Uncategorized

Aktualne artykuly znalazl i przyslal MER z Izraela

News-BriefsIran: Dwójkę poetów czeka 99 batów i więzienie

Czy seminarium o reformie wzorów rymu i rytmu w poezji perskiej narusza „wartości islamskie” i grozi podstawom Islamskiej Republiki Iranu?

Tak właśnie uważa Islamski Sąd w Teheranie, który w zeszłym miesiącu skazał dwoje poetów, Fateme Ekhtesari i Mehdiego Mussaviego, na 9 i 11,5 roku więzienia plus 99 publicznie wymierzonych batów dla każdego z nich.

   Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***************************
Konserwatyści przeciw antysemityzmowi | Gra w klasy
Nie ma w Polsce miejsca na antysemityzm. Nie ma zgody na antysemityzm opakowany w patriotyzm. Taka jest wymowa listuogłoszonego cztery dni temu. Jego autorzy związani w przeważającej większości ze środowiskami konserwatywno-prawicowymi dali świadectwo i to się im chwali.​

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***********
Znamy program otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 : 15-17 stycznia 2016

Weekend Otwarcia (15-17 stycznia 2016) wypełniony ponad setką wydarzeń kulturalnych zainauguruje rok Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Dziesiątki tysięcy osób wezmą udział w „Przebudzeniu” – jednym z najbardziej spektakularnych pochodów w historii miasta.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

********

Putin zawarł układ z Izraelem. Dostanie dane wywiadowcze do bombardowań 

Izrael będzie dostarczać Rosji informacji wywiadowczych o syryjskiej opozycji, by ułatwić Moskwie operacje wojskowe – powiadomiła izraelska telewizja Channel 2. Szczegóły miały zostać uzgodnione we wtorek, gdy do Izraela przyjechali rosyjscy wojskowi.

 Wiecej KIIKNIJ TUTAJ

***********
Tancerka z Birkenau. Bunt polskich Żydówek idących na śmierć

SS-Oberscharführer Josef Schillinger, strażnik w Auschwitz-Birkenau znany z duszenia więźniów, został zastrzelony przez więźniarkę w rozbieralni 23 października 1943 roku.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

************

Terroryści finansowani przez Zachód

W kilka zaledwie godzin przed zamachami terrorystycznymi w Paryżu 13 listopada, prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoud Abbas, pojawił się na wspólnej konferencji prasowej w Ramallah razem z prezydentem Cypru, Nicosem Anastasiadesem.

Ta konferencja prasowa odbyła się wkrótce po zamordowaniu dwóch Izraelczyków przez terrorystów w mieście Hebron na Zachodnim Brzegu: rabina Jaakova Litmana, 40 lat, i jego syna, Netanela, 18 lat. Pięcioro innych członków rodziny – żona Litmana, trzy córki w wieku 5, 9, 11 lat i 16-letni syn – odnieśli rany. Rodzina żydowska jechała na uroczystości przed ślubem czwartej córki, kiedy terrorysta palestyński otworzył ogień do ich samochodu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

********

Trump: Kocham Izrael, jadę tam

Startujący w republikańskich prawyborach prezydenckich miliarder Donald Trump zapowiedział, że wkrótce uda się do Izraela, gdzie ma zamiar spotkać się z premierem Benjaminem Netanjahu.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

**********

Skandal w ukraińskim Humaniu

W ukraińskim mieście Humań (hebr. Uman) odsłonięto pomnik Iwana Gonty oraz Maksyma Żeleźniaka, czyli organizatorów i sprawców tzw. rzezi humańskiej (link) z dnia 21 czerwca 1768 roku.
Tzw. koliszczyzna (link) wymordowała wtedy ok. 20 tys. Żydów, Polaków oraz ukraińskich unitów. Zbrodniarze nie oszczędzali kobiet i dzieci. Liczbę ofiar koliszczyzny szacuje się na od 100 tys. do 200 tys. zamordowanych (głównie Żydów i Polaków).    

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

95-letni były pielęgniarz z Auschwitz stanie przed sądem. Za eksterminację ponad 3600 ludzi

Były pielęgniarz w Auschwitz, 95-letni Hubert Z., będzie mógł stanąć przed sądem za współudział w eksterminacji w obozie co najmniej 3 681 Żydów pod koniec lata 1944 roku – orzekł we wtorek sąd apelacyjny w Rostock (na południowym wschodzie Niemiec).

 Calosc KLIKNIJ TUTAJ

**************

Po co ci to, czyli co to dziś znaczy być polskim Żydem

Mówi się, że mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów. Ale czy mielibyśmy Żydów bez antysemityzmu? Czy nie jest okrutnym paradoksem, że polski antysemita współtworzył polskiego Żyda?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

************

​Dani Karavan – Inny Punkt Widzenia
​27.11.2015​

slyszalam wywiad ​w izraelskim radio ​z naszym ​rzezbiarzem, w ktorym miedzy innymi opowiedzial o swych planach (nie zapominajmy,ze facet konczy 85 lat!) ​i​ o ​jednym z projektow​, ktorym​  jest Aleja Sprawiedliwych w W-wie.

​Natomiast​ ci, ktorzy odwiedzaja Berlin nie przegapcie jego memorialu,poswieconego pamieci zamordowanych Romow,
​ ​ulokowanego niedaleko Bramy Brandenburg​ skiej.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*****

Izrael zawiesza kontakty z UE jako mediatorem w procesie pokojowym

Rząd Izraela poinformował dzisiaj, że zawiesza kontakty z instytucjami UE zaangażowanymi w izraelsko-palestyński proces pokojowy po decyzji Unii o oznaczaniu towarów importowanych z izraelskich osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich.

Premier i minister spraw zagranicznych Izraela Benjamin Netanjahu zlecił swojemu resortowi, by „przeprowadził ocenę zaangażowania instytucji unijnych we wszystko, co jest związane z procesem dyplomatycznym z udziałem Palestyńczyków” – przekazało MSZ w komunikacie.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Prawdziwy koszt muzułmańskiego „wzbogacenia” Europy

 • W 2000 roku, Organizacja Narodów Zjednoczonych optowała za „zastąpieniem” rdzennej ludności Europy migrantami muzułmańskimi..
 • Nawet w kraju z ugruntowaną populacją islamską, jakim jest Wielka Brytania, bezrobocie wśród muzułmanów pozostaje na poziomie 50% dla mężczyzn i 75% dla kobiet.
 • Calosc KLIKNIJ TUTAJ

  ***********

  WYWIAD Z TOMASZEM P. TERLIKOWSKIM „Zamiast spierać się ze sobą nawzajem, spierajmy się ze światem”

  Przedstawiamy zapis rozmowy z dr. Tomaszem P. Terlikowskim – dziennikarzem, pisarzem i działaczem katolickim, redaktorem naczelnym portalu Fronda.pl

   Forum Żydów Polskich: W Internecie widzieliśmy Pańską wypowiedź na temat roli Izraela w walce cywilizacji judeochrześcijańskiej z radykalnym islamem. Czy mógłby Pan ją rozwinąć? Może zacznijmy od sprawy podstawowej: Izrael i jego walka o przetrwanie.

  Calosc KLIKNIJ TUTAJ

  *************

  Zmarł najsławniejszy szpieg KGB w Izraelu

W wieku 97 lat w Paryżu zmarł w poniedziałek Marek Klingberg, polski Żyd, który przekazał Moskwie sekrety programów badawczych izraelskiej armii. Klingberg urodził się w Warszawie w 1918 roku, tu także się wychował. W 1939 r. uciekł przed wkraczającą armią niemiecką do Rosji sowieckiej, gdzie zakończył przerwane w Polsce studia medyczne.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Panie Einstein, wszystkiego najlepszego

To była tak niezwykła teoria, że wielu fizyków jej nie zrozumiało i nie zaakceptowało. Nawet dziś ciarki przechodzą na myśl, że dla mikrofalowego promieniowania tła nie minął nawet ułamek sekundy od chwili, gdy zostało wyemitowane 300 tys. lat po Wielkim Wybuchu !

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Ara Malikian 15 Ciocarlia nominado Latin Grammys 2015. Mejor video en directo

 Lebanese-armenian violinist Ara Malikian – CIOCARLIA

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.