organizacje i ich przywódcy, w tym palestyński prezydent, Mahmud Abbas. Robią to poprzez atakowanie Izraela i oskarżanie go o terror i zbrodnie, choć mówią przy tym nieprawdę i wysuwają fałszywe zarzuty. Niektóre z palestyńskich organizacji i przywódców sławią sprawców ataków, twierdząc, że działali w samoobronie. Militarne skrzydło Fatahu, brygady Al-Aksa, nawoływały nawet do zwiększenia liczby ataków.

Kiedy ostatnio wypowiadał się publicznie, Abbas nie wspomniał o żadnych palestyńskich aktach przemocy, mówił tylko o „ruchu oporu”, który popiera. To określenie jest zwodnicze, ponieważ przywodzi na myśl bierny opór, czyli na przykład pokojowe protesty i marsze, podczas gdy na ostatnią falę palestyńskiego terroru składały się głównie przypadki pchnięcia nożem (wiele z nich doprowadziło do poważnych obrażeń i śmierci), a także rzucanie kamieni, bomb zapalających oraz strzelanie z procy metalowymi kulkami, które także kończyło się obrażeniami i śmiercią.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

Pisarz jordański: Arafacie, noże wbite w głowy izraelskie są owocem twojej rewolucji

memriNa tle obecnej fali ataków na Izraelczyków w Jerozolimie, na Zachodnim Brzegu i w innych częściach Izraela, pisarz jordański, Abd Al-Hadi Raji Al-Majali, napisał w jordańskiej gazecie rządowej, “Al-Rai” o swojej tęsknocie do Jasera Arafata. Napisał, że wpływ Arafata trwa w Palestynie do dnia dzisiejszego i dodał, że nawet z grobu ma on moc kierowania trzecią intifadą do pokonania Izraela.

Zwracając się do Arafata, Al-Majali powiedział, że nasiona jego rewolucji przyniosły owoce, ponieważ dzisiejsza młodzież palestyńska kieruje tym powstaniem i tą „rewolucją noży”.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

******

Slon w salonie

memri3 września 2015 r., niespełna dwa miesiące po ogłoszeniu 14 lipca Wspólnego Kompleksowego Planu Działania (JCPOA) w Wiedniu i świętowaniu z tego powodu w Białym Domu oraz Europie, irański Najwyższy Przywódca Ali Chamenei odpalił bombę.

W przemówieniu do irańskiego Zgromadzenia Ekspertów wycofał się z porozumienia, żądając nowych ustępstw: że sankcje zostaną “zniesione”, a nie tylko “zawieszone” Jeśli ten warunek nie zmieni się, nie ma porozumienia, powiedział Chamenei. Jeśli Zachód tylko „zawiesi” sankcje, Iran jedynie „zawiesi” swoje zobowiązania, dodał. Przydając wiarygodności tej groźbie oznajmił, że irański Madżlis musi przedyskutować i zaakceptować (albo nie) porozumienie, ponieważ reprezentuje naród – kiedy dobrze wiadomo, że większość członków Madżlisu jest przeciwna porozumieniu, a irański prezydent, Hassan Rohani, dokonał wszystkich wysiłków, by nie dopuścić do takiej dyskusji w Madżlis.

Calosc Kliknij tutaj

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.