ogloszenia

Pomoc w poszukiwaniu

A to są informacje, które posiadam. Chciałbym za Pana pośrednictwem móc odnaleźć jakąś rodzinę o moim nazwisku. Dużo osób znalazłem na Facebooku ale nie wiem czy jestem z nimi spokrewniony. Mam drzewo genealogiczne na www.myheritage.com

Chodzi mianowicie o moje nazwisko. Znalazłem informację dotyczącą osób o tym nazwisku. Nazwisko pochodzi od mojej prababki WALERII FRANOWICZ. W Polsce o tym nazwisku jest tylko 5 osób. Dosłownie 5, bo mój chrzestny zmarł w marcu zeszłego roku.
Prababka prawdopodobnie urodziła się w Warszawie. Jednak nie ma żadnej wzmianki o jej urodzeniu w aktach z archiwum na Starym Mieście w Warszawie. Szukałem tam osobiście. Miałem dostęp do wszystkich akt dzięki uprzejmości p. Dyrektora Leszka Pudłowskiego. Warszawa jest tylko dlatego wpisana, że wtedy istniał tylko jeden urząd stanu cywilnego w tamtych latach. Osoby, które urodzily się poza miejscem zamieszkania lub na statku ewentualnie w pociągu , miejscem ich urodzenia była właśnie Warszawa. Informacja o tym nazwisku pochodzi ze strony www.jewish.org
Prababka urodziła się 30.04.1894 w Warszawie to informacja z aktu urodzenia wystawionego przez Urząd Stanu Cywilnego Warszawa – Śródmieście na Starym Mieście. Może być to również data zgłoszenia.
Rodzicami prababki są FELIKS FRANOWICZ i MARIA SAWICKA. Oni są wymienieni w akcie urodzenia prababki. Mam też informacje zasłyszane od innych, że mogą to być rodzice adopcyjni. Nie wiem czy to jest prawda. Duża ilość osób o tym nazwisku jest w USA. Są oni wyznania ewangelickiego. Wiem że w okresie wojny i wcześniejszym osoby wyznania mojżeszowego były chrzczone w innych wyznaniach. Również w Kanadzie i Austrii ( Cesarstwo Austro-węgierskie ) . Chciałbym dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Być może gdzieś jeszcze żyją osoby o tym nazwisku i są moją rodziną. Szukałem i znalazłem informacje, że to nazwisko wywodzi się z Bukowiny. ( www.bukowinasociety.org ) Kilka osób o tym nazwisku mieszkało w rejonie Suczawy w Rumuni. Chciałbym tam kiedyś pojechać. Znalazłem też jednego mężczyznę nazywa się GRZEGORZ FRANOWICZ jest pochowany w WITNICY w województwie lubuskim. Spora część ludzi o tym nazwisku występuje na listach emigracyjnych do USA i pochodzą z GALICJI czyli okolic Nowego Sącza, Gorlic, Szymbarka i AUSTRII – Bukowina ( zabór asustriacki ).
Osoby o moim nazwisku znalazłem też na Białorusi jak byłem we wrześniu w Brześciu.
Dokładnie w Słonimie. Słonim tak samo jak moje miasto rodzinne Włodawa w 70% były miastami zamieszkałymi przez Żydów. Mam książkę o wyspie Ellis Island w Nowym Jorku. Na listach emigracyjnych z wyspy są osoby o tym nazwisku.
Mam drzewo genealogiczne swojej rodziny. Uzupełniam je w miarę możliwości. Mam jednak w tej kwestii problemy w zdobyciu informacji.
Wszędzie trzeba płacić. Moja sytuacja obecnie jest tragiczna od prawie 12 lat. Nie mam stałej pracy od momentu kiedy zostałem zwolniony jak jeszcze pracowałem w Warszawie. Moje CV jest dostępne na stroniewww.goldenline.pl lub wpisując moje imię i nazwisko w wyszukiwarce.
Ja sam urodziłem się we Włodawie i tutaj urodził się mój dziadek syn WALERII FRANOWICZ. Był dzieckiem nieślubnym. Mam jeszcze taką informację, że prababka była właścicielką pralni i magla. Wtedy każdy się dziwił, nawet moja babka żona dziadka. Jak to możliwe, żeby młoda 20 kilkuletnia dziewczyna w tamtych latach miała firmę ( rok 1920 – 1930 ). Właścicielami wtedy przeważnie byli Żydzi a Włodawa była miastem gdzie w 70% przeważali ludzie wyznania mojżeszowego.
Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc. Dodam jeszcze też, że byłem członkiem Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego. Z powodów rodzinnych musiałem wyjechać z Warszawy. Od prawie 2 lat przebywamy w innym mieście ok. 70 km. od Włodawy.
Chciałbym jeszcze​, prosić o pomoc w jednej kwestii. Znalazłem informacje o swoim nazwisku z rejonu Gorlic i Szymbarka. Tak to jest rejon dawnej Galicji. Znalazłem , można to również znaleźć i wpisać nazwisko
Andrezej Franowicz as born in 1855 in Janulus ( SZYMBARK – SCHONBERG ) GORLICE TARNÓW
Proszę mi napisać co to za miejscowość Janulus. Szukałem wszędzie.
www.freepages.genealogy.rootsweb.ancestry.com

Mój obecny adres
MIROSŁAW FRANOWICZ
( FRANOVICH, FRANOVITZ, FRANOWICH, FRANOVITSCH – taką znalazłem pisownię nawet po rosyjsku)

Kontakt – miras71-35@o2.pl

Kategorie: ogloszenia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.