Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral MER

Znów w Polsce czuć smród 1968 r.

– Znów wolno szczuć, opluwać, poniżać. Znowu można mówić o żydowskich spiskach. Znowu ludzie się nie tego wstydzą. I znowu jest na to przyzwolenie społeczne – mówi Aleksander Gleichgewicht, przewodniczący gminy żydowskiej we Wrocławiu, w PRL-u działacz KOR i „S”.

Calosc Kliknij tutaj

******

Niebezpieczne ambicje Turcji

Jest to ciągle ta sama stara historia z Bliskiego Wschodu: szyici oskarżają sunnitów o prowadzenie polityki sekciarskiej; sunnici oskarżają szyitów o prowadzenie polityki sekciarskiej; jedni, i drudzy mają rację. Tyle tylko, że pro sekciarska polityka Turcji na rzecz sunnitów przyjmuje coraz bardziej niebezpieczny obrót, pcha Turcję w nowe konfrontacje, wydłużając już i tak długą listę wrogich krajów.
*****

‎‬Poznań w dziesiątce antysemickich zachowań na liście Centrum Wiesenthala

Dzięki wypowiedzi radnego prof. Janusza Kapuścińskiego Poznań znalazł się w zestawieniu największych antysemickich wydarzeń w 2015 roku przygotowanym przez Centrum Wiesenthala.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

„Tagesspiegel”: arabskie gangi terroryzują Berlin, panuje atmosfera strachu
Przestępcze gangi kierowane przez rodziny arabskie zastraszają mieszkańców zachodniej części Berlina, ignorując niemieckie prawo i wprowadzając własne zasady postępowania oparte na „archaicznym rozumieniu honoru” 
******
„Jedni molestowali kobiety, inni tworzyli ciasny kordon”. W Niemczech oburzenie
Około 130 kobiet złożyło doniesienia na policji po atakach w noc sylwestrową, do których na dużą skalę doszło w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie. Wywiązało się kilka bójek, zgłoszono też jeden gwałt. Napastnicy otaczali przypadkowe, wracające z zabawy kobiety, molestowali je, wyzywali i okradali. Świadkowie twierdzą, że atakowali młodzi mężczyźni „o arabskim wyglądzie”.
Calosc Kliknij tutaj                 
 
*****
​”Byłam dotykana wszędzie, horror”. Atakowali młode kobiety na ulicach
Napastnicy otaczali przypadkowe kobiety, molestowali je, wyzywali i okradali; doszło do wielu bójek, zgłoszono też jeden gwałt. W sylwestrową noc w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie doszło do ponad 100 ataków młodych mężczyzn „o południowej urodzie” na wracające z zabawy kobiety. O sprawie piszą we wtorek najważniejsze niemieckie dzienniki, a w Kolonii w tej sprawie zebrał się sztab kryzysowy. 

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Dlaczego Palestyńczycy kochają morderców dzieci

Samir Kuntar był terrorystą, który przeprowadził jeden z najbrutalniejszych ataków terrorystycznych, jaki można sobie wyobrazić. 22 kwietnia 1979 r., Kuntar, który miał wtedy 16 lat, zamordował czworo Izraelczyków w izraelskim mieście Zaharija. Jedną z jego ofiar była czteroletnia dziewczynka, Einat Haran. Kuntar rozbił jej główkę po zamordowaniu jej 31-letniego ojca, Danny’ego

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Przewodnik historyczny Niemiecki obóz w Płaszowie 1942–1945​

Ryszard Kotarba, Niemiecki obóz w Płaszowie 1942–1945. Przewodnik historyczny, Kraków 2014, 88 s. 

Zamierzeniem tej publikacji jest przybliżenie wiedzy o dawnym niemieckim obozie pracy, a potem obozie koncentracyjnym w Płaszowie. ​
****
*****

Gwiazdy „Pierwszej miłości” świadkami zamachu w Izraelu

Joanna Opozda i Patryk Pniewski to gwiazdy popularnej „Pierwszej miłości”. Praca na planie serialu zbliżyła ich do siebie. Młodych aktorów łączy dziś szczera przyjaźń. Nic dziwnego, że ostatnie dni 2015 roku postanowili spędzić wspólnie i wybrali się na wycieczkę do Izraela.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Szwecja: Gwałty, Uniewinnienia i Obcięte Głowy

Około 30 muzułmańskich mężczyzn uważało, że kobieta łamie islamskie prawo Szariatu, przebywając w Szwecji bez towarzyszącego jej mężczyzny. Sądzili, że dlatego powinna zostać zgwałcona, a jej nastoletni syn zamordowany.

****

Szczecin 1945. Z Niebuszewa do Palestyny

W tużpowojennym Szczecinie 40 procent mieszkańców miasta stanowili Żydzi, którzy mieli tu kibuce, koszerne knajpy, rytualne łaźnie, a nawet własną drużynę futbolową. Za biżuterię, zegarki i wódkę czerwonoarmiści pozwalali im stąd wyjeżdżać do Palestyny.

Caly tekst KLIKNIJ TUTAJ

 

Globalne zagrożenia 2016 roku

Rok 2015 obfitował w liczne zagrożenia i kryzysy niemal na całym świecie i wydaje się niemal pewne, że nadchodzący rok nie przyniesie pozytywnej zmiany. Już istniejące punkty zapalne nie rokują pomyślnie – co gorsza, dołączą do nich, najpewniej, nowe źródła kryzysów – w analizie dla Defence24.pl pisze dr Robert Czulda.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

**

Obama, Clinton, Putin, Merkel, Kaczyński… Jak urządzą nam świat w 2016

Co nas nie zabije, to nas wzmocni

TRUMP, CLINTON, OBAMA. Mr Narcyz, Mrs Statesman i Mr President

ANDRZEJ LUBOWSKI
Ekonomista, analityk, publicysta, mieszka w Kalifornii. Właśnie wydał książkę „Alfabet amerykański”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 ***

W Arabii Saudyskiej stracono 47 osób. W Iranie grożą „wymazaniem saudyjskiej rodziny królewskiej z historii”

Arabowie ścięli 47 skazanych za nieposłuszeństwo wobec władzy, podważanie jedności narodowej i „zbrojny atak na saudyjskie służby bezpieczeństwa”. Jednym z nich był szyicki duchowny, 53-letni Nimr Al-Nimr, lider protestów z 2011 roku, przeciwnik saudyjskiego reżimu. Obrońcy praw człowieka biją na alarm, że Arabia w ten sposób ucisza dysydentów. Mocno protestują szyici w innych krajach. Grożą, że śmierć duchownego „wywoła pożar w całym regionie”.
​Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 

*****

Prawdziwa choroba Ameryki
​… jeden z największych błędów amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej: zyski mogą być – i często są – ważniejsze od ludzi.​
​Większość z nas mogłaby oczekiwać, że leki ratujące życie będą traktowane inaczej niż dobra konsumenckie, takie jak smartfony czy samochody. Ale w USA nie ma takiego rozróżnienia. W istocie Stany Zjednoczone są jedynym rozwiniętym krajem, który pozwala producentom farmaceutyków wyznaczać własne ceny.
​Calosc KLIKNIJ TUTAJ
****
Tylko Palestyńczycy są “męczennikami”
Zacznę od pozdrowień dla państwa Izrael i narodu żydowskiego, których uważam za prawdziwych przyjaciół. Jako pisarz i dziennikarz z Kuwejtu, który śledzi obecną falę palestyńskiego terroryzmu noży i kamieni i palestyńskie zbrodnie przeciwko żołnierzom Izraelskiej Armii Obronnej i cywilnym Izraelczykom, mogę tylko wyrazić poparcie dla każdego działania cywilnego i militarnego, jakie podejmuje wolne i niepodległe państwo izraelskie w prawomocnej obronie życia swoich obywateli i swojego kraju.
   Calosc KLIKNIJ TUTAJ
*
Izolowanie Rosji, kowbojski język – to może nas wpędzić w III Wojnę Światową
​W Waszyngtonie obowiązuje twardy język wobec Rosji. Mówi się o konieczności ukarania prezydenta Putina za jego działania na Ukrainie i w Syrii. Ale ta polityczna brawura dokonuje się z pominięciem narodowych interesów Rosji – tak jakby ten kraj ich nie miał. Nikt nie pamięta, że Rosja może mieć jakieś swoje „czerwone linie”, granice poza którymi czuje się zagrożona. Ten styl może doprowadzić do wojny nuklearnej.
​Calosc KLIKNIJ TUTAJ
*
Prawdą jest, że w Stanach nie trzeba zazwyczaj dawać łapówek listonoszom, żeby przynieśli pocztę, to jednak w wielu kluczowych aspektach praktyki politycznej i finansowej Stany przodują w korupcji, a jej wartość byłaby zadziwiająca nawet dla krajów Globalnego Południa, które z korupcją są kojarzone. Trzeba pamiętać, że nasza gospodarka jest warta ponad 16 bilionów dollarów rocznie, a więc i w zakresie korupcji działamy po prostu w dużo większej skali…
…My, Amerykanie, jesteśmy w innej lidze. Nie jesteśmy postrzegani jako łapówkarze, gdyż działamy tylko w dużych nominałach. Weź tysiąc dolarów, a wsadzą cię do pierdla (prywatnego). Ukradnij miliard, a możesz wylądować w Białym Domu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 Przyslal MER z Izraela

 

​   

 

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.