Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Milicje chrześcijańskie w Iraku i Syrii

Postawa tzw. Państwa Islamskiego wobec chrześcijan w Syrii i Iraku, którą można określić mianem eksterminacji i przymusowej islamizacji, spowodowała powstawanie oddziałów samoobrony złożonych z chrześcijan syryjskich, asyryjskich, czy chaldejskich. Milicje te zostały ostatnio zauważone, odgrywają jednakże – wciąż – ograniczoną rolę militarną borykając się z problemami organizacyjnymi i finansowymi  – dla Defence24.pl pisze Marcin Gawęda.

Wiecej TUTAJ

*****

Agonia cudu natury – Morze Martwe

Na północy wysycha, na południu zalewa nadbrzeżne hotele. Reanimacja Jordanu, jedynej rzeki zasilającej Morze Martwe ma zapobiec agonii najniżej położonego akwenu świata.

Wiecej TUTAJ

*******
Inwentaryzacja | Paweł Łoziński
Podczas oczyszczania grobów na Cmentarzu żydowskim w Warszawie odsłaniają się napisy ukazujące imiona, nazwiska i historie leżących tam ludzi
Księgi cmentarza spalono w czasie II wojny światowej. Do odzyskania zostało 200 000 nazwisk.

Wiecej TUTAJ

*****

USA i Rosja “blisko zgody” w sprawie współpracy w Syrii

Prezydent USA Barack Obama powiedział w niedzielę dziennikarzom przed szczytem G20 w Chinach, że USA i Rosja pracują “bez przerwy” i są już blisko uzgodnienia porozumienia w sprawie współpracy w Syrii, lecz kompromis nie został jeszcze osiągnięty.

Wiecej TUTAJ

*****

Pobity profesor UW

– Jest w Polsce grupa ludzi, która słucha języka nienawiści, do której taki język trafia i która widzi, że jest bezkarna. Przecież nie zaatakował mnie żaden członek ONR, to była po prostu ludowa nienawiść, reakcja na coś innego, nieznanego – mówi „Newsweekowi” profesor Jerzy Kochanowski, wykładowca UW pobity w tramwaju za to, że rozmawiał z kolegą po niemiecku.

Wiecej TUTAJ

*******
Uczeń prywatnej placówki St Philip’s College w mieście Alice Springs w Australii przyszedł na imprezę szkolną… w stroju Adolfa Hitlera. Na dodatek został uznany za jednego z najlepiej przepranych uczniów. Sprawę opisuje BBC.

Wiecej TUTAJ

Jak podaje BBC, szkoła przeprosiła obecnych na miejscu Żydów, uczestników studenckiej wymiany.

*****

“Inni” palestynczycy

Wydaje się, jakby społeczność międzynarodowa zapomniała, że Palestyńczyków można znaleźć daleko poza Zachodnim Brzegiem i Strefą Gazy. Ci „inni” Palestyńczycy żyją w krajach takich jak Syria, Jordania i Liban i ich wiele poważnych problemów ewidentnie nie interesuje społeczności międzynarodowej. Tylko Palestyńczycy mieszkający na Zachodnim Brzegu i w Gazie zgarniają uwagę międzynarodową. Dlaczego? Ponieważ nimi właśnie społeczność międzynarodowa posługuje się jako bronią przeciwko Izraelowi.

Wiecej TUTAJ


Ciemna strona Matki Teresy

Matka Teresa z Kalkuty została świętą. Papież Franciszek ogłosił „Misjonarkę Miłosierdzia” świętą w przeddzień 19. rocznicy jej śmierci. Czy słusznie?

Miała na kontach ponad 100 milionów dolarów, a ludziom w jej domach opieki odmawiano leków przeciwbólowych  – przypominamy wywiad Tomasza Stawiszyńskiego.

Wiecej TUTAJ

****

W nocy z czwartku na piątek wystartuje sonda, która zbada obiekt mogący zagrozić Ziemi.

Wiecej TUTAJ

*****

BELLION: PIERWSZA WÓDKA, KTÓRA NIE SZKODZI WĄTROBIE

Czyżby gorzelnikom z firmy Bellion udało się dokonać niemożliwego? Według zapewnień picie ich produktu nie jest szkodliwe dla zdrowia. Przyjrzyjmy się tej sprawie bliżej.

Wiecej TUTAJ

******
Parlament Ukrainy potępił decyzję Sejmu i Senatu RP ws. Wołynia
Parlament Ukrainy potępił w czwartek lipcowe decyzje Senatu i Sejmu RP w sprawie zbrodni wołyńskiej, uznając, że określenie jej mianem ludobójstwa jest „upolitycznianiem historii” i przekreśla osiągnięcia wieloletniego dialogu historycznego na ten temat.

   Wiecej TUTAJ

****************

Tajemnice Smolenska

KLIKNIJ TUTAJ

*****

Shlomo Avineri o historii Polaków i Żydów

Jeśli dzisiaj rząd polski pragnie dokonać rewizji historii, to trzeba również poruszyć takie kwestie, jak bierność polskiego podziemia wobec powstania w getcie warszawskim – pisze izraelski filozof i politolog.

 Wiecej TUTAJ

*****

“Kompromis Katalonii z Hiszpanią ? Za późno”

Kończymy budowę instytucji niepodległego państwa. W przyszłym roku ogłosimy referendum w sprawie niezależnej Katalonii i jej konstytucji – mówi szef katalońskiej służby dyplomatycznej Jordi Sole Jędrzejowi Bieleckiemu.

Wiecej TUTAJ

*****

ROSYJSKA RZEKA “SPŁYNĘŁA KRWIĄ” – CO SIĘ STAŁO ?

W ciągu jednej nocy rzeka Daldykan zmieniła kolor na czerwony. Sprawy nieudałosię jeszcze wyjaśnić, ale zdjęcia przedstawiające ten fenomen już stały się hitem w serwisach społecznościowych.

Wiecej TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.