Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


 Jak Rosja ocenia „dobrą zmianę” ?
Czy po objęciu władzy przez PiS Rosja wreszcie trafiła na bezkompromisowego i stanowczego przeciwnika w regionie? Czy wypowiedzi ministra Macierewicza o Smoleńsku i nacisk na zwrot wraku tupolewa złoszczą Putina? A może przeciwnie – Warszawa i Moskwa znalazły w sobie sojusznika?
 
W momencie, w którym Polska zażądała od Ukrainy uznania rzezi na Wołyniu za ludobójstwo, na Kremlu wystrzeliły szampany: oto pojawił się nowy sojusznik w walce z tzw. „faszystami”.
Calosc TUTAJ

Pomnik „Węgierskiego chłopca” odsłonięto w piątek na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Rzeźba z brązu jest symbolem wdzięczności mieszkańców budapesztańskiej dzielnicy Csepel za pomoc udzieloną przez szczecinian w 1956 r.

Caloscc TUTAJ
 


 

Nasze przesłanie brzmi: „nie” i „nie”

 

W zeszłym miesiącu prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoud Abbas, ujawnił ultimatum wobec jakiegokolwiek wznowienia procesu pokojowego z Izraelem.

„Mam 81 lat i nie zamierzam zakończyć życia słabnąc, czyniąc ustępstwa lub zdradzając”.

Tak butnie oświadczył Abbas na wiecu w Ramallah, który zwołano dla uczczenia jego poprzednika, Jasera Arafata.

Abbas zwrócił się w następujący sposób do setek Palestyńczyków, którzy zebrali się w Ramallah, żeby upamiętnić Arafata: „Nie mam najmniejszego zamiaru przejść do historii jako przywódca, który poszedł na kompromis z Izraelem”.

Podobnie jak Arafat, Abbas woli umrzeć nieprzejednany niż osiągnąć pokojowe porozumienie z Izraelem.

Calosc TUTAJ

 


75 lat temu rozpoczął działalność KL Kulmhof, pierwszy niemiecki obóz zagłady na ziemiach polskich

 

8 grudnia 1941 r. w Chełmnie nad Nerem Niemcy zamordowali za pomocą spalin samochodowych ok. 700 Żydów, przybyłych dzień wcześniej z pobliskiego Koła. Wydarzenie to rozpoczęło działalność pierwszego niemieckiego obozu zagłady na okupowanych ziemiach polskich – KL Kulmhof.
Calosc TUTAJ

Marsz Wzajemnego Szacunku 2016

Dwa dni po Marszu Wzajemnego Szacunku ksiądz Jacek Międlar podczas „Marszu Patriotów” krzyczał na wrocławskim Rynku:

„Zadaję teraz pytanie, gdzie jest Rafał Dutkiewicz?! Gdzie jest prezydent Wrocławia, gdzie jest ten, który miał nam służyć! Skoro uważa się za Polaka, to powinien być z nami, dziękować Bogu i świętować niepodległość! Ale ma siłę, żeby dwa dni temu iść w żydowskim Marszu Wzajemnego Szacunku od synagogi do synagogi. Czy to jest Polak? O jaki im chodzi szacunek? Czy szacunek tylko dla Żydów, dla terrorystów? O jaki szacunek chodzi? Tak samo, Moi Drodzy, czy to przypadek, że Mark Zuckerberg, szef Facebooka, jest Żydem i kasuje patriotyczne, katolickie i narodowe profile?…”

Calosc TUTAJ

Czy Putin wybiera liderów Zachodu?

„Czy Putin mianuje władców?”, pytał w jednym z artykułów francuski dziennik „Libération”. Pytanie to nie dotyczyło państw byłego ZSRR, lecz szeroko rozumianych państw Zachodu, a autorka tekstu pokazywała skalę wpływu prezydenta Rosji na politykę europejską i amerykańską. Do wielkich sukcesów Kremla zaliczone zostały m.in. zwycięstwo Donalda Trumpa, Brexit oraz przegrana sił proeuropejskich w wyborach prezydenckich w Bułgarii i Mołdawii.Calosc TUTAJ


Kłopoty Włochów po referendum.
Przegrane referendum i zapowiedź dymisji rządu Matteo Renziego zwiększają niepewność co do losu włoskich banków.
 Kredyty, które banki z Włoch mogą spisać na straty, mają wartość aż 360 mld euro i stanowią około jednej trzeciej złych kredytów w całej strefie euro.

Calosc TUTAJ

 


Miesiąc islamu i wielokulturowości w Niemczech

Mieszkańcy Essen narzekali, że policja często odmawia reagowania na wezwania o pomoc i błagali urzędników miejskich, aby w mieście przywrócono porządek. Jeden z mieszkańców powiedział: „Urodziłem się tutaj, a teraz już nie czuję się bezpiecznie.” Urzędnicy miejscy stanowczo odrzucili skargi.

Calosc TUTAJ


Europę czekają wstrząsy i turbulencje
W Austrii wygrał zdrowy rozsądek, we Włoszech gniew. To zapowiedź turbulencji i wstrząsów, które czekają Europę w 2017 roku. Jeśli UE je przetrwa, będzie mocniejsza. Zapnijmy więc pasy.

Calosc TUTAJ


 

Życzenia dla Rydzyka na 25 lat RM

Z okazji 25-lecia Radia Maryja życzę Tadeuszowi Rydzykowi i jego „Rodzinie Radia Maryja”, na czele z rządem RP i prezydentem Dudą:

  1. Bojaźni Bożej – bo jeśli istnieje jakiś Bóg, choć trochę podobny do tego, o którym mowa jest w Biblii, nie pozostawi on bez kary ani Waszej pychy, ani pogardy, ani nienawiści. Nawróćcie się i ukorzcie przed swym Bogiem, bo w Biblii napisano, że jest straszny i mściwy dla tych, którzy kalają Imię Jego….

 

…6. Opamiętania! To słowo adresuję do polskiego rządu, który wraz z prezydentem okazuje bezprzykładny, pozbawiony resztek dumy serwilizm wobec domniemanej potęgi pseudokatolickiego bonzy. Jakiż to wstyd, jaka żenada widzieć rząd dużego i dumnego kraju europejskiego, jak co rusz czołga się w prochu z worem pieniędzy do stóp podrzędnego guru, który nawet jednego zdania po polsku sklecić nie umie i na kilometr cuchnie hucpą….

Calosc TUTAJ


Dobiegają końca prace konserwatorskie Panoramy Racławickiej

Dobiegają końca prace konserwatorskiej płótna i tzw. sztucznego terenu Panoramy Racławickiej, eksponowanej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Od wtorku zwiedzający ponownie będą mogli oglądać dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

 Calosc TUTAJ

 

Władze Białegostoku planują cykl wydarzeń na 100. rocznicę Zamenhofa

Spektakl, festiwal muzyczny, mural oraz tomik poezji Wiesława Kazaneckiego – wszystko w języku esperanto – upamiętnią przyszłoroczną 100. rocznicę śmierci twórcy tego języka Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Władze miasta chcą też ogłosić jego rok.

Calosc TUTAJ


Muzeum Auschwitz: „Czas” tematem rocznicy wyzwolenia obozu

Głównym tematem 72. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, przypadającej 27 stycznia, będzie „czas”. Jego symbolem, eksponowanym podczas uroczystości, będzie zegarek odnaleziony podczas prac archeologicznych – podało w poniedziałek Muzeum Auschwitz.

   Calosc Tutaj

 


 

Oto, jak wyglądał seks prastarych Słowian .

Trwają prace nad nowym podręcznikiem do edukacji seksualnej. Wszystko wskazuje na to, że konsultantami będą konserwatyści w rodzaju prof. Urszuli Dudziak, która chciałaby naukę oprzeć wyłącznie na wierze katolickiej. Zanim do tego dojdzie, przypominamy, że Słowianie nie zawsze traktowali seks jak zabobon…

Calosc TUTAJ

One Response to “Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer”

  1. Bo to ma sie otworzyc w niedzile. guziki siedza za blisko siebie i stad pomylka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: