Uncategorized

Nie ma arabskiej bomby demograficznej.

Hercog, (art. po hebrajsku) Lapid (art. po angielsku) i Livni (art.po angielsku) straszą społeczeństwo żydowskie nieistniejącą bombą demograficzną. Opierają się na bezpodstawnych danych i nie biorą pod uwagę ogromnych zmian demograficznych – wpływających pozytywnie na gospodarkę i bezpieczeństwo. Sieją pesymizm i fatalizm, osłabiają
nasze stanowisko w pertraktacjach z Palestyńczykami. W tym pełnym napięcia, brutalnym i niepewnym świecie nawołują do rezygnacji z terenów krytycznych dla nas historycznie i pod względami bezpieczeństwa. To wszystko – aby zapewnić demografię. Fatalny, katastrofalny refren, bezpodstawnie podsycany strach przed większością arabską, dolewający oliwy do ognia.

Oni cytują izraelski instytut demograficzny, który (to zdumiewające) bez koniecznego sprawdzenia podaje dane palestyńskiego urzędu statystycznego, ignorując sztuczne nadymanie danych palestyńskich, oraz dramatyczne zmiany w demografii żydowskiej i palestyńskiej, a także długofalową tendencję negatywnego bilansu emigracji palestyńskiej i pozytywnego bilansu imigracji izraelskiej.

Kompromitację izraelskich przewidywań demograficznych wykazują następujące dane:

*Według prognoz izraelskiego Urzędu Statystycznego na rok 2025, (po angielsku) dzietność żydowska (2.6 narodzin na kobietę w 2000 roku) miała spaść do 2.1 narodzin, a jednak już w roku 2015 dzietność żydowska wzrosła do 3.11 i widzimy dalszą tendencję wzrostu.

* w październiku 2015 dzietność żydowska jest wyższa od dzietności we wszystkich państwach arabskich, oprócz Jemenu, Iraku i Jordanii.

* „Rocznik CIA” z października 2015 raportuje , że dzietność arabska w Judei i Samarii spadła z 5-ciu w roku 2000 do 2.76 narodzin obecnie.

* W roku 2015 ilość narodzin podskoczyła wśród Zydów do 78 % całkowitej liczby narodzin w Izraelu, wobec 69 % w roku 1995. Z 80 400 narodzin dzieci żydowskich w roku 1955 podskoczyła ich ilość do 136 000 w roku 2014, pomimo stopniowego obniżania się dzietności wśród charidim (skrajnie religijni. OD), z jednoczesnym gwałtownym wzrostem dzietności w rodzinach laickich. Ilość narodzin dzieci arabskich ustabilizowała się w tych latach na około 39 000.

*”Rocznik CIA” z października 2015 podaje, że przeciętna wieku w Judei i w Samarii wzrasta prędko, przeciętna wieku jest 22.7 wobec 17 w roku 2000.

* W 2015 roku ilość Arabów w Judei i Samarii wynosi 1.7 miliona – o 1.1 miliona mniej, niż podaje urząd statystyczny palestyński.

* W 2015 roku jest 6.6 milionów Zydów , 1.7 miliona Arabów w granicach „zielonej linii” i 1.7 miliona Arabów w Judei I Samarii.Większość 66% dzięki dzietności i aliji (imigracji), w porównaniu do mniejszości żydowskiej 8% i 39% w latach 1900 i 1947. W 1948 roku Ben Gurion zadeklarował powstanie Państwa Zydowskiego z 55% większością żydowską.

Izrael, w przeciwieństwie do panującego powszechnie przekonania, nie obawia się arabskiej bomby demograficznej, lecz cieszy się rosnącą demografia żydowskią.

Pierwszy spis ludności palestyńskiej był przeprowadzony w 1997 roku, w okresie wzmożonej imigracji olim z ZSRR, która zagroziła przekłuciem palestyńskiego balonu demograficznego – tej rażającej Izrael broni psychologicznej. Palestyński spis ludności z czerwca 1997 roku był „cywilną intifadą” ( art. po angielsku), jak wyraził się prezes palestyńskiego biura statystycznego 11 grudnia 1997 roku, w wywiadzie do „New York Times”.

W przeciwieństwie do zasad przyjętych na świecie, dane palestyńskiego biura statystycznego zawierają ponad 400 000 Arabów (art. po angielsku) (większość z Judei i Samarii) mieszkających ponad rok za granicą, 300 000 Arabów jerozolimskich, którzy są wliczani w statystykę izraelską (liczeni podwójnie), oraz ponad 100 000 Palestyńczyków którzy pobrali się z Arabami/Arabkami izraelskimi i otrzymali izraelskie dowody osobiste (liczeni podwójnie).

Palestyński urząd statystyczny jest sprzeczny z dokumentacją izraelskiej Policji granicznej, (do roku 1967 dokumentacja była jordańskia) co do rocznego ujemnego bilansu z Judei i Samarii (minus 25 000 w roku 2014, minus 20 000 w roku 2013 i.t.d). Palestyński spis ludności z 2007 roku zawiera też Palestyńczyków o mitologicznej długości życia, urodzonych w 1845 (nr. osobisty 997751029), w 1850 roku (nr. os. 940353444), 1860 (nr. os. 998181242) itd. Palestyński Urząd Statystyczny raportował w 1993 roku, że średnia długości życia jest wyższa niż w USA.

Palestyński urząd statystyczny, wykorzystując niewzruszalność danych pod protektoratem światowym, oraz impotencję izraelskiego instytutu statystycznego, podaje wzrost ludności o 313 % z 1.5 milionów w roku 1990 do 4.7 milionów w roku 2015 – dramatyczny wzrost w porównaniu z państwami przewodzącymi na świecie w tej dziedzinie.

Przyzwoite sprawdzenie demografii zydowskiej i arabskiej odsłania wyjątkowy wzrost ludności żydowskiej, co jest źródłemoptymizmu opartego o rzeczywistość , który przyczyni się do wzrostu siły gospodarczej i militarnej (zwiększenie siły roboczej i cykli mobilizacyjnych), do prowadzenia polityki kierowanej pewnością demograficzną i dalekosiężnych planów narodowychrozsądnie przewidujących infrastrukturę, aby zapobiec „zjawisku sardynek” w szkolnictwie. zdrowiu, budownictwie i w komunikacji.

12-10-2015

Obrazek
Yoram Ettinger

Ambassador Ettinger is an insider on US-Israel relations, mideast politics and overseas investments in Israel’s high tech arena.He is a member of the American-Israel Demographic Research Group (AIDRG),which has documented dramatic flaws behind demographic fatalism on one hand and a Jewish demographic momentum on the other hand.

He is a consultant to members of Israel’s Cabinet and Knesset, and regularly briefs US legislators and their staff on Israel’s contribution to vital US interests, on the root causes of international terrorism and on other issues of bilateral concern.

Ambassador Ettinger’s Op-Ed pieces have been published in Israel and in the US, and he has been interviewed on Israeli and American TV and radio. In addition, he was a speaker at the AIPAC Annual Conference.

Ambassador Ettinger – who did his graduate studies at UCLA and undergraduate at UTEP – served as Minister for Congressional Affairs at Israel’s Embassy in Washington (with the rank of ambassador), as Israel’s Consul General in Houston and as Director of Israel’s Government Press Office. He is the editor of Straight From The Jerusalem Cloakroom and Boardroom, newsletters on issues of national security and overseas investments in Israel’s high-tech.

Tłumaczenie z hebrajskiego

przez Olgę Degani

reunion-691.jpg

 

 

Wszystkie tlumaczenia

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.