Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Nowoczesne robienie polityki metodą Recepa Erdogana
Po puczu w nocy z 15 na 16 lipca Erdogana poparły: NATO, Unia Europejska, ONZ, Stany Zjednoczone, Rosja, a także Polska. Oraz wiele innych państw całego świata. Tak się gra w politykę panie i panowie.

Szwecja: Nieokiełznane napaści seksualne nabierają rozpędu

Policja opublikowała raport, w którym stwierdza, że Szwecja zajmuje pierwsze miejsce w statystykach Unii Europejskiej pod względem fizycznej i seksualnej przemocy wobec kobiet, molestowania seksualnego i stalkingu. W raporcie stwierdzono również jednoznacznie, że to „chłopcy ubiegający się o azyl” i „cudzoziemcy” popełniają większość zgłaszanych przestępstw.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Owocne rozmowy z Putinem

Sekretarz Stanu USA John Kerry ocenił przeprowadzone z prezydentem Rosji Władimirem Putinem rozmowy. Amerykanin uznał je za „otwarte i poważne”. Politycy rozmawiali m.in. o Syrii i Ukrainie. 
*****
Nuklearny przełom na szczycie NATO
Szczyt w Warszawie odwrócił długotrwały trend, „w ramach którego kwestie odstraszania nuklearnego były marginalizowane, a treści oficjalnych dokumentów rozwadniane” – mówi w rozmowie z Defence24 Jacek Durkalec, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ekspert komentuje znaczenie komunikatu po warszawskim szczycie oraz omawia najważniejsze tematy związane z odstraszaniem nuklearnym, które będą przedmiotem dyskusji w najbliższych latach.
********
Algierski pisarz: „Europa jest skończona.

Czy Europie grozi islamizacja? Algierski pisarz Boualem Sansal uważa, że tak. W wywiadzie z niemieckim tygodnikiem „Welt am Sonntag” Sansal mówi o swojej najnowszej książce „2084. Koniec świata”, w której opisuje życie na Zachodzie pod dyktaturą radykalnych muzułmanów oraz tłumaczy dlaczego nie można temu już zapobiec.

****

Prezydent Poznania jak Bismarck

Radny PiS oskarża prezydenta Jacka Jaśkowiaka o czerpanie wzorów z kanclerza II Rzeszy, znanego polakożercy, Otto von Bismarcka.  

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich wstrząśnięty słowami minister edukacji. Zaprasza ją do Muzeum Polin

– Tak jak w nauczaniu historii nie ma miejsca na wątpliwości na temat tego, kto rozpętał II wojnę światową czy kto zamordował polskich oficerów w Katyniu, tak samo jednoznaczne musi być nauczanie o zbrodniach popełnionych w Jedwabnem i Kielcach – podkreślają autorzy listu do Anny Zalewskiej.
******

Gross: Czy Kaczyński jest antysemitą?

W rocznicę mordu w Jedwabnem pytamy historyka Jana Tomasza Grossa, który opisał go jako pierwszy, o podejmowane przez prawicowych publicystów próby pisania tej tragicznej historii od nowa.
*****
 Izrael i Egipt rozpoczną wspólne wydobycie? Kolejny krok „gazowej rewolucji”
Izraelski portal biznesowy Globes poinformował, że podczas nadchodzących rozmów władz Izraela z egipskim Ministrem Spraw Zagranicznych Samahem Shukri zostanie poruszona tematyka wspólnych projektów z zakresu wydobycia gazu.
  Calosc KLIKNIJ TUTAJ 
****
Ja, Syryjczyk, mówię wam: Uchodźcy to terroryści
– To wielki błąd, że Unia dogadała się z Turcją w sprawie uchodźców. Proszę sobie wyobrazić, co będzie potem – po pięciu latach mieszkania w Turcji oni otrzymują tamtejsze obywatelstwo, które pozwoli im bez żadnych problemów wjechać do UE – mówi w wywiadzie dla DGP Waiel Awwad syryjski dziennikarz, korespondent wojenny, szef Klubu Korespondentów Zagranicznych Południowej Azji.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

******

Niemiecka nowa ustawa dotycząca gwałtów: „Nie znaczy Nie”

  • Jest rzeczą mało prawdopodobną, aby reformy zakończyły epidemię gwałtów dokonywanych przez imigrantów.
  • Gdy chodzi o imigrację, poprawność polityczna często przeważa na rządami prawa w Niemczech, gdzie migranci, którzy popełniają przestępstwa na tle seksualnym prawie nigdy nie zostają osądzeni, natomiast ci, którzy stają przed sądem, otrzymują łagodne wyroki pobłażliwych sędziów.
  • Calosc KLIKNIJ TUTAJ
  • *******

Tajemnice Stanisława Lema

O swoich okupacyjnych losach uparcie milczał, ale w „Edenie”, „Powrocie z gwiazd”, „Głosie Pana” czy nawet w „Solaris” i „Niezwyciężonym” zaszyfrował straszne wspomnienia.
**
16 lat temu zmarł Jan Karski, bohater Polskiego Państwa Podziemnego
16 lat temu, 13 lipca 2000 roku, zmarł w Waszyngtonie Jan Karski, bohater Polskiego Państwa Podziemnego, który jako pierwszy przekazał przywódcom państw alianckich informacje o  okrucieństwach i masowych zbrodniach, jakich Niemcy dopuszczali się na Żydach na terenie Polski.
****
Europejski wyrok śmierci na słonie – Europo! Powstrzymaj rzeź słoni! PODPISZ PETYCJĘ

Przyjaciele i Przyjaciółki!

Co 15 minut ginie jeden słoń. Dla świecidełek. W tym tempie za kilka lat może ich już po prostu nie być. Globalny zakaz handlu kością słoniową wreszcie jest w naszym zasięgu, ale Komisja Europejska właśnie się temu sprzeciwiła!

Słonie są niezwykle wrażliwe i tak bardzo boją się ludzi, że zaczynają wędrować jedynie pod osłoną nocy. Słoniątka pogrążają się w żałobie, nie chcąc opuścić wypatroszonych zwłok swoich matek. To, co dzieje się z tymi wspaniałymi zwierzętami, jest przerażające. Dlatego 29 afrykańskich rządów prosi nas o pomoc. We wspólnym oświadczeniu ich przywódcy powiedzieli: jeśli Europa odwróci się plecami, będzie to oznaczać wyrok śmierci dla słoni.

****

Polityczne przerzucanie się winą i inne sztuczki, by zaprzeczyć oczywistości

Niedawna strzelanina w klubie nocnym Pulse w Orlando na Florydzie już zaczyna uchodzić w cień w cyklu nowych wiadomości. Szok na największe masowe zastrzelenie ludzi w historii Ameryki – z czterdziestoma dziewięcioma zabitymi i pięćdziesięcioma trzema rannymi – został dodatkowo stępiony przez debatę z odwracającymi uwagę wątkami. Tym razem były wśród nich debata o amerykańskich prawach do posiadania broni palnej i spekulacje wokół orientacji seksualnej mordercy.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

**

 Jedwabne zaczęło się na początku lat 30-tych – Anna Karolina Kłys
Zanim kolejni historycy, dziennikarze, księża i politycy zaczną po raz setny analizować, czy to możliwe, że Polacy-katolicy zamordowali w czasie okupacji hitlerowskiej kilkudziesięciu, a może kilkuset Polaków wyznania mojżeszowego, czy osobiście wpędzali ich do tamtej stodoły, czy tylko patrzyli  ukradkiem, jak Niemcy zaganiają na śmierć ich sąsiadów. Zanim współcześni  mieszkańcy Brańska, Czyżewa, Jedwabnego, Suchowoli, Rajgrodu, Goniądza, Tykocina, Wysokiego Mazowieckiego  i dziesiątków innych miasteczek obrażą się śmiertelnie i wyklną w pień każdego, kto śmie im insynuować, że mieszkają w żydowskich domach, a nie dbają o pamięć tych, którzy te domy budowali – trzeba przeczytać pierwszy rozdział tej opowieści.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.