Uncategorized

Przedstawiciele izraelskich religii w Polsce

Nigdy więcej zagłady – to główny motyw międzyreligijnej debaty z udziałem przedstawicieli judaizmu, islamu i religii chrześcijańskich, działających na terenie Izraela. Spotkanie odbyło się w poniedziałek w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

W spotkaniu zorganizowanym przez MSW Izraela uczestniczą członkowie Rady Przewodniczących Wspólnot Religijnych w Izraelu. W poprzednich latach podobne wydarzenia miały miejsce w Izraelu, Paryżu, Watykanie, Asyżu. W tym roku wybór padł na Polskę, gdzie hasłem spotkania jest “Akceptacja innego – edukacja przyszłych pokoleń”.

Organizatorzy podkreślają, że spotkanie w Polsce, gdzie delegacja oprócz Warszawy odwiedzi też Kraków oraz były niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau ma przypomnieć, że “za wszelką cenę nie wolno dopuścić do powtórzenia tej strasznej, okropnej zagłady Holocaust, Shoah, która wydarzyła się tutaj, na tej ziemi siedemdziesiąt kilka lat temu”.

“To jest główne przesłanie – nie dopuścić do wybuchu kolejnej fali nienawiści” – mówił rzecznik ambasady Izraela w Warszawie, Michał Sobelman.

Dyrektor departamentu ds. religii w MSW Izraela Yaacov Salamee dodał, że “kiedy przywódcy społeczności religijnych w Izraelu zobaczą te wszystkie tragedie, te wszystkie nieszczęścia, które tutaj przeżył naród żydowski, to musi to na nich wpłynąć i mieć konsekwencje dla ich społeczności na Bliskim Wschodzie, w Izraelu”.

 

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.