Uncategorized

Michał Piróg: Nastały ciężkie czasy. Wrogie jest wszystko, co niezgodne z określoną wizją świata

Przyslala Rimma Kaul

Kiedys sie mowilo “nie dosc,ze czarny to jeszcze Zyd”….a dzis w tej super-anty-tolerancyjnej Polsce trudno byc I “nowo-odkrytym” Zydem I “wychodzacym z szafy” gejem…

 


“Żyjemy w państwie demokratycznym, świeckim i mamy prawo decydować o sobie. Tymczasem prawo, które próbują teraz wprowadzić politycy, jest prawem kościelnym. A przecież Polacy to naród bardzo różny, mamy różne przekonania, wierzymy w różne rzeczy. Nie możemy wszyscy podlegać prawu religijnemu” – powiedział w rozmowie z dziennik.pl Michał Piróg. Z popularnym tancerzem rozmawialiśmy przy okazji premiery jego książki “Wszystko jest po coś”.

Anna Sobańda: Gdyby w szeregach PiS był polityk o homoseksualnej orientacji, radziłbyś mu ujawnienie się?

pirogMichał Piróg: Absolutnie nie, ponieważ ja nikomu nie chcę doradzać, co ma robić. Ja po prostu mówię o sobie i pokazuję, jakie konsekwencje miały decyzje, które podjąłem.
Wydaje mi się jednak, że to jest trochę jak miłość do Jezusa i Szatana w tym samym momencie. Teoretycznie może istnieć, ale jest sprzeczna i ryzykowna.

Pytam o to, ponieważ wydaje mi się, że tobie łatwo mówić o byciu sobą i sięganiu po marzenia, gdyż miałeś dużo szczęścia. Środowisko artystyczne, w którym się obracasz, jest tolerancyjne, otaczali cię ludzie, którzy cię akceptowali

To ja się nimi otoczyłem

Ale rodziny sobie nie wybrałeś, a nie wszyscy rodzice są tak otwarci i tolerancyjni jak twoi

W mojej rodzinie też nie było tak, że wszyscy przyklaskiwali, oczekiwania były różne. Kiedy powiedziałem, że jestem gejem, nie wszyscy z ulgą krzyknęli: to wspaniale!
Wydaje mi się, że tak jak rodzice nas wychowują, tak my ich trochę również. Jeśli nie pozwolimy im ulepić się na ich modłę, to dojrzewają do tego, żeby być naszymi rodzicami i akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy.

Myślisz, że gdyby Krystyna Pawłowicz miała dziecko, które okazałoby się homoseksualistą, dojrzałaby do tego, by je zaakceptować, a nie wysyłać na leczenie?

Trudno mi odpowiedzieć, ponieważ ja w swojej książce piszę o ludziach, a ty pytasz mnie o aktorów. W polityce mamy aktorów, my nigdy nie wiemy, co oni naprawdę myślą, ponieważ myślą to, za co im płacą. To jest odgrywanie roli. Tak się składa, że znam osobę, która z Krystyną Pawłowicz studiowała. To podobno była cudowna dziewczyna, mega wyluzowana imprezowiczka. Coś się jednak wydarzyło w jej życiu, że przyjęła taką rolę w teatrze w którym gra. Jaka jest naprawdę, nie wiemy. Spotykałem się z wieloma politykami, którzy oficjalnie wygłaszają poglądy prezentowane przez swoją partię, a za kulisami mówią zupełnie coś innego. Rozmawiajmy o ludziach, a nie o aktorach.

Rozmawiajmy więc o ludziach – Natalia Przybysz zrobiła coming out i została zlinczowana. Z tym byciem sobą nie jest chyba więc tak łatwo

Ale przez kogo została zlinczowana? Przez osoby, które nie mają nic lepszego do roboty niż pisanie negatywnych komentarzy w Internecie.

Krytykowało ją też wiele kobiet, które brały udział w “czarnych marszach”. Uznały, że nie o taki wybór walczyły

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.