Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Przestańmy wreszcie ściskać terrorystów

Po terrorystycznym zamachu na dwóch kanadyjskich żołnierzy w zeszłym tygodniu w Toronto (zdjęcie po lewej), media wolały nie publikować słów zamachowca „Allah kazał mi to zrobić”. Po wczorajszym zamachu w Brukseli media natychmiast ściągnęły „ekspertów” analizujących motywy działania napastników. Nie ma tu już nic do analizowania. Sprawa jest prosta – toczy się wojna przeciwko nam.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Belgia, zgniłe serce Europy

W każdym dużym mieście są dzielnice takie jak Molenbeek, a w nich komórki świętej wojny. Nie tworzą ich agenci PI. Po prostu młodzi ludzie bez perspektyw znaleźli je w handlu bronią, religii i staroświeckiej wspólnocie

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Ryszard Schnepf, ambasador Polski w USA, porównuje sytuację w Polsce do 1968 r.

  • W całej tej hecy przypominającej najgorsze momenty w przedwojennej i powojennej historii Polski idzie o odwołanie mnie z funkcji ambasadora w USA. Burząc z mozołem budowany przeze mnie wizerunek Polski tolerancyjnej, bez rasizmu i antysemityzmu – napisał Ryszard Schnepf na Facebooku.

Cały tekst: KLIKNIJ TUTAJ


Palestyńczycy: czy darczyńcy wreszcie obudzili się?

Zachodni darczyńcy chcą zobaczyć listę nazwisk Palestyńczyków, których zatrudnia Autonomia Palestyńska (AP) i AP nie jest z tego zadowolona.

Co spowodowało to żądanie? Tysiące palestyńskich nauczycieli na Zachodnim Brzegu strajkuje o lepsze warunki pracy. Kierownictwo palestyńskie nakazało w odpowiedzi rozprawę sił bezpieczeństwa ze strajkującymi.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Publicysta palestyński: Izrael, nie zaś ISIS, dokonał zamachów w Brukseli i w Paryżu jako zemsta za wrogość Europy wobec niego

Muwaffaq Matar, publicysta gazet Autonomii Palestyńskiej (AP), “Al-Hayat Al-Jadida”, napisał, że ISIS brakuje siły i zdolności do przeprowadzenia wielkich zamachów jak te, które zdarzyły się niedawno w Paryżu i w Brukseli, i że w rzeczywistości były one zorganizowane przez Izrael, który użył ISIS jako narzędzia. Twierdził, że Izrael przeprowadził te zamachy w zemście za niedawne kroki Europy przeciwko niemu, takie jak decyzja UE oznaczania towarów wyprodukowanych na terytoriach okupowanych oraz francuska inicjatywa zwołania konferencji międzynarodowej dla rozwiązania konfliktu palestyńsko-izraelskiego, a jeśli to zawiedzie, uznania państwa palestyńskiego.​

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Według ONZ ISIS i Izrael są takie same 

Niebawem ma być obsadzone stanowisko Specjalnego Sprawozdawcy do Spraw Izraela i Terytoriów Palestyńskich przy Radzie Praw Człowieka ONZ. Główną kandydatką jest Penny Green, profesor prawa na Queen Mary University w Londynie.

Pani Green będzie prawdziwie „bezstronnym” wyborem. Wielokrotnie oskarżała Izrael o to, że jest „zbrodniczym państwem”, obwiniała go o „czystki etniczne” i „apartheid”, a nawet porównywała Izrael do Państwa Islamskiego.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Zachód finansuje tortury w Autonomii Palestyńskiej

Profesor Abdul Sattar Kassem (po lewej) powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że ci, którzy kolaborują z Izraelem, powinni być skazywani na śmierć. Kierownictwo Autonomii Palestyńskiej uznało to za „podżeganie” przeciwko prezydentowi Mahmoudowi Abbasowi (po prawej) i aresztowało Kassema.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


“Intelektualiści” przemysłu pastwienia się nad Izraelem

Jaki jest jedyny kraj, którego samo istnienie jest sporne? Podpowiedź: nie Zimbabwe, nie Tuvalu, nawet nie okupowany Tybet. Granice którego kraju, okupione krwią przelaną w wojnach rozpoczętych przez innych, są podważane przez wszystkie narody, zdecydowane obecnie na zniszczenie go przez bojkot, obrzydliwe szkalowanie i rzekome „prawa”, jakich nie stosuje się wobec żadnego innego narodu?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Ryzykowne zagrania i przegrane Erdoğana

Turcja, niegdyś demokratyzujący kraj muzułmański, twardo stojący w obozie zachodnim, jest teraz rozerwana przez dwa zewnętrzne kryzysy: wojnę domową w Syrii oraz nielegalną imigrację, która zmienia europejską politykę. Perspektywy dla Turcji i jej sąsiadów są nie najlepsze a może nawet bardzo złe.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Najlepszą nadzieją Arabów na przyszłość jest państwo Izrael

George Deek jest izraelskim Arabem tuż po trzydziestce. Jego rodzina Arabów chrześcijańskich ma kilka stuleci historii na ziemi Izraela, ale jego związek z tą ziemią omal został stracony w 1948 r., kiedy jego dziadkowie uciekli z Izraela na wezwanie atakujących armii arabskich. Kilka miesięcy później jego dziadek wraz ze swoją młodą żoną postanowili zaryzykować i wrócić do Izraela. Z pomocą żydowskich przyjaciół odzyskał swoją dawną pracę.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Szalejący antysemityzm Turcji

MV Struma była małym statkiem zbudowanym w 1867 r. jako szkuner parowy, ale później zamontowano na nim stary i niezbyt sprawny silnik diesla. W 1941 r. miał przewieźć 781 uchodźców żydowskich ze związanej z Osią Rumunii do Mandatowej Palestyny zarządzanej przez Wielką Brytanię. Od wypłynięcia z Konstancy na Morzu Czarnym 12 grudnia 1941 r. do przybycia do Stambułu 15 grudnia, silnik statku zawodził kilka razy. 23 lutego 1942 r. z silnikiem nadal zepsutym, ale z uchodźcami na pokładzie, władze tureckie odholowały Strumę ze Stambułu przez Bosfor na Morze Czarne. Rano 24 lutego sowiecki okręt podwodny Szcz-213 storpedował Strumę, zabijając całą załogę i wszystkich uchodźców poza jednym, który zdołał się uratować.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Papież Franciszek: Chrześcijanin nie może być antysemitą, jego korzenie są żydowskie

  • Antysemityzm musi zostać wyrzucony z serca i z życia każdego mężczyzny i każdej kobiety – stanowczo oświadczył Franciszek podczas audiencji dla przedstawicieli społeczności żydowskiej. Odbyła się ona w związku z 70. rocznicą łapanki w getcie w Rzymie i deportacji złapanych do Auschwitz (przypada dokładnie 16 października).

Cały tekst: KLIKNIJ TUTAJ

Piwnica swidnicka

Piwnica Świdnicka od ponad 700 lat działa w samym sercu Wrocławia. Mieści się w podziemiach ratusza i uważana jest za najstarszą piwiarnię naszego kontynentu

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Unia Europejska ustępuje przed szantażem Turcji?

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan (po lewej) powiedział niedawno gniewnie, że nie podporządkuje się nakazowi Trybunału Konstytucyjnego, by uwolnić dwóch dziennikarzy po przetrzymywaniu ich przez 92 dni. Nigel Farage (po prawej), przywódca brytyjskiej partii opozycyjnej, oskarżył Turcje o “szantażowanie” UE w sprawie kryzysu uchodźców syryjskich i członkostwa w UE.

Calosc  KLIKNIJ TUTAJ


Natalie Portman, wieczna tułaczka. Rozmowa o filmie „Opowieść o miłości i mroku”

Nie musisz być dupkiem, żeby być dobry w tym, co robisz – mówi Natalie Portman. Właśnie debiutuje jako reżyserka filmem „Opowieść o miłości i mroku”, w którym też zagrała.

Cały tekst:KLIKNIJ TUTAJ


Jak Hitler podnosił Niemców z kolan. Rozmowa z prof. Włodzimierzem Borodziejem

CV. Włodzimierz Borodziej:
ur. w 1956 r., historyk, profesor Instytutu Historycznego, Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w historii najnowszej, m.in. w historii Niemiec

Wpadła mi w ręce pewna książka. Zacytuję panu coś z jej początku: „Wczoraj z polecenia partii – więc już nawet bez zachowywania pozorów i powoływania się na rząd – zwolniono dramaturga Karla Wollfa, dzisiaj całe ministerstwo. (…) To całkowite załamanie się istniejącej jeszcze przed chwilą władzy, nie, jej zupełne zniknięcie, jest dla mnie wstrząsające (…) Nikt już nie ma odwagi mówić, wszyscy się boją (…) Jak długo jeszcze zachowam stanowisko?”. Wie pan kto to napisał?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

1 odpowiedź »

  1. Bardzo dobre artykuly i bardzo potrzebne.Niestety panstwo Izrael i Zydzi sa zawsze sola w oku Ciemnogrodu, rasizmu i antysemityzmu .

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.