Uncategorized

Ciekawe artykuy minionego tygodnia zebral Adam Mer

Niemcy: rząd zachęca obywateli do robienia zapasów żywności i wody. Po raz pierwszy od zakończenia zimnej wojny

Rząd Niemiec będzie zachęcał obywateli do robienia zapasów żywności i wody pitnej, które pozwolą im przetrwać co najmniej 10 dni – informuje w niedzielę „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. Gazeta podkreśla, że po raz ostatni takie apele władze kierowały do mieszkańców ponad 20 lat temu.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*****

JAK POPSUĆ ŚWIAT W 25 LAT?

„Zniszczyliśmy, co się dało, teraz spadajmy” – najmodniejsza teza w polityce zagranicznej 2016 roku.
Ameryce w polityce zagranicznej po zimnej wojnie nie udało się właściwie nic, a przemądrzałe elity chcące naprawiać świat, zniszczyły mocarstwową pozycję kraju. Co więcej, dobrymi chęciami liberalnych polityków i ekspertek z Waszyngtonu wybrukowano drogę do sukcesu Chin i przebudzenia Rosji. Prawda, że prowokujące tezy? 
***

„Cichy podbój” Europy przez islam

  • „Islam jest francuską religią, a język francuski jest językiem islamu.” – Tariq Ramadan.
  • W 1989 roku, Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu Paryża, uzasadnił prześladowania Salmana Rushdiego przez ajatollaha Khomeiniego. W ubiegłym roku Boubakeur wezwał do przeistoczenia kościołów w meczety.
  • Calosc KLIKNIJ TUTAJ
  • ******

Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC

Indyjskie siły bezpieczeństwa znowu prowadzą zacięte walki z islamistami na ulicach prowincji Kaszmiru z większością muzułmańską. 9 lipca tłumy zaczęły zbierać się w miastach po zwyczajowych modłach piątkowych, by protestować przeciwko zabiciu poprzedniego dnia przez indyjskie siły bezpieczeństwa znanego terrorysty islamskiego, Burhana Waniego. Protestujący powiewali flagami ISIS i obrzucali policję kamieniami. Zamieszki jak dotąd spowodowały śmierć 49 osób, w tym dwóch policjantów.
*****
POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE
Rząd przyjął prawo, zgodnie z którym za używanie zwrotu „polskie obozy koncetracyjne” będzie groziło do trzech lat więzienia. Polskie obozy koncentracyjne, polskie obozy koncentracyjne, polskie obozy koncentracyjne. Na szczęście używanie tej frazy w celach artystycznych lub naukowych będzie dozwolone, więc mogę pisać o polskich obozach koncentracyjnych, ile ma dusza zapragnie, bo w końcu jestem poetą.
******
... masowe zabójstwo około 20 żydowskich kobiet w sierpniu 1941 roku w Bzurach.
…Do podobnej zbrodni doszło pod niedalekim Szczuczynem. Jej sprawcami było 6 mężczyzn, z których 3 wzięło wcześniej udział w mordzie w Bzurach[1].
Ale to my, i tylko my jesteśmy odpowiedzialni za to- co robimy z tą wiedzą. Czy mamy odwagę zmierzyć się z przeszłością, tą złą, podła, głupią, i żyć uczciwie ?
 
Anna Karolina Kłys  (do swoich rodaków Polaków)
******
Jan Kiepura – śpiewał biednym i bogatym
„Będę śpiewał w salach koncertowych i na taksówce – na ulicy. Biednym i bogatym. Pragnę, byście zachowali mnie w waszych sercach” – pisał Jan Kiepura. Jeden z najpopularniejszych polskich tenorów zmarł 50 lat temu, 15 sierpnia 1966 r. w Harrison koło Nowego Jorku.
***
96. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.
Na przedpolach Warszawy 13-15 sierpnia 1920 r. rozegrała się decydująca batalia wojny polsko-bolszewickiej. Określana„cudem nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o niepodległości Polski i uratowała Europę przed bolszewizmem.
 

**

PLANET PODOBNYCH DO ZIEMI WCIĄŻ PRZYBYWA

Jednym z najważniejszych zadań współczesnej astronomii jest poszukiwanie planet, które nawet w najmniejszym stopniu są podobne do Ziemi. W Układzie Słonecznym nie ma takiej planety, dlatego teleskopy skierowały się na odleglejsze systemy gwiezdne. Ciekawych obiektów wciąż przybywa…

***************
Herosi nowożytnych igrzysk

W chwili otwarcia Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janerio przypominamy naszym Czytelnikom historyczne wyczyny sportowców nowożytnych igrzysk.  

*******
WIELKIE OCZY

Wielkie Oczy są siedzibą gminy położonej na południowo-wschodnim

krańcu powiatu lubaczowskiego w województwie podkarpackim…

Wielkie Oczy to niegdyś miasto, a obecnie wieś położona we wschodniej części Kotliny Sandomierskiej. Jak głosi popularna miejscowa legenda – nazwa miasteczka pochodzi od dwóch, nieistniejących już stawów, pomiędzy którymi leżały pierwotne zabudowania osady…

Ruś Czerwona

Pierwsze ślady osadnictwa słowiańskiego na terenach, na których leżą Wielkie Oczy, pochodzą z V-VII wieku n.e. W roku 981 książę kijowski, Włodzimierz Wielki, przyłączył Ruś Czerwoną do Rusi Kijowskiej…

Osadnictwo żydowskie na Rusi Czerwonej

Pierwsze konkretne i udokumentowane informacje o pobycie Żydów na Rusi Czerwonej pochodzą z drugiej połowy XIV wieku…

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*******

POLSKIE GROBY ŻOŁNIERSKIE W IZRAELU

 
 W czasie II wojny światowej na terenie obecnego Izraela (wówczas była to część brytyjskiego mandatu Ligi Narodów o nazwie Palestyna) nie toczyły się działania zbrojne. Teren ten był jednak bezpośrednim zapleczem walk toczonych w Afryce Północnej przez Brytyjczyków i siły sprzymierzone (w tym i polskie) z wojskami niemieckimi i włoskimi. Było to także miejsce formowania, szkolenia i tranzytu polskich jednostek tworzonych z żołnierzy, którzy po kampanii wrześniowej przedostali się na Zachód, na Bałkany i do Turcji oraz tych żołnierzy i cywilów, którzy po zwolnieniu z więzień, łagrów i zesłania zostali ewakuowani przez Persję i Irak z terenów Związku Sowieckiego.
Strona internetowa  http://2korpus.itgo.com/

 Za stworzenie powyzszej strony jej autor został odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej RP dnia 11.11.2010Srebrnym Medalem Wojska Polskiego

******************

Smutny wywiad z Kazimierzem Kutzem

– Gdybym był młodszy, to dałbym dyla. Nigdy nie przypuszczałem, że dożyję czasów, w których trudno się będzie Polską podniecać. To mój kraj, ale nie ma go za co dziś kochać – mówi w wywiadzie dla „Newsweeka” Kazimierz Kutz, ceniony polski reżyser, były poseł i senator.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****
Dennis Prager – Important Video About Israel
*****

Gwiazdy literatury izraelskiej w Sopocie

 

Rozpoczęła się piąta, jubileuszowa edycja literackiego święta w Sopocie. W tym roku tematem przewodnim festiwalu jest literatura izraelska. Partnerem medialnym wydarzeń jest redakcja „miasteczka Poznań”.

 

Do Sopotu przyjechali najważniejsi przedstawiciele izraelskiej literatury współczesnej, między innymi Etgar Keret, jeden z najbardziej popularnych pisarzy młodego pokolenia, Rutu Modan, ilustratorka i autorka komiksów oraz Dror A. Mishani, mistrz powieści kryminalnej. Polskie premiery będą miały w Sopocie Dorit Rabinyan z książką „Żywopłot” oraz Ela Sidi  z “Czcij ojca swego”.  Etgar Keret  spotka się z czytelnikami oraz weźmie udział w akcji #AskKeret #ZapytajKereta skierowanej do osób, które nie mogą przyjechać do Sopotu, ale chciałyby za pomocą mediów elektronicznych zadać pytanie pisarzowi. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/895325603929709/

 *********
New York City on Madison Ave

We knew it was coming, but NEVER expected it this soon

This is in NYC on Madison Ave – not France, Yemen, Kenya or the Middle East* A Christian Nation cannot put up a Christmas scene of the baby Jesus in a public place, but the Muslims can stop normal traffic every Friday afternoon by worshiping in the streets…. Now in America & Canada. This is Political Correctness gone crazy.. Scary, isn’t it?

Is there a message here????They are claiming America & Canada for Allah. If we don’t wake up soon, we are going to „politically correct” ourselves right out of our own country! It’s time to make some changes people!
PLEASE SEND THIS TO EVERY Canadian & AMERICAN YOU KNOW!!!!

„For evil to flourish, all that is needed is for good people to do nothing.”

Edmund Burke

  ny

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.