Ciekawe artykuly

Teatr Żydowski w Warszawie wraca ze „Skrzypkiem na dachu”

W listopadzie Teatr Żydowski nareszcie wraca ze swoim kultowym musicalem „Skrzypek na dachu”. Przedstawienia wystawiane będą gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa w dniach 25, 26, 27 listopada oraz 6 i 7 grudnia. Zespół aktorski gorąco zaprasza wszystkich widzów na spektakle, obiecując niezapomniane wrażenia.

„Skrzypek na dachu” w reżyserii Jana Szurmieja to największy hit Teatru Żydowskiego z Warszawy. Autorem powieści, na podstawie której powstało libretto musicalu, jest Szolem Alejchem – klasyk literatury jidysz. W 2016 roku roku mija 100. rocznica jego śmierci i jesienne pokazy organizowane są w celu uczczenia jego pamięci. Przedstawienia były zaplanowane już w czerwcu 2016, jednak ze względu na problemy z siedzibą, odbyły się w formie happeningu na Placu Grzybowskim. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach i zostało nazwane „Skrzypkiem na Placu”. Dzięki przyjaznym instytucjom, które ugościły Teatr, publiczność będzie miała okazję znów zobaczyć musical. W pełnej formie wystawiany był ponad rok temu, w październiku 2015 roku, więc zdecydowanie warto się wybrać.

Bądźcie z nami tak tłumnie, jak byliście w czerwcu na Placu Grzybowskim, kiedy zmuszeni byliśmy opuścić naszą Anatewkę. Dziękujemy Wam za wsparcie i pamięć i zapraszamy na najbliższe pokazy. Nie zawiedziemy Was, bo to dla Was i dzięki Wam gramy

  • zaapelowała dyrektor teatru Gołda Tencer.

http://niezalezna.pl/88947-teatr-zydowski-w-warszawie-wraca-ze-skrzypkiem-na-dachu

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.