Uncategorized

Zamachy w Paryżu. Wiadomosci online + ciekawe analizy

Co najmniej 130 ofiar. Ponad 200 rannych, wielu w stanie krytycznym

W Paryżu w piątek wieczorem doszło do serii zamachów terrorystycznych. Zginęło co najmniej 120 osób. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników — tam doszło do krwawej łaźni. Zastrzelono ok. 100 osób.

Wiadomosci online

KLIKNIJ TUTAJ

 

W zamachach rany odniosło także ponad 200 osób; 80 z nich jest w stanie ciężkim. Bilanse ofiar, które podają różne agencje, różnią się. Panuje chaos informacyjny.

Niewątpliwie jednak było to najtragiczniejsze wydarzenie, jakie dotknęło Francję od czasów drugiej wojny światowej – ocenia agencja Associated Press.

Ciekawe analizy

„Bawiliśmy się zapałkami w stogu siana, a teraz krzyczymy: ‘olaboga, wybuchł pożar’” – wywiad z Wojciechem Jagielskim

Lara to mieszkanka Doliny Pankisi, znajdującej się na pograniczu gruzińsko-czeczeńskim. Jej życie toczyło się w cieniu wojen w Gruzji i Czeczenii, dlatego największym pragnieniem kobiety było uchronić przed wojną swoich synów – Szamila i Raszida. Jako nastolatków wysłała ich do Europy, gdzie zyskali status uchodźców i mogli prowadzić normalne życie. Jednak nowa ojczyzna rozczarowała młodych Czeczenów. Postanowili wstąpić w szeregi Kalifatu i wyjechać na świętą wojnę w Syrii. I choć Lara próbowała ich od tej nowej wojny uratować – po Szamila pojechała nawet do samej Syrii – jej próby spełzły na niczym. Obaj zginęli w walce.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

***

Czym jest ISIS i dlaczego pokonać je mogą tylko kraje muzułmańskie? [EKSPERT WYJAŚNIA W 10 PUNKTACH]

Państwo Islamskie to organizacja terrorystyczna, a jego celem jest globalna ekspansja. Prowadzi dżihad uznając, że to islam został zaatakowany na Bliskim Wschodzie. Ekspert z PISM Patrycja Sasnal tłumaczy, że ISIS mogą na lądzie zwalczyć tylko kraje muzułmańskie.Państwo Islamskie wzięło odpowiedzialność za zamachy w Paryżu, w których zginęło 127 osób. Dżihadyści ostrzegli, że Francja pozostanie jednym z ich głównych celów do momentu, aż jej władze nie zrezygnują z dotychczasowej polityki. Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych wyjaśnia, jak działa Państwo Islamskie.

Skąd się wzięło ISIS?

****

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

CZEGO NAPRAWDĘ ŻĄDA ISIS? Czym jest Państwo Islamskie? Jak się narodziło i jakie są jego intencje?

 Państwo Islamskie nie jest grupą przypadkowych psychopatów – to odłam muzułmanów, dla których najważniejszym elementem jest nadchodząca apokalipsa. Poniżej przedstawiam, jak określa to strategię Państwa Islamskiego i jak – ewentualnie – można je zatrzymać.Czym jest Państwo Islamskie? Jak się narodziło i jakie są jego intencje?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 

serce

 

 

Misparyzanindzis

 

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Mamy wielki festiwal medialny. Raj dla dziennikarzy, w dodatku darmowe wycieczki do Paryża (by relacjonować na lewo i prawo). Dzień po dniu główne wiadomości dnia: relacja z ulic Paryża. Jak by to była jakaś olimpiada. A ofiary? Jestem wielki cynik – dosyć często przydają się.
    Zaangażowana jest cała Europa, cały „Wolny Świat”. Zginęło 130.
    O 130 za dużo.
    Ci sami bandyci zestrzelili samolot pasażerski nad Synajem. Ponad 250 ofiar. W mediach wprost lakoniczne relacje i szojn.
    Skąd my to znamy?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.