Uncategorized

Stefan Michnik, czyli “bezwiedne narzędzie terroru”.

Przyslala Rimma Kaul

 

Kim jest brat Adama Michnika, o którym lubi przypominać prawica?

“Proszę pozdrowić brata” – to jedno zdanie rzucone w stronę Adama Michnika stało się hasłem dnia. Niektóre media zachwycają się, pisząc o odwadze pytającego i wściekłości malującej się na twarzy redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej”, który wyzwał mężczyznę od chamów. Ale o co właściwie chodzi?
Zdanie dotyczyło innego Michnika, Stefana. Przyrodni brat Adama był w okresie komunizmu sędzią i jest oskarżany o zbrodnie stalinowskie. Na sumieniu ma mieć udział w procesach i skazywaniu przedwojennych oficerów Wojska Polskiego. Po 1956 roku część z osądzanych przez Michnika ofiar zrehabilitowano.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Adam Michnik po swojej karierze w ogole stal sie bardzo arogancki!Podobnie jak Helena łUczy z domu Chaber, niegdys moja najlepsza przyjaciolka, ktorej bardzo duzo pomagalam po mojej emigracji w 1968 roku. Gdyby nie ja, to nie moglaby pojechac na swoje stypendium do Stanford University w Kalifornii, bo nie miala pieniedzy na bilet lotniczy z Warszawy. Dalam jej tez forse na zakup mieszkania w Warszawie, gdy sprzedawano mieszkania komunalne za smieszne ceny. Viki Korb

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.