Uncategorized

Aktualne artykuly zebral i przyslal MER ( Izrael )

News-BriefsLuksusowy dom towarowy KaDeWe w Berlinie wycofał produkty pochodzenia izraelskiego ze swojej oferty. Wrócą, gdy zostaną oznakowane zgodnie z unijnymi przepisami, jako wyprodukowane na terenach okupowanych przez Izrael.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

„To jest jakiś horror – po raz kolejny w Niemczech można wzywać do bojkotu żydowskich produktów” – alarmuje w swoim komentarzu Schuler. ​

**********

Etykietkowa dyskryminacja Izraela

W niedzielę berliński dom towarowy KaDeWe poinformował, że przywraca na półki osiem rodzajów izraelskiego wina usuniętych dzień wcześniej zgodnie z najnowszą dyrektywą Komisji Europejskiej.

Przyjęta w tym miesiącu dyrektywa zakazuje, by towary wyprodukowane w Gazie, na Zachodnim Brzegu i wzgórzach Golan sprzedawane były w UE z etykietką „Made in Israel”, gdyż „wprowadza to w błąd”. UE nie uznaje tych terytoriów za izraelskie, więc Komisja żąda, by po określeniu pochodzenia geograficznego (Gaza, Zachodni Brzeg, Golan) dodawano „osiedle izraelskie” albo „produkt palestyński”. Towary stamtąd należy więc przeetykietkować, i stąd decyzja KaDeWe.

 Calosc KLIKNIJ TUTAJ
*******

Czego Francja i Europa mogłyby się nauczyć

 Wciąż udzielając poparcia dla polityki pro-palestyńskiej i antyizraelskiej, Francja najwyraźniej stara się ułagodzić kraje arabskie. Wydaje się przekonana, że taka polityka zapobiegnie muzułmańskim terrorystów przed atakowaniem francuskich obywateli i francuskich interesów. Teraz Francuzi znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie fałszywego przekonania, że do ataków z 13 listopada doszło dlatego, że Francja niedostatecznie uspokoiła muzułmańskich terrorystów.

****

Dialog i co dalej ? NOSTRA AETATE 50 LAT PÓŹNIEJ

Ostatnie wydarzenia we Wrocławiu każą nam jednoznacznie postawić pytanie o poziom internalizacji kościelnego nauczania, zawartego m.in. w Nostra aetate. O to, co my jako Kościół robimy, by propagować orędzie miłości bliźniego – niezależnie od jego przynależności wyznaniowej czy etnicznej – skoro możliwe stają się publiczne akty wrogości z hasłami „Bóg, Honor, Ojczyzna” i „Wielka Polska Katolicka” na ustach.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

**********

50 lat niebezpiecznej polityki imigracyjnej‏

W przeciwieństwie od innych decyzji rządu – takich jak podatki, czy definicja małżeństwa – te dotyczące imigracji są poważne i nieodwracalne. Dziś mija pięćdziesiąt lat od wprowadzenia jednej z mniej znanych, lecz także ważniejszych ustaw w historii Ameryki.

Chodzi o Immigration and Naturalization Act z 1965 roku, znany jako ustawa Harta-Cellera, która zakończyła okres obowiązywania poprzedniej ustawy z 1924 roku, otwierając Stany Zjednoczone na większą liczbę imigrantów.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Państwo Islamskie. Dlaczego oni wygrywają

Nie zdziwiłbym się, gdyby za 10 lat Państwo Islamskie miało granice na Morzu Śródziemnym. Cała Syria, Jordania, Liban, kawałek Turcji, a jeśli upadnie władza w Arabii Saudyjskiej, będziemy mieć nową największą potęgę militarną na Bliskim Wschodzie. Z Prof. Piotrem Balcerowiczem rozmawia Robert Stefanicki.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

********

Terroryzm – wirus, z którym trzeba żyć. Najlepsza broń – nasze wartości

Państwo Islamskie potrzebuje dowodów, że Zachód stoi przeciwko Arabom i muzułmanom. Nastroje antyimigranckie są na rękę terrorystom.
Szok, rozpacz, gniew, panika to normalna reakcja na to, co stało się w Paryżu. Ale to także zwykle zły doradca. Głos oddaje emocjom. Na bok spycha fakty.
******

Były generał izraelskiego wywiadu: Krzyżowcy, ale z was frajerzy

Asad rzuca bomby na cywilów nie od dziś, ale rzeka uchodźców ruszyła dopiero teraz. Tam musi się dziać coś więcej, a wy staracie się tego nie zauważać. Z Yossim Kuperwasserem rozmawia Paweł Smoleński.

*********

Czy Europa nabierze rozumu

W walce ze zbrodniczym Państwem Islamskim nie można stosować polityki miłości i nadstawiać drugiego policzka.
Dramat Paryża nie pozostawia, niestety, wiele czasu na emocjonalną solidarność z Francją i jej ofiarami oraz empatyczne współczucie dla bliskich ofiar. Trzeba szybko przejść do chłodnej analizy przyczyn i okoliczności oraz formułowania obrony przed kolejnymi – nieuchronnymi – atakami. Nie wolno też zwlekać z reakcją wobec źródła tych zamachów – zbrodniczego Państwa Islamskiego.
Calosc KLIKNIJ TUTAJ
********

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.