Uncategorized

Wizja świata, czyli świętość przerywana

Jest taka organizacja pod intrygującą nazwą „Wizja Świata”. Jest bardzo chrześcijańska, pomaga dzieciom, dostaje pieniądze od rządów, od bogatych przedsiębiorców, od prywatnych ludzi. Niedawno korespondentka  „New York Times” opisała intrygującą historię. Zgubiła się na lotnisku w Sydney i policjant pomógł znaleźć jej drogę do wyjścia. Kiedy po drodze wspomniała mu, że jest korespondentką New York Timesa, pracującą na Bliskim Wschodzie, australijski policjant opowiedział jej, że od 13 lat jest sponsorem dziecka ze wsi na Zachodnim Brzegu. Wysyła co miesiąc 39 dolarów, ale nigdy nie dostał żadnego potwierdzenia od tej rodziny.
Zaintrygowana dziennikarka odszukała wioskę i rodzinę, która przypomniała sobie, że kiedyś pojawił się jakiś fotograf i robił zdjęcia małym dzieciom. Nie mówił po co i byli zdumieni, że ktoś w Australii zna ich nazwisko. Ich syn skończył właśnie 18 lat i nigdy nie dostał żadnych pieniędzy.

Jak czytamy w artykule NYT, wiceprzewodnicząca World Vision, pani Joan Mussa, powiedziała autorce, że  darczyńcy sponsorowali w ubiegłym roku ponad cztery miliony dzieci, dając w sumie 1,2 miliarda dolarów.  W tym roku obejmuje to 40 tysięcy Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu i Gazy.

Niepokojący sygnał przekazany przez dziennikarkę NYT zbiegł się w czasie z informacją o postawieniu w stan oskarżenia dyrektora biura tej chrześcijańskiej organizacji charytatywnej w Gazie, Mohammeda El-Halabi.

Jak donosiła NBC, Mohammed El Halabi został aresztowany przez władze izraelskie 15 czerwca 2016 i jest oskarżony o defraudację. Kierował biurem World Vision w Gazie od 2010 roku i każdego roku przekazywał Hamasowi ponad 7 milionów dolarów. Adwokat pana Halabi twierdzi, że jego klient zaprzecza tym oskarżeniom i zapewnia, że nie jest członkiem Hamasu.

Kierownictwo World Vision poinformowało w specjalnym oświadczeniu, że jest w szoku oraz, że wszystkie programy w Gazie były starannie sprawdzane, by zapewnić, że środki przekazywane są właściwym odbiorcom. Zapewnili również, że będą się przyglądali przedstawionym dowodom i mają nadzieję na uczciwy proces.

Calosc

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.