Uncategorized

Szwecja: Przystań dla ludobójców

  • gatestone-logoWładze doskonale zdają sobie sprawę, że w tym roku do Szwecji mogło przybyć kilku zbrodniarzy wojennych i policyjna Komisja ds. Zbrodni Wojennych została wzmocniona.
  • „Uchodźcy” splądrowali wagon restauracyjny i wygrażali obsłudze pociągu. Pracownicy kolei zapewnili, że wszyscy „uchodźcy z Syrii”, którzy nie mają ważnych biletów, nie będą wyrzucani z pociągu. To doprowadziło so sytuacji, w której tysiące osób twierdzi, że pochodzi Syrii, aby przejechać się na gapę.
  • Policja ma zgromadzonych około 17 tysięcy przypadków deprotacji. Pomimo niedawnej prośby rządu o wprowadzenie ściślejszej kontroli osób pozostających w Szwecji po tym, jak otrzymały one dokumenty deportacyjne, coraz więcej uchodźców decyduje się na nielegalne pozostanie w kraju. 54 tysiące osób odmówiło opuszczenia kraju po tym, jak odmówiono im azylu od 2011 r.
  • Per Gudmundson z dziennika „Svenska Dagbladet” porusza pytanie o repatriację kombatantów ISIS do Szwecji. „Kto jest odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa? Każdy może udać, że jest dezerterem.”

3 września, 37-letni mężczyzna, wielkorotnie karany za popełnienie ciężkich przestępstw, został zastrzelony w samochodzie na przedmieściu Sztokholmu, Hässelby Gård. Jego dwoje dzieci siedziało wówczas na tylnym siedzeniu samochodu, ale nie odniosło żadnych fizycznych obrażeń.

Świadek powiedział policji, że młodsze dziecko krzyczało „Pomocy, pomocy, zabili mojego tatusia!” 23-latek, podejrzany o to morderstwo, przebywa w areszcie, ale zacięcie zaprzecza oskarżeniom. W Hässelby Gård nasila się niepokój o bezpieczeństwo wśród mieszkańców, ponieważ w czerwcu doszło do innej strzelaniny w tej dzielnicy. Podczas wymiany ognia, dwie dziewczynki przechodzące przez rynek odniosły obrażenia.

4 września media doniosły, że 17-letni śpiewak nasheed [hymnów pochwalnych] z Lund, który uciekł poprzedniej wiosny, by dołączyć do Państwa Islamskiego (IS), wrócił do Szwecji. Młody człowiek rzekomo otrzymał pomoc od Mony Sahlin, Krajowej Koordynator Przeciw Brutalnemu Ekstremizmowi, blisko współpracującej z jego rodziną. Gdy chłopak dotarł do Syrii, wydawało się, że zaakceptował tamtejszy styl życia. W klipie wideo, opublikowanym na Facebooku 10 maja, stoi z kałasznikowem na ramieniu i śpiewa nasheed poświęcony ISIS. Zachęca także innych do pójścia w jego ślady: „Pragnę powiedzieć, że chciałbym, żebyście tu ze mną wszyscy byli. Jest tu tak doskonale i cudownie, jak się spodziewałem.”

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.