Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


 Jak Rosja ocenia „dobrą zmianę” ?
Czy po objęciu władzy przez PiS Rosja wreszcie trafiła na bezkompromisowego i stanowczego przeciwnika w regionie? Czy wypowiedzi ministra Macierewicza o Smoleńsku i nacisk na zwrot wraku tupolewa złoszczą Putina? A może przeciwnie – Warszawa i Moskwa znalazły w sobie sojusznika?
 
W momencie, w którym Polska zażądała od Ukrainy uznania rzezi na Wołyniu za ludobójstwo, na Kremlu wystrzeliły szampany: oto pojawił się nowy sojusznik w walce z tzw. „faszystami”.
Calosc TUTAJ

Pomnik „Węgierskiego chłopca” odsłonięto w piątek na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Rzeźba z brązu jest symbolem wdzięczności mieszkańców budapesztańskiej dzielnicy Csepel za pomoc udzieloną przez szczecinian w 1956 r.

Caloscc TUTAJ
 


 

Nasze przesłanie brzmi: „nie” i „nie”

 

W zeszłym miesiącu prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoud Abbas, ujawnił ultimatum wobec jakiegokolwiek wznowienia procesu pokojowego z Izraelem.

„Mam 81 lat i nie zamierzam zakończyć życia słabnąc, czyniąc ustępstwa lub zdradzając”.

Tak butnie oświadczył Abbas na wiecu w Ramallah, który zwołano dla uczczenia jego poprzednika, Jasera Arafata.

Abbas zwrócił się w następujący sposób do setek Palestyńczyków, którzy zebrali się w Ramallah, żeby upamiętnić Arafata: „Nie mam najmniejszego zamiaru przejść do historii jako przywódca, który poszedł na kompromis z Izraelem”.

Podobnie jak Arafat, Abbas woli umrzeć nieprzejednany niż osiągnąć pokojowe porozumienie z Izraelem.

Calosc TUTAJ

 


75 lat temu rozpoczął działalność KL Kulmhof, pierwszy niemiecki obóz zagłady na ziemiach polskich

 

8 grudnia 1941 r. w Chełmnie nad Nerem Niemcy zamordowali za pomocą spalin samochodowych ok. 700 Żydów, przybyłych dzień wcześniej z pobliskiego Koła. Wydarzenie to rozpoczęło działalność pierwszego niemieckiego obozu zagłady na okupowanych ziemiach polskich – KL Kulmhof.
Calosc TUTAJ

Marsz Wzajemnego Szacunku 2016

Dwa dni po Marszu Wzajemnego Szacunku ksiądz Jacek Międlar podczas „Marszu Patriotów” krzyczał na wrocławskim Rynku:

„Zadaję teraz pytanie, gdzie jest Rafał Dutkiewicz?! Gdzie jest prezydent Wrocławia, gdzie jest ten, który miał nam służyć! Skoro uważa się za Polaka, to powinien być z nami, dziękować Bogu i świętować niepodległość! Ale ma siłę, żeby dwa dni temu iść w żydowskim Marszu Wzajemnego Szacunku od synagogi do synagogi. Czy to jest Polak? O jaki im chodzi szacunek? Czy szacunek tylko dla Żydów, dla terrorystów? O jaki szacunek chodzi? Tak samo, Moi Drodzy, czy to przypadek, że Mark Zuckerberg, szef Facebooka, jest Żydem i kasuje patriotyczne, katolickie i narodowe profile?…”

Calosc TUTAJ

Czy Putin wybiera liderów Zachodu?

„Czy Putin mianuje władców?”, pytał w jednym z artykułów francuski dziennik „Libération”. Pytanie to nie dotyczyło państw byłego ZSRR, lecz szeroko rozumianych państw Zachodu, a autorka tekstu pokazywała skalę wpływu prezydenta Rosji na politykę europejską i amerykańską. Do wielkich sukcesów Kremla zaliczone zostały m.in. zwycięstwo Donalda Trumpa, Brexit oraz przegrana sił proeuropejskich w wyborach prezydenckich w Bułgarii i Mołdawii.Calosc TUTAJ


Kłopoty Włochów po referendum.
Przegrane referendum i zapowiedź dymisji rządu Matteo Renziego zwiększają niepewność co do losu włoskich banków.
 Kredyty, które banki z Włoch mogą spisać na straty, mają wartość aż 360 mld euro i stanowią około jednej trzeciej złych kredytów w całej strefie euro.

Calosc TUTAJ

 


Miesiąc islamu i wielokulturowości w Niemczech

Mieszkańcy Essen narzekali, że policja często odmawia reagowania na wezwania o pomoc i błagali urzędników miejskich, aby w mieście przywrócono porządek. Jeden z mieszkańców powiedział: „Urodziłem się tutaj, a teraz już nie czuję się bezpiecznie.” Urzędnicy miejscy stanowczo odrzucili skargi.

Calosc TUTAJ


Europę czekają wstrząsy i turbulencje
W Austrii wygrał zdrowy rozsądek, we Włoszech gniew. To zapowiedź turbulencji i wstrząsów, które czekają Europę w 2017 roku. Jeśli UE je przetrwa, będzie mocniejsza. Zapnijmy więc pasy.

Calosc TUTAJ


 

Życzenia dla Rydzyka na 25 lat RM

Z okazji 25-lecia Radia Maryja życzę Tadeuszowi Rydzykowi i jego „Rodzinie Radia Maryja”, na czele z rządem RP i prezydentem Dudą:

  1. Bojaźni Bożej – bo jeśli istnieje jakiś Bóg, choć trochę podobny do tego, o którym mowa jest w Biblii, nie pozostawi on bez kary ani Waszej pychy, ani pogardy, ani nienawiści. Nawróćcie się i ukorzcie przed swym Bogiem, bo w Biblii napisano, że jest straszny i mściwy dla tych, którzy kalają Imię Jego….

 

…6. Opamiętania! To słowo adresuję do polskiego rządu, który wraz z prezydentem okazuje bezprzykładny, pozbawiony resztek dumy serwilizm wobec domniemanej potęgi pseudokatolickiego bonzy. Jakiż to wstyd, jaka żenada widzieć rząd dużego i dumnego kraju europejskiego, jak co rusz czołga się w prochu z worem pieniędzy do stóp podrzędnego guru, który nawet jednego zdania po polsku sklecić nie umie i na kilometr cuchnie hucpą….

Calosc TUTAJ


Dobiegają końca prace konserwatorskie Panoramy Racławickiej

Dobiegają końca prace konserwatorskiej płótna i tzw. sztucznego terenu Panoramy Racławickiej, eksponowanej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Od wtorku zwiedzający ponownie będą mogli oglądać dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

 Calosc TUTAJ

 

Władze Białegostoku planują cykl wydarzeń na 100. rocznicę Zamenhofa

Spektakl, festiwal muzyczny, mural oraz tomik poezji Wiesława Kazaneckiego – wszystko w języku esperanto – upamiętnią przyszłoroczną 100. rocznicę śmierci twórcy tego języka Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Władze miasta chcą też ogłosić jego rok.

Calosc TUTAJ


Muzeum Auschwitz: „Czas” tematem rocznicy wyzwolenia obozu

Głównym tematem 72. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, przypadającej 27 stycznia, będzie „czas”. Jego symbolem, eksponowanym podczas uroczystości, będzie zegarek odnaleziony podczas prac archeologicznych – podało w poniedziałek Muzeum Auschwitz.

   Calosc Tutaj

 


 

Oto, jak wyglądał seks prastarych Słowian .

Trwają prace nad nowym podręcznikiem do edukacji seksualnej. Wszystko wskazuje na to, że konsultantami będą konserwatyści w rodzaju prof. Urszuli Dudziak, która chciałaby naukę oprzeć wyłącznie na wierze katolickiej. Zanim do tego dojdzie, przypominamy, że Słowianie nie zawsze traktowali seks jak zabobon…

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Bo to ma sie otworzyc w niedzile. guziki siedza za blisko siebie i stad pomylka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.