Uncategorized

„Wpuszczanie uchodźców to poświęcenie Żydów”

Prawo do azylu nie może otwierać drogi do Europy milionom – mówi Jędrzejowi Bieleckiemu słynny francuski intelektualista Alain Finkielkraut.

Rzeczpospolita: Zamachy w Paryżu były niezwykle krwawe. Czy jednak mówiąc o wojnie przeciwko dżihadowi, François Hollande nie przesadza?

Alain Finkielkraut: To jest naprawdę wojna, choć taka, którą nam narzucono. Ale dziś wszyscy Francuzi są na celowniku wroga, wszyscy mają powód, by się bać. Po drugiej wojnie światowej Europa chciała zbudować cywilizację wiecznego pokoju. Gdy upadł mur berliński, gdy skończył się czas wielkich ideologii, ulegliśmy złudzeniu, że cały świat zjednoczy się wokół praw człowieka i gospodarki rynkowej. Dziś to marzenie upada. Islam, choć niecały, wypowiedział Zachodowi wojnę na śmierć i życie. Europa po pokonaniu Hitlera postawiła na kult humanizmu. To miała być gwarancja, że Holokaust nigdy się nie powtórzy, że nie będziemy więcej dzielić ludzi na swoich i obcych. To był taki antyrasizm. Ale starając się naprawić apokaliptyczną zbrodnię, Zachód popełnił fatalny błąd. Radykalny islam nie jest bowiem ani zjawiskiem marginalnym, ani potworem, którego sami stworzyliśmy, nie jest reakcją na imperializm, na kolonializm.

Nie usprawiedliwia pan zbyt łatwo Zachodu?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Pozatem redakcja poleca

 

Przyslal Zenek Blom

reunion-691.jpg

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.