Polityka

FAROOK MIAŁ OBSESJĘ NA PUNKCIE IZRAELA – CÓŻ WIĘCEJ TRZEBA WIEDZIEĆ

farook

Według ojca Syeda Rizwana Farooka – terrorysty z San Bernardino (który przed tygodniem, działając razem z żoną, zamordował 14 osób/ dop. tłum.) jego syn miał „obsesję na punkcie Izraela.”

W wywiadzie dla włoskiego dziennika La Stampa, ojciec Farooka stwierdził: „Mój syn powiedział, że zgadza się z ideologią Bagdadiego – przywódcy ISIS i popiera utworzenie państwa islamskiego. Miał również obsesję na punkcie Izraela.”

Podobnie Los Angeles Times poinformował, że „Jak ujawnia dochodzenie, przyjaciele i rodzina zamachowców zaoferowała informacje, które mogą wskazywać na to, co motywowało atak w ostatnią środę, w tym wyraźną fiksację Farooka na temacie Izraela i poświęcenie ze strony jego żony sprawie fundamentalistycznej wersji islamu. ”

Nie ma lepszego czynnika prognostycznego przemocy niż nienawiść do Żydów. Obecność tej nienawiści wskazuje na nadchodzącą przemoc tak precyzyjnie, jak czyni to skłonność do torturowania zwierząt.

Jednak, jakkolwiek powszechnie uznaje się, że tendencje u dzieci do zadawania bólu zwierzętom wskazują na przyszłą skłonność do przemocy, to niewielu ludzi rozumie, że to samo jest prawdą wobec nienawiści do Żydów.

Biorąc pod uwagę, że nie znalazłem żadnego wyjątku od tej zasady, można by pomyśleć, że nie-Żydzi wyciągną z tego wniosek i będą przeciwstawiać się tym, którzy nienawidzą Żydów. Jednak, choć to trudne do uwierzenia, wcale tak nie jest. Większość nie-Żydów traktuje nienawiść do Żydów jako coś, co jest problemem wyłącznie Żydów lub, jak w przypadku nienawiści do Izraela, winą Żydów.

W latach trzydziestych XX wieku, kiedy demokracje zachodnie miały szansę zmiażdżyć nazistów, nie zrobiły w tej sprawie nic, pomimo faktu, że Hitler i nazizm mieli obsesję na punkcie Żydów tak samo jak Syed Farook na punkcie państwa żydowskiego. Zachód traktował antysemityzm Hitlera jako problemu Żydów. W rezultacie, około 50 milionów ludzi zostało zabitych. 44 miliony z nich były nie-Żydami.

 

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

Przyslal Pawel Jedrzejewski

 

pawel Jedrzejewski

 

 

 

 

 

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.