Uncategorized

Aktualne artykuly znalazl i przyslal MER ( Izrael )

News-BriefsMasakra paryska – 17.10.1961

17 października 1961 roku – w szczytowym momencie algierskiej wojny o niepodległość, paryska policja z rozkazu Maurice’a Papona krwawo stłumiła pokojową manifestację 30 tys. Algierczyków, mężczyzn, kobiet i dzieci. Z rąk policji zginęło wówczas od 150 do 200 osób. Przez długi czas to wydarzenie było przemilczane i zapomniane. Maurice Papon dwie dekady wcześniej był odpowiedzialny za deportacje do obozu koncentracyjnego w Drancy pod Paryżem, a następnie bezpośrednio do Auschwitz ok. 1700 Żydów.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Klub Bataclan – to tutaj w paryskich zamachach zginęło najwięcej osób
Z zewnątrz przypomina chińską pagodę, przez ponad sto lat służył jako sala koncertowa, a właścicieli zmieniał jak rękawiczki. 13 listopada islamscy ekstremiści obrali klub Bataclan za jeden z celów ich zamachów.
Calosc KLIKNIJ TUTAJ
****
Nie żyje Abdelhamid Abaaoud, „mózg” zamachów w Paryżu
​    Nie żyje 28-letni Belg marokańskiego pochodzenia Abdelhamid Abaaoud, domniemany organizator serii piątkowych zamachów terrorystycznych w Paryżu – podał w środę „Washington Post”, powołując się na źródła wywiadowcze
******
Amnesty International broni nożowników atakujących Żydów
 Wiele zorientowanych na jeden cel grup popada w rutynę. Nie można tego powiedzieć o  Amnesty International. Organizacja niegdyś znana wyłącznie z obrony więźniów sumienia przerodziła się, przyjmując bardziej eklektyczny program, który obejmuje również obronę sutenerów i nożowników atakujących Żydów.
*****

Przed Francją i całą Europą czas decyzji. Pierwsze wnioski po zamachu terrorystycznym w Paryżu

Państwo Islamskie zaatakowało Paryż, przeprowadzając jeden z najbardziej spektakularnych i krwawych ataków w historii Europy w XXI w. Dla Starego Kontynentu nastał czas, gdy obrazy znane dotychczas głównie z przekazów telewizyjnych z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, zaczynają pojawiać się w kontekście wydarzeń, które rozgrywają się na ulicach naszych najważniejszych miast. Być może właśnie nadchodzi era długoletnich i krwawych zmagań z przeciwnikiem, którego można uznać za jednego z najtrudniejszych dla obecnej generacji Europejczyków.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***

Ofensywa powietrzna przeciw Państwu Islamskiemu – bez szans na sukces?

W odpowiedzi na zamachy w Paryżu dziesięć francuskich samolotów bojowych zrzuciło po dwie bomby na cele w rejonie Rakki – „stolicy Państwa Islamskiego”. Realny skutek tych działań jest mniejszy niż pojedynczego nalotu na Berlin w 1945 roku, ale logika podobna. Chodzi o efekt propagandowy i pokazanie siły własnym obywatelom. Trwająca od ponad roku lotnicza operacja nad Irakiem i Syrią kierowanej przez USA koalicji przeciw Państwu Islamskiemu, nie daje szczególnych nadziei na zniszczenie tej organizacji terrorystycznej. Dzieje się tak, ponieważ do walki z terrorystami stosowane są metody prowadzenia wojny konwencjonalnej, a nie asymetrycznej.
 
    ********

Kto kupuje ropę z Państwa Islamskiego? „Wśród klientów kraje z UE”

  Według Associated Press tzw. Państwo Islamskie zarabia miesięcznie około 50 milionów dolarów na sprzedaży ropy naftowej pochodzącej ze złóż ulokowanych w Iraku oraz Syrii. Analiza dostępnych danych pozwala prześledzić proces sprzedaży nielegalnego surowca i z dużym przybliżeniem wskazać jego nabywców. Wśród nich są także kraje Unii Europejskiej.

Caly artykul KLIKNIJ TUTAJ

***

Protokoły Mędrców Syjonu, czyli największa mistyfikacja w historii. 10 cytatów,

które miały świadczyć o żydowskim spisku

Ostatnio w kontekście Protokołów wymienia się nazwisko nowego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Dlaczego? W wypowiedzi z 2002 roku dla Radia Maryja polityk przyznał, że nie jest całkowicie pewien autentyczności tychże „dokumentów” , ale „doświadczenie pokazuje, że podobne żydowskie grupy istnieją – grupy myślące bardzo przebiegle i działające na niekorzyść Polski”. Słowa te przypomina Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL), która domaga się cofnięcia nominacji Antoniego Macierewicza na szefa MON.​

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Piątkowy mord w na 127 niewinnych ludzi w Paryżu dokonany przez gang dżihadystów zaszokował Francuzów i wzbudził odruchy sympatii, gniewu i zamyślenia. Jednakże w ostatecznym rozrachunku islamistyczna przemoc wobec Zachodu sprowadza się do dwóch pytań: na ile te okrucieństwa zmienią nastawienie opinii publicznej i do jakiego stopnia establishment będzie nadal zaprzeczał rzeczywistości.
*******
Nie słuchaj ojca swego. Rozmowa z autorem książki 'Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów’
– Mam takie wspomnienia z dzieciństwa: ojciec dostaje bilety z zakładu pracy na musical „Skrzypek na dachu”. Widzi pierwszego Żyda na scenie i szepcze do mnie: „Patrz, Żydki! Tak wyglądają Żydki!”. Jest jakoś niezdrowo podekscytowany. Uważał, że „Żydki” są winni wszelkiego zła: chciwe to, zdradzieckie, zabiją, jak dopadną. Mówił to przy wielu okazjach. Matka milczała, udawała, że nie słyszy. Z ojcem spierała się tylko moja siostra: „Nie można być antysemitą!”. Mówiła mi: „To złe, nie słuchaj ojca”. Chroniła mnie, wchodziła w rolę matki. Ale to wszystko zaczęło się tam, skąd ojciec przybył: na wsi pod Terespolem.
*******
Tragiczne wydarzenia i reakcja swiata
reakcja swiata
*******
chidusz2
Nowy numer „Chiduszu” : „Miasta śmierci”
Nie tylko w Jedwabnem plonela stodola
*******

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.