Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Co mają wspólnego Haneen Zoabi i Nadżat Abu Bakr?

Obie te kobiety są mówiącymi bez ogródek posłankami do parlamentu – Zoabi w Izraelu a Abu Bakr na terytoriach palestyńskich.

Zoabi, która pochodzi z Nazaretu, jest obywatelką Izraela. Abu Bakr, z miasta Nablus na Zachodnim Brzegu, jest wybraną posłanką do Palestyńskiej Rady Ustawodawczej (PLC), parlamentu, który praktycznie jest sparaliżowany od 2007 r., kiedy Hamas wygnał Autonomię Palestyńską ze Strefy Gazy.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 

******

Dlaczego Belgia jest Strefą Zero dla europejskich dżihadystów

 

  • Rosnąca liczba belgijskich muzułmanów żyje w odizolowanych gettach, gdzie szaleje ubóstwo, bezrobocie i przestępczość. W Molenbeek poziom bezrobocia oscyluje wokół 40%. Radykalni imamowie agresywnie przeczesują te dzielnice, poszukując niezaradnej młodzieży, aby prowadziła dżihad przeciwko Zachodowi.
  • Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******************************

​Izraelska firma pomoże FBI

Firma Cellebrite zgłosiła się do FBI z ofertą usługi odblokowania iPhone’a należącego do terrorysty — spekulują media. Pomocy tej dotąd odmawiała firma Apple.

Informacje taką podaje gazeta „Yedioth Ahronoth” oraz sieć BBC.

​..​

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

********

„Powiedziałam to po raz pierwszy: Jestem Żydówką”

– Zastanawiałam się, jak to powiedzieć. Nie wiedziałam. W 2009 roku odbierałam medal mamy i wtedy poczułam, że wreszcie mogę wyjść z szafy. Pierwszy raz powiedziałam publicznie, że jestem Żydówką – mówi Irena Szczurek.

Cały tekst:KLIKNIJ TUTAJ

******

​Ile odwagi w tych narodowcach. Teraz i zawsze. Jednego się tylko panicznie boją. Prawdy.​
 
Anna Karolina Klys

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Państwo Islamskie zaciska pętlę na Niemczech

Atak nożownika stanowi pierwszy czyn zainspirowany przez ISIS na terytorium Niemiec

******

Szalejący antysemityzm Turcji

MV Struma była małym statkiem zbudowanym w 1867 r. jako szkuner parowy, ale później zamontowano na nim stary i niezbyt sprawny silnik diesla. W 1941 r. miał przewieźć 781 uchodźców żydowskich ze związanej z Osią Rumunii do Mandatowej Palestyny zarządzanej przez Wielką Brytanię.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***********************
Nielegalność izraelskich osiedli w świetle prawa międzynarodowego
Izraelskie osiedla na Zachodnim Brzegu są przedmiotem niezliczonych kontrowersji i powtarzanych twierdzeń o ich nielegalności. Eugene Kontorovich, amerykański prawnik, wybitny specjalista w dziedzinie prawa międzynarodowego analizuje prawne aspekty tej kwestii.
   

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.