Ciekawe artykuly

Aktualne artykuły minionego tygodnia zebrał MER

“Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy została uznana za najlepszy film polski wszech czasów.

W kategorii kina światowego zwyciężyło “Osiem i pół” w reż. Federica Felliniego. Wyboru – z okazji 120-lecia X Muzy – dokonali polscy reżyserzy, krytycy i filmoznawcy.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****
List reżyserów do premier Szydło ws. 'Idy’: Czy według Pani ten film naprawdę nie jest promocją Polski w świecie?

W przedświątecznym numerze „Gościa Niedzielnego” Prezes Rady Ministrów, pani Beata Szydło wypowiedziała się na temat filmu „Ida”. Pani Premier wyraziła zdziwienie, że film Pawła Pawlikowskiego otrzymał Oscara. W tym samym artykule stwierdziła, że według niej „akurat ten [film] na pewno nie był promocją Polski, raczej rysował jej negatywny obraz”. Pod względem artystycznym też się jej „niespecjalnie podobał”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***

Znani są na całym świecie, jako uczeni i jako Polacy. Ale państwo polskie o niektórych z nich  zapomniało.

O innych wspomina się na marginesie opracowań naukowych. jeszcze inni doczekali się monografii, ale znane są one tylko wąskiemu gronu specjalistów.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Wrocław był żydowską stolicą Polski (REPORTAŻ)

Że w Breslau silna była diaspora żydowska, wiemy dziś świetnie – ulica Włodkowica, synagogi, dziś o wielokulturowej przeszłości Wrocławia wspominamy niemal na każdym kroku. Ale niewielu wie, że Wrocław tuż po wojnie był miastem, do którego zwieziono Żydów z całej Polski.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

**

Stany Zjednoczone i Islam – co się tu dzieje?

Kiedy Amerykanie nadal próbują opanować szok masakry w San Bernardino, odwieczna debata o tym „dlaczego oni nas nienawidzą” jest bardziej intensywna niż kiedykolwiek po 9/11. Na ironię zakrawa fakt, że w niedawnej historii żadne wielkie mocarstwo nie dokonywało takich wysiłków, by okazać szacunek, pomagać i, tak, ugłaskiwać islam. Niemniej, żaden inny naród nie jest ofiarą takiego oczerniania, demonizacji i przemocy ze strony islamistów jak USA

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


 Islamskie (ISIS) jako część swojego ogólnoświatowego dżihadu planuje podbój i opanowanie starożytnych cywilizacji Wschodu.

Niedawno ogłoszony manifest Państwa Islamskiego zawiera wśród wyjaśnień stanowiska ideologicznego i celów strategicznych samozwańczego Kalifatu Islamskiego, bezpośrednie groźby wobec Hindusów i premiera Indii, Narendry Modiego.

130-stronicowy manifest w języku angielskim, zatytułowany „Czarne flagi Państwa Islamskiego (2016)”, zamieszczono na początku grudnia na różnych popierających Państwo Islamskie forach on line. Wcześniej, w lipcu 2015 r. rozprowadzano inny dokument głoszący ambicje ekspansji dżihadu do Indii.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

List obywatela szwedzkiego do Margot Wallström

Nazywam się Stefan Lindmark ale także Shaul Ben Yitzhak.
Jestem Żydem. Jestem synem kobiety ocalonej z Auschwitz/Birkenau. Całe moje życie żyłem w Szwecji. Służyłem w szwedzkiej armii i odbyłem zasadniczą służbę wojskową, w sumie 18 miesięcy. Przez całe życie pracowałem z najbardziej narażonymi  ludźmi w naszym społeczeństwie jako pielęgniarz i terapeuta. Pracowałem z ludźmi starającymi się o azyl i pracowałem na pogotowiu, pracowałem w opiece psychiatrycznej dzieci, a także w armii jako nauczyciel pomocy medycznej.
*******

,Śmierć to nieprzenikniona sprawa [Ostatni wywiad z Władysławem Bartoszewskim]

Błędy wobec ludzi popełniałem, ale wobec mojej ojczyzny nie mam sobie nic do wyrzucenia, i jeśli Bóg tę kategorię weźmie pod uwagę, to źle nie będzie – mówił profesor Władysław Bartoszewski w ostatniej rozmowie z „Newsweekiem”. Publikujemy ten wywiad, by przypomnieć, że zawsze „warto być przyzwoitym”.
 
****
Izraelska broń w polskiej armii

Można nimi razić czołgi i transportery opancerzone z odległości około 4 tysięcy metrów. Pociski kierowane Spike-LR to obecnie podstawowa broń przeciwpancerna polskich wojsk lądowych. Armia ma ponad 250 wyrzutni i około 2300 pocisków. Wczoraj MON podpisało umowę na dostawę tysiąca kolejnych Spike’ów. Kontrakt wart jest 600 milionów złotych.

*****
Arabowie żyjący na Zachodzie nie walczą z arabskim antysemityzmem – to jest niemoralne i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia
Antysemityzm sięgnął mdlących poziomów i choć niektórzy politycy zachodni dostrzegają to, jednak zrobili niewiele, by zająć się tym problemem. Świat jest niezmiernie uprzedzony do jednego jedynego państwa żydowskiego, Żydzi spoza Izraela są coraz częściej ofiarami przemocy, a Żydzi izraelscy żyją z zagrożeniem na wielu frontach, podczas gdy zbrodniarzy atakujących ich cywilów nazywa się ruchem „oporu”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******
„Gdyby Jezus przyszedł na ziemię, ojciec Tadeusz Rydzyk kazałby go zbojkotować”
Myślę, że gdyby Jezus dzisiaj przyszedł na ziemię i głosił Ewangelię, to ojciec Rydzyk nawoływałby z anteny do jej bojkotu – mówi nam reportażysta Marcin Wójcik, który spędził dwa lata wśród słuchaczy Radia Maryja. Właśnie ukazała się jego książka „W rodzinie ojca mego” poświęcona toruńskiemu radiu.​
​Biskupi i księża nazywają Radio Maryja „Kościołem przychodzącym do domu”, „Amboną eteru”. Z tej ambony wierni słyszą między innymi: 

Słuchacz: Tak długo, jeżeli w katolickim państwie takim, jakim jest Polska, od większości polskich ministrów będzie czuć macą i cebulą, tak Polska nigdy nie będzie Polską”. 

Ojciec Rydzyk odpowiada: „Dziękuję”.*​
*****

Antyżydowskie transparenty w Stalowej Woli

„Żydzi – ‚łapacze’, mordercy Polaków. Pamiętamy!”, „Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców” – takie hasła pojawiły się przed Bożym Narodzeniem na transparentach zawieszonych na wiadukcie przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli zostali powiadomieni o wiszących na wiadukcie transparentach 19 grudnia. Płótno z napisami zostało przez nich od razu zabezpieczone i poddane oględzinom.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.