Uncategorized

Polka liderką światowego biznesu kosmetycznego. W Ameryce nazywają ją „Królową Alg”

kosmetykaW 1980 roku założyła w Stanach Zjednoczonych firmę Repechage, która była prekursorem we wprowadzaniu na rynek zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków produkowanych z alg morskich. Kilka lat później „Vogue” nazwał ją najlepszą kosmetyczką w USA. Lydia Sarfati – liderka światowego biznesu kosmetycznego, rozwija swoją firmę w ponad 40 państwach.

Urodziła się w Legnicy w rodzinie polskich Żydów. Matka była Rosjanką ocalałą z obozu pracy, w którym na więźniach wykonywano eksperymenty medyczne podczas II wojny światowej. Ojciec, Szloma, był polskim Żydem, który przetrwał Holokaust. Pozostali członkowie jej rodziny zostali zamordowani przez nazistów.

Ucieczka z Polski

Gdy w 1967 roku w Izraelu wybuchła wojna sześciodniowa, w Polsce nasiliły się antysemickie nastroje. Szloma nakazał córce uczyć się angielskiego z myślą o wyjeździe do Ameryki. W ciągu kolejnych dwóch lat rodzina Mopsów zaczęła sprzedawać dorobek swojego życia, a w październiku 1969 roku wspólnie opuścili dom z zaledwie kilkoma torbami. Przyjaciele Szlomy zawieźli ich na granicę z Czechosłowacją. Tam urzędnicy straży granicznej zabrali im paszporty i kazali opróżnić wszystkie walizki. Dobytek całego życia wyrzucono na podłogę. – Policja drwiła z nas i obrzucała wyzwiskami. Było to upokarzające przeżycie, które zdawało się trwać w nieskończoność – opisuje w książce „Sukces w Twoich rękach” Lydia Sarfati.

Przystanek: Rzym

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Przyslala Ewa Harley ktora pisze

ewa harley

Misiu,

To nasza znajoma..wlasnie znalazlam w polskiej publikacji..ciekawe, ze tutaj ( USA ) ona nie jest znana jako liderka…

Eva

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Witaj Misiu! slyszalam o tej kobiecie duzo od mojej kolezanki kosmetyczki ktora byla jej wspolniczka … Musze powiedziec ze nie jest i nie byla ” Krolowa Alg” czy leaderka w amerykanskiej kosmetyce i nie jest nawet Polka… Pozdrowienia

    Z

    >

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.