Ciekawe artykuly

Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom

Tarek Baddar, kuwejcki pisarz i producent filmowy w Nawras Media, opublikował artykuł, w którym krytykuje kaznodziejów, którzy podżegają do nienawiści do Żydów w meczetach i rozwodzą się o ich podrzędności i nikczemności, ignorując czyny tyrańskich muzułmanów w historii, takich jak przywódcy arabscy lub członkowie ISIS. Zdaniem Baddara ci kaznodzieje nauczają poddaństwa i bierności. Dodał, że nawet gdyby Izrael został wymazany z mapy, muzułmanie nadal walczyliby wzajem ze sobą.

Kręcenie filmu zaczęło się w zeszły piątek około 10 i do czasu wieczornych modłów piątkowych zrobiliśmy połowę pracy… Moi koledzy i ja poszliśmy do najbliższego meczetu… Siedziałem tam przez pół godziny i słuchałem kazania, które zaczynało się od starożytności. Większość kazania [była poświęcona] ostrzeżeniom przed Żydami – przed ich nikczemnością, oszustwem, podstępnością, zacofaniem i podrzędnością. [Twierdzono], że świat znajduje się w obecnym stanie z powodu Żydów – że Żydzi niewątpliwie odgrywają rolę we wszystkich wojnach i katastrofach, dużych i małych, i że Żydzi stoją za każdym występkiem, także morderstwem oraz za każdym czynem zepsucia. Naturalnie, kazanie zakończyło się [słowami]: „O Allahu, otocz chwałą islam i muzułmanów”.

Wyszedłem z kazania w złym nastroju i żeby się go pozbyć, muszę rozprawić się z ta kwestią:

Szejk zapomniał, że moja religia – i jego – pozwala na małżeństwo z Żydówką, co znaczy, że Żydówka może być żoną, ciotką ze strony matki, ciotką ze strony ojca i matką. Jak wielu Żydów żyje w Jemenie, Iraku i Maroku? Jak miło być w twoim meczecie, podczas gdy moja żydowska matka siedzi w domu i słyszy jak mówię „amen”, kiedy ją przeklinasz.

Szejk zapomniał, że w tym żałosnym kazaniu, jakie wygłasza z ambony, przez dziesięciolecia wzywał „O Allahu, otocz chwałą islam i muzułmanów”, ale bezskutecznie. Nigdy nie zapytał siebie, dlaczego [ta chwała nigdy nie spełnia się], bo ma jasną odpowiedź. Bo Żydzi zabrali wszystko, co kiedykolwiek mieliśmy.

Szejk zapomniał, że Kaddafi, Saddam, Mubarak i Baszar Al-Assad… i grupa [przywódców], którzy ich zastąpili, jak również Jazyd, Dżamal Pasza, Abu Muslim Al-Churasani, Al-Hadżadż [1] i im podobni z historii – [wszyscy] byli muzułmańskimi tyranami, krwiopijcami i zbrodniarzami.

Szejk zapomniał, że tysiące nikczemnych, okrutnych muzułmanów założyło i kieruje organizacją o nazwie “Państwo Islamskie” i dołączyło do niej, i że eksportują oni do świata modele niewyobrażalnych morderstw, nadużyć i fachowej eksterminacji.

Szejk zapomniał, że największą uwodzicielską piosenkarką Arabów jest muzułmanka [przypuszczalnie chodzi o Haifę Wehbe], że właścicielami kanałów z programami tańca i uwodzicielstwa są muzułmanie, że pornograficzne witryny, czaty i aplikacje były zrobione i są kierowane przez muzułmanów.

Szejk zapomniał, że ludzie zawiadujący torturami w naszym kraju są muzułmanami.

I, być może, szejk nie wie, że 'Abdallah bin Saba, Żyd, jest postacią fikcyjną [2], choć z pewnością odpowiada on jego wyobrażeniu typowego Żyda.

Jak mogą ludzie pozwalać sobie na stawanie na ambonie i wygłaszanie kazań przez wiele lat, używając tych samych wyrażeń, opowieści i cytatów… Najlepsi spośród nich uczą się na pamięć swoich kazań i uczą swoich wiernych zapamiętywać je przez recytację. Najgorsi spośród nich noszą notatki i jeśli je zgubią „to kazanie przepadło”. Jedni i drudzy zarabiają na życie wykonując te pracę…

Są liczne dowody religijne, cytaty lub czyny, o których mogę pomyśleć, żeby spierać się z kaznodzieją, przerwać mu lub poprawić go, ale poprzestałem na marszczeniu czoła i szybkim opuszczeniu meczetu po modlitwie. [Chyba jestem albo] bardzo leniwy, albo po prostu tchórzem…

Proroctwa dotyczące końca Żydów (lub Izraela) są uspokajającymi proroctwami, które nauczają poddaństwa, tak samo jak okrzyk: “O Allahu, zniszcz ciemiężców rękami [innych] ciemiężców i zbaw nas nienaruszonych spomiędzy nich”. To prawda, świat jest czasami dobry, a czasami zły, czasami w górze, a czasami w dole – [podczas gdy] my, muzułmanie, siedzimy na naszych krzesłach i czekamy, by wszystko uspokoiło się, żebyśmy mogli zabrać to wszystko. [Ale nawet jeśli] Izrael zniknie, wrócimy do naszego chwalebnego starego obyczaju: walki wzajem ze sobą oczywiście…” [3]

Przypisy:

[1] Wymienia szereg historycznych władców muzułmańskich, którzy znani byli ze swego okrucieństwa. Jazid bin Mu’awija ibn Abu Sufjan znany jako Jazid I (647 – 683) był drugim kalifem Umajjadów; Dżamal Pasza (1872-1922) był władcą osmańskim, który odegrał rolę w ludobójstwie Ormian; Abu Muslim Al-Churasani (c718 – 755 CE) był generałem Abbasydów, który pomógł obalić dynastię Umajjadów; i Al-Hadżadż ibn Jusuf Al-Thakafi (661 – 714) był gubernatorem Iraku w Kalifacie Umajjadów.
[2] Według niektórych relacji 'Abdallah bin Saba był żydowskim konwertytą na islam, który został uczniem czwartego Kalifa, 'Alego bin Abu Taliba, którego uważał za bóstwo i dlatego podżegał przeciwko trzeciemu Kalifowi, 'Osmanowi bin 'Affanowi, doprowadzając do jego zamordowania. Niektórzy uważają, że bin Saba był postacią historyczną i przypisują mu założenie wiary szyickiej, podczas gdy inni twierdzą, że jest to postać legendarna, wymyślona przez wrogów szyitów..
[3] Huffpostarabi.com, 24 maja 2016.

http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP664716

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.