Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Litewski Gross

Właściwie: litewska Gross, bo chodzi o Rutę Vanagaite, autorkę książki „Nasi” o mordowaniu Żydów przez Litwinów podczas wojny.

Na temat tej książki rozmowę z autorką (Marcina Kąckiego)opublikował „Duży Format”. Rozmowa jakże aktualna, bo u nas podejmowane są znów próby pomniejszania, a nawet negowania udziału grupy Polaków w zbrodni na Żydach w Jedwabnem w 1941 r.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Francja: Zbliżająca się wojna domowa

  • Dla francuskiego prezydenta, Françoisa Hollande’a, wróg stanowi abstrakcję: „terroryzm” lub „fanatycy.”
  • Zamiast tego, francuski prezydent potwierdza swoje postanowienie o działaniach wojskowych za granicą: „Zamierzamy nasilić nasze działania w Syrii i Iraku,” powiedział po ataku w Nicei.Calosc KLIKNIJ TUTAJ******
  • ONR: pałkarze narodowo-radykalniPopełniłem kiedyś artykuł o ONR pod tytułem „Antysemityzm totalny” i napisałem w nim tak: „Od czego by nie zaczynali, kończyli na Żydach. Ich program dla Polski da się streścić do jednego: wszystko będzie dobrze, jak się pozbędziemy Żydów”. Bo oni nam we wszystkich dziedzinach życia przeszkadzają – mówi prof. Szymon Rudnicki.4

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Czy islam należy do Niemiec?

„Były prezydent Niemiec, Christian Wulff, powiedział: 'Islam należy do Niemiec.’ To prawda. Ja również podzielam tę opinię.” — Kanclerz Angela Merkel, 12 stycznia 2015 roku.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Muzeum Holocaustu w USA reaguje na słowa minister Zalewskiej o Jedwabnem

„Wyrażamy zaniepokojenie słowami polskiej minister edukacji Anny Zalewskiej, która zakwestionowała udział Polaków w morderstwie setek ich żydowskich sąsiadów w Jedwabnem” – napisano w oświadczeniu. Przeprosin od Zalewskiej domaga się także Światowy Kongres Żydów.
*****

Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!

W reakcji na tragiczną śmierć Philando Castile i Altona Sterlinga z rąk policjantów w Minnesocie i Luizjanie, oddział Students for Justice in Palestine (SJP) w New York University zamieścił na swoje stronie Facebooka ogłoszenie:

„W ciągu ostatnich 48 godzin kolejnych dwóch czarnych mężczyzn zostało zlinczownych przez policję… Musimy pamiętać, że wiele wydziałów policji szkoli się z #IsraeliDefenceForces. Te same siły stoją za ludobójstwem czarnych ludzi w Ameryce i za ludobójstwem Palestyńczyków. Znaczy to, że musimy stać razem z naszymi czarnymi towarzyszami. Musimy walczyć o ich wyzwolenie. Jest równie ważne jak nasze. #AltonSterling jest równie ważny jak #AliDawabsheh. Wyzwolenie palestyńskie i wyzwolenie czarnych idą razem. Musimy to zrozumieć i zobowiązać się do budowania tego wyzwolenia”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Próba zamachu w Turcji: karnawał pretekstów

Wszystko w Turcji wyglądało surrealistycznie: żołnierze zapraszający szefa brygady antyterrorystycznej policji na „spotkanie”, tylko po to, by strzelić mu w głowę; wierchuszka wojskowa, włącznie z szefem sztabu generalnego, dowódcą sił powietrznych, dowódcą sił lądowych i dowódcą żandarmerii, wzięta jako zakładnicy przez ich adiutantów; potem ludzie wychodzący tysiącami na ulice, by przeciwstawić się zamachowi stanu, wdrapujący się na czołgi, zabijani, żołnierze otwierający ogień do cywilów i wreszcie zwycięscy zwolennicy Erdogana linczujący przeprowadzających zamach żołnierzy, gdzie tylko mogli ich dopaść.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******
13 lipca 2016 roku nowym premierem Zjednoczonego Królestwa została Theresa May. Kim jest ta szerzej nieznana w Polsce polityk i co objęcie przez nią stanowiska może oznaczać dla Europy?
Premier czasów kryzysu ?

****
Sienkiewicz: Jeśli wydołam, to rzecz będzie dobra. 120 lat „Quo Vadis”
120 lat temu ukazało się pierwsze książkowe wydanie „Quo Vadis”. Jak powstawała ta niezwykle ciekawa i wciąż ciesząca się dużą popularnością chrześcijańska epopeja ?
…Nastąpiła moda na nazywanie koni, lokali, produktów imionami bohaterów powieści. Dochodziło nawet do tego, że prostytutki w Europie zaczepiały swoich klientów cytatem „Quo vadis, Domine”?
******
Cios Trumpa w NATO
Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump podważył automatyzm art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego w kontekście pomocy państwom bałtyckim w przypadku agresji ze strony Rosji. Z punktu widzenia państw wschodniej flanki NATO jest to najdalej idąca wypowiedź odzwierciedlająca populistyczno-nacjonalistyczny charakter jego programu polityki zagranicznej, a prawdopodobnie również pro-kremlowskie powiązania członków jego ekipy.
 
   ********

Bóg nie istnieje. Rozmowa z rabinem Abrahamem Skórką, przyjacielem papieża Franciszka

– Polska prawica mówi, że to papież „lewaków i sodomickich aktywistów”, a rabin mówi, że to prorok? – Jako jego przyjaciel wiem, że to człowiek głębokiej wiary. Franciszek wibruje wiarą. Rozmowa z rabinem Abrahamem Skórką z Buenos Aires.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

********

Biafra: gdzie jest społeczność międzynarodowa?

Teoretycznie los Biafrańczyków – których państwo w tym, co jest dzisiaj południowowschodnią Nigerią, przetrwało zaledwie trzy lata (1967-1970), zanim władze nigeryjskie zakończyły jego istnienie ludobójstwem – powinien być dla społeczności międzynarodowej sprawą krzyczącą.

Dziennikarze, działacze praw człowieka, bojownicy o sprawiedliwość społeczną na kampusach na całym Zachodzi i organizacje takiej jak ONZ i Unia Europejska, wszyscy głośno twierdzą, że głęboko troszczą się o prawa człowieka, szczególnie ludów, które kiedyś skolonizowali Europejczycy.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Biała dama i czarna księżniczka. 7 atrakcji z okolic Poznania

Mówisz Poznań, myślisz: koziołki, rogale i ziemniaki. I choć okolice tego miasta przez swoich przeciwników opisywane są jako „Kraina podziemnej pomarańczy”, to każdy, kto odwiedził Kórnik, Rogalin czy Puszczykowo wie, że region poznański to jeden z najbardziej magicznych miejsc w Polsce: pełen tajemnic, legend i duchów księżniczek i królów.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ
„Przepowiednia mówi, że gdy zamek cesarski w Poznaniu stanie, to Polska z martwych powstanie”.
****
Nóż i przesłanie – Nowe powstanie palestynskie

Znów młodzi ludzie, często dzieci, wychodzą z nożami zabijać Żydów. Te zamachy mogą się wydawać spontanicznymi akcjami samotnych wilków. Tak nie jest, młodzież palestyńska jest ustawicznie szczuta, nienawiść do Żydów jest wpajana w domu, w szkole, w telewizji, w meczecie. Zamordowanie Żyda (żydowskiego dziecka, kobiety, starca) to bilet do raju i gwarancja finansowej nagrody dla rodziny, to również droga do sławy. To nie są samotne wilki, to wilki tresowane do roli mordercy.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.