Uncategorized

O. Tadeusz Rydzyk: “Izrael jest piękny”

Ambasada Izraela w Polsce

Wizyta założyciela i dyrektora rozgłośni radiowej Radio Maryja oraz Telewizji Trwam w Ambasadzie Izraela w Warszawie.
Podczas godzinnej rozmowy z Ambasador Izraela Anną Azari poruszone zostały kwestie budowania dialogu polsko-żydowskiego oraz ochrony pamięci o żydowskich sąsiadach.
rydzykDodatkowo, o. Rydzyk nawiązał do swoich licznych wizyt w Izraelu. Chwaląc izraelską kuchnię, kulturę, krajobrazy i niezwykłe osiągnięcia izraelskich naukowców ksiądz Tadeusz Rydzyk przyznał, że był pod wielkim wrażeniem wielu kultur żyjących pod jednym dachem. “Te wielokulturowość jest piękna, wzbudza szacunek i powoduje wielkie ubogacenie i urozmaicenie izraelskiego społeczeństwa” – dodał.
Ksiądz Rydzyk wręczył Ambasador w prezencie album z otwarcia Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, gdzie znajduje się wyjątkowa Kaplica Pamięci, oddająca cześć Polakom, którzy zostali zamordowani za pomoc udzieloną Żydom w czasie II wojny światowej oraz wystosował zaproszenie do złożenia wizyty w Toruniu.

Kategorie: Uncategorized

6 odpowiedzi »

 1. “Podczas godzinnej rozmowy z Ambasador Izraela Anną Azari poruszone zostały kwestie budowania dialogu polsko-żydowskiego oraz ochrony pamięci o żydowskich sąsiadach.”

  On jest ostatnim, z którym można takie kwestie omawiać. Widocznie rodowici Izraelczycy tego nie rozumieją. Nie przeżyli na własnej skórze antysemityzmu. Już choćby z tego powodu popełniają sporo błędów o ocenie sytuacji, ocenie mającej wpływ na politykę zagraniczną.

 2. Rydzyki już dawno zmuchomorzyły się, nawet sromotnikowo.
  “Kaplica Pamięci, oddająca cześć Polakom, którzy zostali zamordowani za pomoc udzieloną Żydom”.
  Gdyby nie Żydzi, to ci Polacy pozostali przy życiu… Żydzi są winni ich śmierci. Zaiste wielkim humanizmem się chwali – on i jego publika.
  Czy ten zasraniec nie rozumie, że to jeszcze jeden policzek wymierzony w nas?
  Liczą się fakty, a nimi są antysemickie bluzgi i rzygi płynące każdego dnia w eter.
  Uważam, że pani ambasador nie powinna go odwiedzać. Jemu potrzebne są takie kontakty – dla celów politycznych. Rząd izraelski powinien odciąć się od tego rodzaju osobników.

 3. Nie trzeba lubic Tadeusza Rydzyka, ale inicjatywa przednia.
  Gabrys

 4. Byla informacja na stronie ambasady Izraelskiej w Warszawie. Teraz widze ze zniknela.Dziwne

 5. Gdybym to ja miał swój własny kraj, to o. Tadeusz Rydzyk byłby w nim persona non grata.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.