Uncategorized

PAPIEŻ FRANCISZEK A UPADEK ZACHODU

 

Dennis Prager

Komentarze papieża Franciszka z zeszłego tygodnia ujawniają najważniejszą rzecz, którą trzeba wiedzieć o współczesnym świecie: że najbardziej dynamiczną religią ostatnich stu lat jest lewicowość. Nie chrześcijaństwo, nie islam, ale lewicowość.

Lewicowość przejęła wiodące instytucje edukacyjne, świat mediów i popularnej na świecie rozrywki, oraz wywarła wpływ na chrześcijaństwo (i judaizm) znacznie bardziej, niż chrześcijaństwo – lub judaizm – wpłynęły na cokolwiek.

W dniu 26 lipca dwaj muzułmanie poderżnęli gardło osiemdziesięciopięcioletniemu francuskiemu księdzu katolickiemu, Jacques’owi Hamelowi, podczas gdy odprawiał on mszę w swoim kościele.

Pięć dni później, w czasie lotu do Rzymu ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Franciszek uczestniczył w konferencji prasowej. Został zapytany o francuskiego księdza i islam przez Antoine-Marie Izoarda, dziennikarza z I.Media, francuskiej katolickiej agencji prasowej. Izoard powiedział:

“Katolicy są w stanie szoku – i to nie tylko we Francji – po barbarzyńskim zabójstwie księdza Jacquesa Hamela w jego kościele, podczas podczas odprawiania Mszy Świętej… Przed czterema dniami, powiedziałeś nam, Ojcze Święty, po raz kolejny, że wszystkie religie chcą pokoju.. Ale ten kapłan został zabity wyraźnie w imię islamu. Więc mam dwa krótkie pytania. Gdy mówisz o tych aktach przemocy, dlaczego zawsze mówisz o terrorystach, ale nie z islamie? … I kolejne … jakie konkretne inicjatywy można uruchomić albo może sugerować, w celu zwalczania przemocy islamskiej? ”

Franciszek odpowiedział:

Nie lubię mówić o przemocy islamskiej, ponieważ każdego dnia, gdy otwieram gazety, widzę akty przemocy, tutaj we Włoszech: ktoś zabija swoją dziewczynę, ktoś inny swoją teściową … i ci brutalni ludzie są ochrzczonymi katolikami! Istnieją brutalni katolicy … Gdybym mówił o przemocy islamskiej, musiałbym też mówić o przemocy katolickiej“.

Głowa Kościoła Rzymsko-katolickiego, pytana o islamski terror i o podcięcie gardła rzymskiego katolickiego księdza przez terrorystów islamskich, odpowiada, że istnieje także terror katolicki – że człowiek ochrzczony jako katolik, który “zabija swoją dziewczynę” jest moralnym i religijnym odpowiednikiem muzułmanów, którzy angażują się w masowe morderstwa w imię islamu.

Jak można porównać:

  • osobę, której zdarzyło się być ochrzczonym katolikiem jako dziecko, a która może nie mieć katolickiej tożsamości jako osoba dorosła – z osobą dorosłą, która afirmuje swoją tożsamość religijną?
  • zabójstwo dziewczyny (najprawdopodobniej zabójstwo w afekcie) z rytualnym zamordowaniem katolickiego księdza, ponieważ był księdzem?

  • indywidualne morderstwa, które nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek ideologią, z masowymi morderstwami popełnionymi w imię ideologii?

Papież Franciszek następnie dodał:

Terroryzm jest wszędzie! … Terroryzm … nasila się, gdy nie ma innej opcji, gdy globalna gospodarka koncentruje się na bogu pieniądza, a nie osoby ludzkiej, mężczyzn i kobiet. To jest już pierwsza forma terroryzmu. Zostajecie wypędzeni z cudu stworzenia, mężczyźni i kobiety, i zastąpieni pieniądzem. Jest to podstawowy akt terroryzmu przeciwko całej ludzkości. Powinniśmy myśleć o tym.

Terroryzm wzrasta “gdy nie ma innej opcji”?

Przekonanie, że islamski terroryzm jest desperackim działaniem wynikającym z ubóstwa, jest powszechne na lewicy. Jednak jest ono fałszywe. Większość islamskich terrorystów pochodzi z klasy średniej lub wyższej. Na przykład, w ostatnim przypadku terrorystów w Bangladeszu, prawie każdy z nich pochodził z grupy najbogatszych rodzin w tym kraju. A jak powszechnie wiadomo, większość porywaczy uczestniczących w ataku na World Trade Center (11 września 2001 roku) pochodziła z rodzin klasy średniej i wyższej klasy średniej.

Islamski terroryzm nie wywodzi się z ekonomii; wywodzi się z jego teologii.

Terroryzm nasila się “gdy globalna gospodarka koncentruje się na bogu pieniędza”?

Pogoń za pieniędzmi i terror nie mają nic wspólnego ze sobą. Terroryzm rozwija się tylko wtedy, gdy jakaś ideologia go głosi. To stwierdzenie dostarcza jedynie usprawiedliwienia dla islamskiego terroru, obwiniając “globalną gospodarkę” i “boga pieniądza”, zamiast terrorystów i ich boga śmierci.

A “pierwszą formą terroryzmu” jest sytuacja, gdy “globalna gospodarka koncentruje się na bogu pieniądza”?

Jest złem, gdy pieniądz staje się bogiem, ale nie ma porównania między “bogiem pieniądza” a okropnościami islamskiego terroru. Jazydzkie kobiety nie były zbiorowo zgwałcone i spalone żywcem ze powodu “światowej gospodarki” i jej “boga pieniądza.”

Jedynym wytłumaczeniem tych wypowiedzi jest fakt, że Franciszek odziedziczył swoją teologię z katolicyzmu, ale – w odróżnieniu od swego bezpośredniego poprzednika Benedykta XVI – swoje moralne poglądy na świat odziedziczył z lewicowości.

Charakterystyczna dla Zachodu kombinacja moralności judeochrześcijańskiej i liberalizmu politycznego – z jej doktryną odpowiedzialności moralnej, moralnych absolutów, sprzeciwiania się złu i wolności politycznej oraz społecznej – stworzyła najbardziej moralne społeczeństwa w historii świata.

Papież Kościoła rzymskokatolickiego powinien być jej największym zwolennikiem. Ale ze względu na lewicowość, nie jest.

http://www.fzp.net.pl/opinie/papiez-franciszek-upadek-zachodu

 

Tłum. PJ

pawel Jedrzejewski

http://www.dennisprager.com/pope-francis-and-the-decline-of-the-west/

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.