Uncategorized

Aktualne artykuly minonego tygodnia zebral Adam Mer

Hamas: „Handlarze wojną”, którzy dążą do zniszczenia Izraela

Mit, że Hamas używa tuneli do szmuglowania żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby do „oblężonej” Strefy Gazy, został pogrzebany pod ruinami tunelu, który zapadł się w ubiegłym tygodniu na wschód od miasta Gaza.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Od Hitlera do Erdogana

Gdyby przeciwstawiono się Hitlerowi w Hiszpanii, światu mogła być oszczędzona II wojna światowa, ratując miliony istnień ludzkich w Niemczech i na całym świecie. Zamiast tego bierność międzynarodowa w obliczu agresji Hitlera w Hiszpanii w latach 1936-1938 ośmieliła go do inwazji na resztę Europy i do rozpoczęcia swoich kampanii ludobójczych. Dzisiaj, po 80 latach, Erdogan buduje podobny front faszystowski i rewolucja w Kurdystanie Północnym i Zachodnim stoi samotna w bezkompromisowej opozycji do tego neo-osmańskiego projektu.
********
NSZ zabiły więcej Żydów niż Niemców

Z dr Aliną Całą, historyczką i znawczynią stosunków polsko-żydowskich w XIX i XX wieku, rozmawia Bartosz Machalica.

Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało projekt zmian w Konstytucji oraz w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej, które stworzą narzędzia do „dochodzenia na drodze prawnej ochrony dobrego imienia Polski”. Jak pani ocenia te propozycje?

W mojej ocenie mamy do czynienia z prawnym potworkiem. Polska nie jest osobą fizyczną, trudno więc mówić o ochronie jej dobrego imienia. Takiego przepisu nie powinno być w polskim systemie prawnym, tak jak nie ma w nim przestępstwa bluźnierstwa. Chociaż niektóre osoby błędnie utożsamiają przepis o „obrazie uczuć religijnych” z penalizacją bluźnierstwem.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Oscary PL

Niemal czterokilogramowa statuetka pokryta złotem to przedmiot pożądania większości ludzi ze świata filmu. Uroczystość rozdania nagród Akademii Filmowej jest sama w sobie wielką produkcją hollywoodzką – wyreżyserowaną, pełną emocji, ale niekiedy też skandali czy komicznych zwrotów akcji. Sprawdźmy, którzy polscy twórcy trzymali Oscara w ręku, kto i jaką wygłosił przemowę i który ze zwycięzców spędził tę noc w więzieniu.

To jest zagadka: czy przywódcy Autonomii Palestyńskiej (AP) odgrywają głupich, czy też wierzą we własną, absurdalną retorykę?

Kiedy obecna fala ataków nożowych, ataków samochodami i strzelania, która zaczęła się w październiku 2015 r., trwa i wręcz wydaje się nasilać, prezydent AP i najwyżsi dygnitarze palestyńscy z uporem twierdzą, że to, czego jesteśmy świadkami, jest wyłącznie „powszechnym, pokojowym powstaniem”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


„Przecież mogłeś mieć dziewczynę”. Wyznania byłego księdza

Wielu księży, których spotkałem, żyło z kobietami. Oficjalnie nazywali je kuzynkami. Przyjeżdżały na plebanię same, czasem z dziećmi, ale nigdy z mężami – opowiada Tadeusz Wojtkiewicz, były ksiądz.​

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Szwecja: Śmierć przez imigrację

Atmosfera w szwedzkich mediach społecznościowych stała się prawie rewolucyjna. Użytkownicy publikują swoje nagrania, w których oskarżają rząd o morderstwa, o wypełnienie Szwecji agresywnymi osobami.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


 Runął mit o cholesterolu!
​Jak pokazują najnowsze badania, cholesterol w jedzeniu, nie ma wpływu na poziom cholesterolu w organizmie. Przez ponad 40 lat wierzyliśmy w oficjalne zalecenia zdrowotne, dotyczące unikania wszelkiej bogatej w cholesterol żywności, w celu uniknięcia chorób serca oraz zatykania tętnic. Jak oświadczyli amerykańscy naukowcy, były to zalecenia błędne!
Dobra wiadomość jest taka, że produkty tj. jajka, mleko, pełnotłusty nabiał, orzechy, olej kokosowy, oliwa czy mięso wracają wreszcie do łask.​

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.