Stefan Michnik, czyli „bezwiedne narzędzie terroru”.

Przyslala Rimma Kaul

 

Kim jest brat Adama Michnika, o którym lubi przypominać prawica?

„Proszę pozdrowić brata” – to jedno zdanie rzucone w stronę Adama Michnika stało się hasłem dnia. Niektóre media zachwycają się, pisząc o odwadze pytającego i wściekłości malującej się na twarzy redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, który wyzwał mężczyznę od chamów. Ale o co właściwie chodzi?
Zdanie dotyczyło innego Michnika, Stefana. Przyrodni brat Adama był w okresie komunizmu sędzią i jest oskarżany o zbrodnie stalinowskie. Na sumieniu ma mieć udział w procesach i skazywaniu przedwojennych oficerów Wojska Polskiego. Po 1956 roku część z osądzanych przez Michnika ofiar zrehabilitowano.

Wiecej TUTAJ

One Response to “Stefan Michnik, czyli „bezwiedne narzędzie terroru”.”

  1. Viktoria Korb 02/11/2016 at 19:45

    Adam Michnik po swojej karierze w ogole stal sie bardzo arogancki!Podobnie jak Helena łUczy z domu Chaber, niegdys moja najlepsza przyjaciolka, ktorej bardzo duzo pomagalam po mojej emigracji w 1968 roku. Gdyby nie ja, to nie moglaby pojechac na swoje stypendium do Stanford University w Kalifornii, bo nie miala pieniedzy na bilet lotniczy z Warszawy. Dalam jej tez forse na zakup mieszkania w Warszawie, gdy sprzedawano mieszkania komunalne za smieszne ceny. Viki Korb

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: